Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Mikrodalga Fırının Tablası Dönmüyor ?

Mikrodalga Fırının Tablası Dönmüyor

Mikrodalga Fırının Tablası Dönmüyor ? Mikrodalga Tepsisi Dönmüyor ise, belirti için aşağıda listelenen kısımlar veya durumlar Mikrodalga döner tabla dönüşümü yapılmaması için büyük olasılıkla en az olasılıkla sipariş edilir.

Mikrodalga Fırının Tablası Neden Dönmez?

Döndürme Motoru

Mikrodalga Fırının Tablası Dönmüyor ise Motoru süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Döner tabla motorunun sürekliliği yoksa değiştirin.

Cam Tepsi Tekerlekleri
Mikrodalga döner tabla cam tepsisini döndürmüyorsa, sürücü kabı kırılabilir veya sıyrılmış olabilir. Tahrik kuplajında ​​hasar olup olmadığını kontrol etmek için kuplajı tahrik motor milinden yavaşça çekin.
Cam Tepsisi Desteği
Mikrodalga döner tabla cam tepsisini çevirmezse destek kırılabilir veya dışarı atılabilir. Tepsi desteğinde hasar olup olmadığını kontrol etmek için desteği hafifçe çekme motorunun milinden çekin.
Kullanıcı Kontrol ve Ekran Kartı
Kullanıcı denetimi ve görüntü kartı bozuk olabilir. Bununla birlikte, döner tabla motorunun hatalı olma olasılığı çok yüksektir. Önce, dönen motora giden gücü test edin. Motora güç gelmezse, kullanıcı kontrol panosu ve ekran kartı arızalı olabilir. Kullanıcı denetimi ve ekran kartı arızalıysa değiştirin.
Dokunmatik Ekran ve ya Kontrol Paneli
Dokunmaktik Ekran ve kontrol paneli arızalı olabilir. Bununla birlikte, döner tabla motorunun hatalı olma olasılığı çok yüksektir. Önce, döner tabla motorunu test edin. Motor arızalı değilse, dokunmatik yüzeyin ve kontrol panelinin arızalı olması mümkündür. Dokunmaya duyarlı tabletin ve kontrol panelinin arızalı olup olmadığını belirlemek için, kontrol panelindeki her bir düğmeye basmayı deneyin. Bazı düğmeler doğru tepki verirse, bazıları yanıt verirse, dokunmatik yüzey ve kontrol panelini değiştirin.
Ana Kontrol Panosu
Ana kontrol arızalı olabilir. Bununla birlikte, döner tabla motorunun hatalı olma olasılığı çok yüksektir. İlk olarak, döner tabla motoruna gelen gücü kontrol edin. Döner motora güç gelmezse, ana kontrol paneli arızalı olabilir.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22