Anasayfa / Beyaz Eşya / Mikrodalga Fırınlar Nasıl Çalışır ?
Mikrodalga Fırınlar Nasıl Çalışır

Mikrodalga Fırınlar Nasıl Çalışır ?

Mikrodalga Fırın Çalışma Sistemi

Mikrodalga Fırınlar Nasıl Çalışır ? Herhangi bir mikrodalga fırının en önemli kısmı magnetrondur. Mikrodalgaların ev içi kullanım sıklığı 2450 MHz’dir. Modern cihazlardaki magnetronun gücü 700-1000 W’tır. Magnetronun aşırı ısınmamasını sağlamak için, genellikle bir fan yanına kurulur. Magnetronun soğutulmasına ek olarak, mikrodalga içinde hava sirkülasyonu sağlar. Bu aynı zamanda ürünlerin daha da ısıtılmasına katkıda bulunur.

Mikrodalga Fırınlar Nasıl Çalışır ?

Mikrodalga Fırınlar Nasıl Çalışır?

Fırında, mikrodalgalar dalga kılavuzu boyunca beslenir. Metal duvarlı bir kanaldır. Manyetik radyasyonu yansıtırlar. Mikrodalgaların etkisi altında, ürünlerdeki moleküller hızlı hareket etmeye başlar. Aralarında, ısının serbest kalması sonucunda sürtünme vardır – fiziği hatırlıyoruz.

Sıcaktır ve yiyeceklerin ısınması için kullanılır. Mikrodalgaların özelliği, 3 cm’den daha derine içeriye nüfuz etmemeleridir. Basitçe söylemek gerekirse, ürünün geri kalanı yüzey katmanından ısıtılır. Isı, termal iletkenlik nedeniyle daha fazla nüfuz eder. Ürün dönen bir plaka üzerine yerleştirilir. Sürekli rotasyon bile yemek yapmak için tasarlanmıştır.

İnvertör Mikrodalga Fırınları Nasıl Çalışır?

Aynı nedenlerden ötürü, çorbalar gibi sıvı ürünler zaman zaman en iyi şekilde karıştırılır ve zaman zaman fırından bir tencereye alınır. Bunu yaparak, çorba ile sıcaklığın kabın derinliğine girmesine yardımcı olursunuz.

Mikrodalgadan mikrodalga kapısından korunuyoruz. Ek olarak, genel bir bakış sunar.

Özel bir tasarıma sahiptir – aralarında metal bir ızgara bulunan cam plakalardan oluşur. Böyle bir ızgara, mikrodalganın içindeki mikrodalgaları mükemmel şekilde yansıtır. Küçük delikler pişirme işlemini izlemenizi sağlar, ancak mikrodalgaları serbest bırakmazlar.

Kapının çevresine özel bir conta takılıdır. Ayrıca bizi mikrodalgalardan korur. Conta hasar görürse, cihaz kullanılamaz. Metal mikrodalgaları yansıttığından – kural olarak metal yemekler fırında pişirmek için uygun değildir.

İlginizi Çekebilir

Cihazlarda Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gereken

Cihazlarda Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sayfa İçindekiler Cihaz onarımı pahalıdır fakat uzatılmış bir garanti mi almalısınız ?Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi