Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Miele Elektrikli Süpürge Sorun Giderme
Miele Elektrikli Süpürge Sorun Giderme

Miele Elektrikli Süpürge Sorun Giderme

Miele Elektrikli Süpürge Sorun Giderme Miele elektrikli süpürgelerinin (Miele) çalışmasındaki bazı arızalar ve arızalar, aşağıdaki ipuçları ve öneriler kullanılarak bağımsız olarak düzeltilebilir. Açıklanan çözümler tüm modeller için geçerli olmayabilir. Sorun olması halinde, lütfen çalıştırma talimatlarınızı kullanın. Burada listelenen çözümler elektrikli süpürgeyi kendiniz onarmanıza yardımcı olmadıysa, Miele servis merkezinize başvurun.

Miele Elektrikli Süpürge Arıza Giderme

Toz torbası dolu göstergesi, toz torbası ve filtrelerin değiştirilmesine rağmen toz torbasının dolu olduğunu gösterir.Sebep 1: Zemin memesi, oluklu hortum veya teleskopik boru yabancı bir cisim tarafından tıkanmış olabilir.

Sebep 2:Toz toplayıcı dolu göstergesi arızalı.

Çözüm 1:
Miele Elektrikli Süpürge Sorun Giderme Teleskopik boruyu zemin memesinden ve oluklu hortumdan ayırın, hortumu elektrikli süpürge gövdesinden ayırın.Teleskopik borunun içine bakın, herhangi bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Bir tıkanma varsa, yabancı nesneyi zemin nozülüne doğru itmek için uzun bir nesne (paspas tutamağı gibi) kullanın.

Oluklu hortumun kilitli olup olmadığını kontrol etmek için içine AA pil gibi hafif bir nesne atın. Atılan nesneyi hortumun diğer ucuna düşürdüğünüzden emin olun. İçeride terk edilmiş bir parça kalırsa, kumanda kolunu oluklu hortumdan ayırın ve tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin.

Kol kilitliyse, yabancı bir nesneyi çıkarmak için ucunda küçük bir kanca bulunan düzleştirilmiş bir tel parçası kullanın.

Kumanda kolu kilitlenmemişse, kilidi çıkarmak için yabancı bir nesneyi oluklu hortumdan dışarı itmek için uzun bir nesne (silecek kolu gibi) kullanın. Hortuma zarar vermemeye dikkat edin.

Zemin memesinde tıkanma olup olmadığını kontrol edin. Zemin başlığı tıkalıysa, yabancı bir nesneyi çıkarmak için ucunda küçük bir kanca bulunan düzleştirilmiş bir tel parçası kullanın.

Çözüm 2: Miele servis merkezinize başvurun.

Toz haznesi hala boş olmasına rağmen, renk skalası toz filtresi değiştirme göstergesinin inceleme penceresini tamamen doldurmuştur.

Sebep: Toz toplayıcı değiştirme göstergesi, toplanan toz miktarını değil, hava akışının hareketine karşı direnci gösterir.

İnce toz emildiğinde, toz toplayıcının gözenekleri dolmadan daha hızlı tıkanır.

Çözüm: Elektrikli süpürgenizin en uygun emme kapasitesini geliştirebilmesi için toz toplayıcıyı değiştirmeniz gerekir.
Emme borusunda statik voltaj var.Sebep: Emme borusu ve hortumdaki toz sürtünmesi nedeniyle cihaz statik olarak şarj edilmiştir.

Bu şarj, emme borusuna dokunarak tahliye edilir. Bu hoş değil, ama tehlikeli değil.

Çözüm: Miele elektrikli süpürgelerin çoğunda sapın altında metal bir tel vardır. Temizleme sırasında bu kabloya sürekli dokunursanız, statik bir yük hissetmezsiniz.

Miele Torbasız Elektrikli Süpürgeler

Emme borusunda statik voltaj var.

Sebep: Emme borusu ve hortumdaki toz sürtünmesi nedeniyle cihaz statik olarak şarj edilmiştir.

Bu şarj, emme borusuna dokunarak tahliye edilir. Bu hoş değil, ama tehlikeli değil.

Çözüm: Miele elektrikli süpürgelerin çoğunda sapın altında metal bir tel vardır. Temizleme sırasında bu kabloya sürekli dokunursanız, statik bir yük hissetmezsiniz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok