Mikrodalgaya Hangi Plastikleri Koymak Güvenli

Mikrodalgaya Hangi Plastikleri Koymak Güvenli ?

Mikrodalgaya Hangi Plastikleri Koymak Güvenli ? Plastik tabaklar –40 ° C’ye soğutulabilir ve +140 ° C’ye ısıtılabilir. Plastik tabakların kapakları vardır. Çok yönlülüğü ile cezbediyorlar: dondurucular ve mikrodalga fırınlar için uygundurlar.

Mikrodalgaya Hangi Plastikleri Konulur ?

Burada çok dikkatli olmalısın. Mikrodalga fırınlarda her plastik kullanım için uygun değildir. Kap alt kısmında özel bir işaret olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun: mikrodalga fırının şematik görüntüsünü içeren bir simge. Plastik, 130-140 ° C‘ye kadar ısıtmaya dayanmalıdır.

Mikrodalga güvenli – içinde yiyecek yapabilir ve ısıtabilirsiniz

Bu tür işaretler de var:

Mikrodalga için tavsiye edilmez veya mikrodalga için tavsiye edilmez

Bir çarpı işareti, mikrodalga için uygun olmadığını gösterir.

Bir tabak mikrodalga fırını içeren bir işaret içermiyorsa, ancak böyle bir işaret içeriyorsa:

PP – polipropilen

Bu tür yemekler bir mikrodalga fırında ısıtılmak üzere tasarlanmıştır.

Bir tabak böyle bir işaret içeriyorsa dikkatli olun:

PS – Polistiren

Bir mikrodalga fırında kullanılamaz. Üstelik sıcak içecekler ve yiyecekler için bile uygun değildir. Bu kaplar sadece soğuk yiyecekler için kullanılır. Veya sandviçler için transfer olarak.

Mikrodalga fırında bu işaret olmadan plastik tabağa koymak kesinlikle kabul edilemez. Üstelik plastik bir kabın pişirme sırasında kolayca deforme olması veya erimesi de mümkün değildir. Isıtıldığında kalitesiz plastik, atmosfere giren ve bulaşıklardaki yiyeceklerde çözünen zararlı maddelerin oluşumu ile ayrışmaya başlar.

Sadece sertifika almış, tanınmış markalara, bir mağazada satın alınmış ve kalite sertifikalarını sunabilecek kapasiteye güvenebilirsiniz.

Mikrodalga fırında kullanım için, poliamid ve polipropilen plastiğe izin verilir. Polistiren ve PVC (PVC) kesinlikle kabul edilemez, polietilen dikkatli kullanılmalıdır.

Mikrodalgada polimerler hakkında birkaç nokta daha:

  • Izgara fonksiyonunuz varsa, plastik kullanmamak daha iyidir.
  • Sadece ısınmak değil, bir yemek hazırlamak da istiyorsanız, o zaman plastik şeker ve yağ kullanarak yemek yapmak için uygun değildir. Bu bileşenler, plastiğin deforme olmaya ve erimeye başladığı sıcaklıklara kolayca ısınır

Polietileni fırına yerleştirmekten kaçınmalısınız. İnce bir polietilen film, sıcaklık artışından kolayca erir ve kalın bir ürün, ürünlerinizi bozacak hoş olmayan kokuyu yaymaya başlar.

Mikrodalgaya Hangi Plastikleri Koymak Güvenli ?

Yoğurt kapları
Margarin, yoğurt kapları gibi tek kullanımlık kaplar mikrodalga içinde kullanılmamalıdır. Bu kaplar sadece tek kullanımlıktır ve ısıtılmak için uygun değildir. Eriyebileceğinden yemek içine kimyasal salgılayabilir.

Ekmek sepeti
Kısa dönemler için mikrodalgada ısıya dayanabilir. Eğer bazı çörekleri ısıtmak istiyorsanız 20 sn. içinde hazır olur. Ancak sepet ile yiyecek arasına mutlaka peçete koyun ki yiyecekten gelen nem sepet yerine peçete tarafından çekilsin.

Kâğıt poşet
Mikrodalga içine kağıt poşet, plastik torba ve gazete asla koymamalısınız. Bunlar yoğun sıcaklıkta yangın çıkarabilir ve zehirli gaz yayabilir.

Karton kutu
Yüksek ısıya daha dayanıklıdır. Yeniden ısıtma sırasında yiyecekleri kimyasaldan korumada kullanışlıdır.

Tek kullanımlık metal kaplar
Metaller mikrodalgadan uzak durması gereken nesnelerden biridir.

Ateşe dayanıklı cam
Isıya dayanaklı camları, tencere ya da ölçme kabı olarak mikrodalga da kullanabilirsiniz.

Strafor kaplar
Strafor bir çeşit plastik olduğundan mikrodalgada kullanılmaz.

Plastik torba
Bazı plastik torbaların ısıya dayanaklı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yine de direk yiyecekle temas etmesinden kaçının.

Metal kaplama
Tabak, bardakların üzerindeki gümüş ya da altın kaplamalar ısıda reaksiyon göstererek mikrodalganıza ve yiyeceklerinize zarar verebilir.

Kâğıt tabaklar
Kâğıt tabaklar, kaplar ve peçeteler mikrodalgada kullanmak için güvenlidir. Ancak üzerinde herhangi bir baskı olmamasına dikkat edin.

Saklama kapları
Plastik olduğundan kullanılması uygun değildir ancak mikrodalga da kullanıma yönelik güvenli olanları vardır.

Seyahat kapları
Birçok seyahat kabı paslanmaz çelikten üretilmiştir ve altı da plastiktir. Bu kaplar çay ya da kahve için ısıyı hapsettiğinden mikrodalganıza zarar verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi