Nem Alma Cihazı Nereye Yerleştirilmelidir ?

Nem alma cihazı nereye yerleştirilmelidir

Nem alma cihazı nereye yerleştirilmelidir ? Bir evin en büyük nemi belirten alanları, nem gidericinin yerleştirilmesi gereken bölgelerdir. Nemin yerinizi “ziyaret ettiğini” gösteren bazı işaretler var. Bu işaretlerden bazıları şunlardır: bazı şiddetli durumlarda camlarda su damlaları, siyah küf lekeleri veya hatta duvar şişmesi. Belirtilen işaretlerden herhangi biri görülebilirse, o zaman bir nem giderici yerini buldu!

Nem Alma Cihazı Nereye Yerleştirilmeli

Nem Alma Cihazı Nereye Yerleştirilmelidir ? Kullanım ve işlemin her şekilde etkilenmediği yerlerde bir nem giderici yerleştirilmelidir. Hava giriş ve çıkışının engellenmediğinden emin olmak için cihazın etrafında yeterli alan olduğundan emin olun (nem alma cihazının litre kapasitesine bağlı olarak yaklaşık 30-50 cm).

Hava akışını kısıtlayabilecek perdeler ve diğer nesneler, düzgün çalışmasını sağlamak için nem alıcı cihazından uzak olmalıdır.

Nem Kurutma Cihazı Neden Tercih Edilir?

Bir hane halkının ihtiyaç duyduğu nem alıcı sayısı, nem probleminin şiddetine bağlıdır. Aşırı nem sorunları durumunda, nem gidericinin kapalı bir odaya yerleştirilmesi tavsiye edilir. Nem azaldığında, evin merkezi bir bölümünde veya giriş noktasından yatak odalarına giden bir koridorda, kapıları açık tutarak transfer edebilirsiniz, böylece cihaz evdeki nem oranını uygun bir seviyede sabitleyebilir.

Son olarak, evde birden fazla nem kaynağı olması durumunda, birden fazla nem gidericinin kullanılması önerilmektedir.

Ancak , metrekareye dayalı nem gidericilerin sayısına karar vermek önemlidir.Bölgenizde, duvarlardaki nem seviyelerinin izolasyonu ve yoğunluğu (küf vb.), evin alanından kaynaklanan nem seviyesi ve birbirlerine olan yakınlığı, bunlar çok önemli faktörlerdir. Nem gidericinin fanının 8-10 saatlik çalışma süresi içinde 4-5 kat hava sahası sağlayabileceğini unutmayın.

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Şimdi Servisi Ara