Ev / Beyaz Eşya İpuçları / Mikrodalga fırınlar kansere neden olur mu ?
Mikrodalga fırınlar kansere neden olur mu

Mikrodalga fırınlar kansere neden olur mu ?

Mikrodalga fırınlar kanser yapar mı

Mikrodalga fırınlar kansere neden olur mu ? Ne kadar sağlıklı bir yiyecek pişirip yiyeceğinize bakılmaksızın, bir mikrodalga fırın kullanıyorsanız niyetleriniz sıfıra indirgenir.

Mikrodalga fırınlar kansere neden olur

Mikrodalga fırınlar bizi nasıl etkiler?

Mikrodalga fırınlar kansere neden olur mu ? Bir mikrodalga fırından gelen radyasyon suyu iyi ısıtır. Sudan da oluştuğumuzu düşünürsek, bu radyasyonun insan vücudunu etkilediğini tahmin etmek zor değildir.

Mikrodalga fırının zararına dair çelişkili görüşlere rağmen, gittikçe daha fazla sayıda bilim insanı kalp ve dolaşım sistemi üzerindeki etkileri hakkında konuşmaya başlıyor ve bazıları bu radyasyonun etkisinin onkolojik süreçlere yol açabileceğine inanıyor.

Mikrodalga fırınlar, sadece hafifçe ısıtmayı düşündüğümüz yiyeceklerin besin içeriğini önemli ölçüde azaltır. Radyasyon denatüre işlemindeki enzimler, yani, ısıtmadan korunmuş olan besinlerin sadece küçük bir kısmını elde edersiniz.

Mikrodalga fırın ve kanser

Mikrodalga fırın ve kanser

İlk olarak, mikrodalga fırınlar, ısıtma sırasında plastik kaplardan ve paketlerden yiyeceklere sızabilen kanserojenler nedeniyle kanser riskini artırabilir.

İkincisi, bir mikrodalgada pişirilen yiyeceklerin tehlikesi, benzen, toluen, ksilen ve bilim adamlarının uzun zamandır kanser gelişimi ile ilişkilendirdiği diğer birçok kimyasalda gizlidir.

Profesör Hawass, mikrodalga fırının kalbi etkilediğine dair kanıt buldu. Mikrodalganın yanında duran insanların kalp ritmini takip etti. Ona göre, şu anda gönüllülerin her birinde kalp atışlarının sıklığındaki değişiklikleri ve kalbin ritmini ihlal ettiğini fark etti.

Mikrodalga fırınlar kansere neden olur mu ?

İsviçre’de yapılan bir araştırma, düzenli olarak mikrodalga yemeklerini yiyenlerin, ne yediklerine bakılmaksızın, kırmızı kan hücrelerinin, yani aneminin azaldığını yaşadıklarını kanıtlamaktadır. Kolesterollerini aynı anda arttırmak. Bu tür değişiklikler kardiyovasküler sistem için ciddi problemlerle dolu.

Mikrodalga Fırınlar Güvenli midir? Araştırma Bize Ne Söylüyor?

Mikrodalga fırın araştırmaları, aşağıdakileri ortaya koyuyor:

  • Mikrodalgada, sıhhi alımın sağlanması için hazırlanan etlerin 
    iyi bilinen bir kanserojen olan d-Nitrosodienthanolamines oluşumunu tetiklediği bulundu .
  • Mikrodalgaya süt ve tahıl tanelerinin, amino asitlerinin bir kısmını kanserojen maddelere dönüştürdüğü bulundu.
  • İsviçre’deki klinik deneyler, mikrodalga fırını yapan yiyeceklerin kolesterol seviyelerini arttırdığını tespit etti. Ayrıca hemoglobini azaltırken ve radyitik bileşikler üretirken kırmızı ve beyaz kan hücresi sayısını azalttığı bulundu.
  • Dondurulmuş meyvelerin çözülmesinin glukozit ve galaktosid içeren fraksiyonlarını kanserojenlere dönüştürdüğü bulunmuştur.
  • Çiğ, pişmiş veya dondurulmuş sebzelerin mikrodalgalara çok kısa sürede maruz kalmasının bile bitki alkaloitlerini kanserojen maddelere dönüştürdüğü bulunmuştur.
  • Rusça ve Japonca çalışmaları, bir mikrodalga fırında pişirildiğinde veya ısıtıldığında yiyeceğin gıda değerinin yaklaşık% 60 ila% 90’ını nasıl kaybedebileceğini göstermiştir. Vitamin B, C, E ve önemli minerallerin önemli bölümlerinin kaybolduğu tespit edildi.
  • Mikrodalga fırında az miktarda suyla pişirilen yemekler, faydalı antioksidanlarının % 97’sini kaybedebilir .
  • Mikrodalga fırınlarla ilgili başka bir sorun, birçok insanın plastik ve kağıt kaplarda yemek pişirmesidir. Kanserojen toksinler bu ambalajın içinden yiyeceğinize bulaşabilir. Çalışmalar, polietilen tereftalat (PET), benzen, toluen ve ksilen gibi kimyasalların, pizzalar, patates kızartması ve patlamış mısır gibi yaygın mikrodalgada tutulabilen yiyeceklerin ambalajından sızabileceğini göstermiştir.

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga sünger ile nasıl temizlenir

Mikrodalga sünger ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga sünger ile temizleme İçindekiler Mikrodalga sünger ile temizlemeMikrodalga fırını deterjan ve mutfak süngeri kullanarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi