Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ?
Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor

Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ?

Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ? Çoğu evde sigorta veya devre kesici varsa, mikrodalga fırınlarda da aşırı yüklenme durumunda kısa devre yapan veya patlayan sigortalar bulunur. Mikrodalga fırınınız bir sigorta atarsa, birkaç olası neden vardır. Ve eğer mutfağınız için sigortayı patlarsa, bunun da olası bir nedeni vardır.

Mikrodalga Fırın Neden Sigorta Attırır ?

Atmış sigortanın nedenleri

İşte evde en kolay sabitlemeden en zoruna kadar tekrarlanan atmış sigortaların bazı olası nedenleri.

  • Soğutma fanı ölmüş veya etkinliğini yitirmiş olabilir. Fırın atmış sigortalar arasında uzun süre kalırsa, nedeni bu olabilir. Bir nesne fanın içine yerleştirilmiş ve dönmesini durdurabilir. Kaldırılması sorunu çözebilir. Biriken toz ve yağ hava akışını engelleyebilir, bu durumda fanın ve havalandırmanın temizlenmesi durumu iyileştirebilir. Üçüncü olarak, fırının konumu hava akışını engelleyebilir. Havalandırmanın daha iyi olması için hareket ettirilmesi sorunu çözebilir. Ya da fan çalışmayı durdurmuş olabilir, bu durumda değiştirmeniz gerekir.
  • Gevşek bir vida veya başka bir metal parçası kısa devreye neden olabilir. İç mekanda şüpheli nesneler olup olmadığını inceleyin. Eğer gevşek bir şey görürseniz, onu dışarı çıkarabilirsiniz. Önce kapasitörü boşaltmadan herhangi bir iç metale dokunmayın. İğne burun pensesi gibi bir alet, güvenli bir şekilde dışarı çıkmanıza izin verebilir, ancak yalnızca iyi yalıtılmış bir tutamağa sahip bir alet kullanın ve dokunduğunuza dikkat edin.
  • Yüksek voltaj kapasitörü kısa devre yapabilir. Şarjlı bir kondansatöre dokunmak son derece tehlikelidir, ancak boşaltıldıktan sonra, değiştirilmesi elektrik onarımlarında uzman birisinin erişebileceği bir yerdedir. Mikrodalga tamiri konusunda uygun bir eğitim almamışsanız ÇALIŞMAYIN.
  • Kapağı açtığınızda sigorta atarsa, kapı kilidi arızalı olabilir. Bu bir tasarım özelliğidir. Kapı düzgün şekilde kapatılmazsa mikrodalgalar dışarı sızabilir. Fırın, bunun olmasına izin vermek yerine kendisini devre dışı bırakacaktır. Bu, çok sayıda küçük bileşeni içeren ve iyi bir tamirhaneye bırakılan en iyi onarımdır.

Bu sesi korkutucu yaparsak, çünkü. Onarımda birkaç dolar tasarruf etmek için kendinizi öldürmenizi istemiyoruz. Hava akışı sorunlarını çözmek çok zor değildir, ancak bunun ötesinde, yetenekleriniz hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, sadece bizi arayın ve işi yapacağız.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !