Destek
Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir

Mikrodalga Kabartma Tozu ile Nasıl Temizlenir ?

Mikrodalga Kabartma Tozu ile Nasıl Temizlenir ? Mikrodalga fırınını temizlemenin kolay ve etkili bir yolunu mu arıyorsunuz? Kabartma tozu, yanmış yağları, yiyecek artıklarını ve diğer kirleticileri herhangi bir yüzeyden kolayca çıkarabilecek, emniyetli ve üniversal bir temizleyicidir. Yumuşak etkisi, doğal bileşimi ve temizlik özellikleri nedeniyle, soda yalnızca mikrodalga gövdesini değil aynı zamanda pişirme boşluğunu da temizleyecektir.

Mikrodalga Kabartma Tozu ile Nasıl Temizlenir ?

Temizlik gerektirecektir:

 • kabartma tozu (sodyum bikarbonat);
 • bulaşık süngeri;
 • Lateks eldiven;
 • havsız mendil;
 • su ile bir kap.

Mikrodalga Kabartma Tozu İle Temizliği

Tüm soda temizleme ve dezenfekte edici özelliklerine rağmen, bunun aşındırıcı bir madde olduğunu unutmamalısınız. Kuru soda, mikrodalga fırın lake kaplamanıza zarar verebilir. Kirleticileri çıkarmak için, bir sodyum bikarbonat çözeltisi kullanılmalıdır.

Bölmeyi en az ayda bir kez soda ile buharla temizleyin. Bu hoş olmayan kokuyu giderir ve cihazı dezenfekte eder.

Bu adım adım kılavuz, ev cihazınızı orijinal görünümüne döndürmenize yardımcı olacaktır:

 1. Bir bardak veya plastik bir kaba 1 litre su dökün ve 3 çorba kaşığı kabartma tozu ekleyin. Çözeltiyi homojen bir bileşime karıştırın ve mikrodalga fırın pişirme odasına yerleştirin. Kontrol panelindeki maksimum gücü ayarlayın ve zamanlayıcıyı 5-10 dakika boyunca açın. Çözelti bir süre kaynatılmalıdır.
 2. Mikrodalga kapandıktan sonra, su kabını 10 dakika odaya bırakın. Bölme içinde büyük miktarda soda buharı oluşturmak yeterli olacaktır ve kiri çözecektir.
 3. Mikrodalga fırının fişini çekin ve soda çözeltisini çıkarın. Dökmeye gerek yok – cihazın dış duvarlarını temizlemek için ihtiyacınız olacak.
 4. Elinize lastik eldiven takın ve temizlemeye başlayabilirsiniz. Dönen bir plaka ve bir kılavuz halka çıkarın. Ayrı ayrı temizlenmeleri gerekir. Kalan yanmış yiyecek veya çözünmüş yağ parçaları kolayca süngerle temizlenir. Pişirme odasının duvarlarını silmek için nemli bir bez kullanın. Tüm soda artığı ve yağ giderilinceye kadar işlemi tekrarlayın.
 5. Dönen plakayı yıkamak için soda ve sudan yapılan macunu hazırlamanız gerekir. Bu çözüm en zor kirletici maddeleri bile temizleyecektir.
 6. Sıvının içeri girmesini önlemek için mikrodalga kapağını kapatın ve dış yüzeyi temizleyerek devam edin. Bunu yapmak için sıcak soda çözeltisi kullanın.
 7. Yüzeyi kuru bir havluyla silin ve oda kapısını açın. Fırın kuruduğunda, ağa bağlayabilirsiniz.

Mikrodalga yepyeni görünüyor. Agresif kimyasal bileşikler kullanmadan kristalleri temizleyebiliriz. Yapılacak tek şey her zaman bu durumda tutmaktır.

Odanın duvarlarında sıçrama ve lekeleri önlemek için, mikrodalga fırın için özel bir örtü kullanın.

Cihazın duvarlarındaki yiyecek artıklarının rahatsız edici bir kokuya ve bakteri üremesine neden olduğunu hatırlamak önemlidir.

Bumu Aradığın ?

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Kombi Akış Şalteri DeğiştirmeKombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ?Akış şalteri nasıl çalışır?Akış şalteri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi