Anasayfa / Klima İpuçları / Nem Alma Cihazı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Nem alma cihazı satın almadan önce bilmeniz gerekenler

Nem Alma Cihazı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Nem alma cihazı satın almadan önce bilmeniz gerekenler Daha sağlıklı bir evde yaşamak için ilk adımı attınız – yaşam alanınızın nem sorunları olduğunu kabul ederek. Ev tipi nem alma cihazları, alanınızda tercih edilen ve sağlıklı nem seviyelerini korumaya yardımcı olan kullanışlı cihazlardır.

Nem Alma Cihazı Almadan Önce

Bunu, aşırı nemin havasını temizlemek ve küf, bakteri ve diğer partiküllerin büyümesini önlemek için çalışarak yaparlar, bu da uzun vadede çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Peki, nerede ihtiyaçlarını karşılayan bir ev nem gidericisi aramaya başlar?

Artık endişelenmeyin, satın alma kılavuzumuz, hangi nem gidericinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu anlamanıza yardımcı olacak yeterli bilgi ve gerekli ipuçlarını sağlayacaktır. Bunu başarmanıza yardımcı olmak için, bir nem giderici alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve buna ihtiyacınız olup olmadığına bir göz atalım .

Benim için ideal nem alma hangisi ?

Doğru nem alma cihazını seçmek için aşağıdaki parametreler dikkate alınmalıdır:

  •  Nem alma cihazının çalışmasını istediğimiz alanın metrekaresi
  •  Duvarlarda nemlilik sorunları (küf, sararma vb.) Ve yerimizde sahip olduğumuz yalıtım türü olup olmadığı
  •  Odanın içindeki nem seviyesi
  •  Birden fazla nem gidericiye ihtiyacımız olup olmadığına karar vermek için, odaların birbirleriyle iletişim kurup kurmadıkları

Nem Alma Cihazı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler Her zaman akılda tutulması gereken genel bir kural, 8-10 saat içinde belirli bir alanın havanın en az 4-5 katını alabilen nem gidericinin fanıyla ilgilidir. Bu genel bir kuraldır, yani bir nem gidericinin doğru seçimi, nem almak istediğimiz odanın diğer parametrelerine bağlıdır.

Kompresör ile nem giderici nasıl çalışır?

Nem Alma Cihazı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler Nem alıcıların bir kompresörle çalışması, klima sistemlerinin çalışmasıyla hemen hemen aynıdır. Odanın nemli havası nem gidericinin soğutma bobinlerinden geçer. Orada, nemli hava sıvılaştırılır ve daha sonra su haznesine indirilir. Bundan sonra, nemsiz havanın soğuk olması nedeniyle, bir yeniden ısıtma işlemini takip eder, böylece odanın içinde son olarak serbest kalır. Kompresörlü nem gidericiler, nemi etkin ve verimli bir şekilde dışarı atmak, maksimum enerji ve para tasarrufu sağlamak için mutlak çözümdür. Sundukları geniş çaplı nem alma kapasitesi sayesinde, 50l / saate kadar, sizin yerinizde ideal koşulları sağlayarak önemli ölçüde daha düşük ısıtma maliyetlerini yönetmeye katkıda bulunurlar.

Zeolit ​​ile kurutucu bir nem alma cihazı – Kompresörsüz çalışır mı?

Kompresörsüz (kurutucu) nem gidericinin ana bileşeni, düşük hızda dönen zeolit ​​disktir. Odanın nemli havası, kurutucu bileşenin nemi emdiği bu özel diskten geçer. Nem giderici, havayı ısıtılmış hava akımı içinden geçirir ve yakalanan nemi zeolitden uzaklaştırır ve kalan suyu su haznesine yönlendirir.

Nem alma ile birlikte Nem gidericiler de sıcak hava çıkışı (oda sıcaklığından 10 ° C ila 12 ° C daha sıcak) sayesinde yerinizin ısınmasını da arttırır. Desiccant teknolojisinden faydalanın – kompresör olmadan ve nemlendiricinizin sessiz çalışmasını ve günde sadece birkaç saat ısıtılan veya ortam sıcaklığının 15 ° C’nin altında olan yerlerde nemden arındırılmasını sağlayın.

“Akıllı Nem Alma” (SMD) nedir ve bu modun yararı nedir?

SMD altında, nem alıcı otomatik olarak ideal oda sıcaklığına ve yerin nemine göre ideal nem seviyesini seçer. SMD çalışmasıyla, en iyi konfor koşullarını mükemmel enerji ve para tasarrufu ile yönetebiliyoruz.

Neden “Kuru Elbise” özelliği ile nem gidericiye ihtiyacım var?

Çamaşırlarınızı kışın kurutma, zor bir durumdur. Giysi kurutma işlemi olmaksızın bir nem giderici çamaşırlarınızı kurutabilir, ancak daha uzun süre çalışabileceği gerçeği, kıyafetlerin gerektiğinden daha fazla kurutulması nedeniyle ütüleme zorluklarına neden olabilir. Sorun, mükemmel ve normal kurumalarını sağlayan özel bir çamaşır kurutma programı sağlayan Inventor nem alma cihazları ile kolayca çözülebilir. “Kuru Giysiler” özelliğinden yararlanın ve hoş kokulu ve temiz kıyafetlerin tadını çıkarın.

Bir nem gidericinin “Kuru Giysiler” özelliği ile para tasarrufu sağlayabilir miyim?

Kış aylarında açık havadaki yüksek nem oranı ve güneş ışığının olmaması nedeniyle, çamaşırların kurutulması zorlaşmaktadır. Giysilerinizi kurutmanın alternatif yollarını kullanmak şarttır. Bir çözüm elbise kurutucuları olabilir, ancak yüksek enerji tüketimi ve yüksek sıcaklıklardan dolayı kıyafetlerimize genellikle zarar vermeleri, onları pahalı bir çözüm haline getirir. Öte yandan, Inventor nem alma cihazları, düşük güç tüketimi ve gelişmiş programları için en büyük enerji ve para tasarrufu ile daha iyi sonuçlar sunar.

Odanın içinde yüksek kaliteli bir atmosfer kurabilir miyim?

Bir odadaki yüksek nem seviyeleri tamamen hoş değildir ve ayrıca alerjilere ve viral hastalıklara da neden olabilir. Rutubeti iyice uzaklaştırmak için, sizin ve sevdikleriniz için temiz ve sağlıklı bir ortam sağlamak amacıyla nem gidericinin yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Neden iyonlaştırıcı ile nem giderici seçmeliyim?

Nem gidericideki iyonizer, kuru hava ile birlikte, toz, bakteri ve koku ortamından arınmış bir ortam sağlar. Entegre İyonlaştırıcı, zararlı nem oranı ve özel filtreler sayesinde mucit nem gidericiler odaya temiz ve sağlıklı bir atmosfer sunuyor.

Nem alıcı oda sıcaklığını artırır mı?

Bir nem giderici, oda sıcaklığını artırabilir. Nem, bir yerde görünen sıcaklıkla yakından ilişkilidir. Örneğin, 20 ° C sıcaklık ve% 70 nem oranına sahip bir odada, insan vücudu soğuk hissedebilirken, aynı odada 20 ° C sıcaklık ve% 45 nem ile duygu tamamen farklı ve sıcaktır. Bu, nem gidericinin yerin ısınamayacağı, ancak nemin olmaması nedeniyle daha iyi bir sıcaklık algılayabileceği anlamına gelir.

Sürekli drenaj nedir?

Inventor nem alma cihazları sürekli drenaj kabiliyeti sunar. Su tankını (çalışma saatleri, tatil evleri vb.) Boşaltmak için nem alıcıyı her zaman yerleştiremediğimizden, nem alma cihazının içinden geçen suyun plastik hortumundan yararlanın. Gerekli olduğunda sürekli çalışmasını sağlamak için en yakın kanalizasyon.

Sürekli nem alma nedir?

Birçok durumda, doğrudan ve hızlı bir şekilde nemden arındırma şarttır. Sürekli nem alma modunda, cihaz daha önce tanımladığımız nem seviyesini göz ardı ederek sürekli çalışır. Sürekli nem alma, çamaşır kurutması veya uzun bir süre kapalı kalan yerler gibi çeşitli koşullar için geçerlidir. Sürekli nemden yararlanın ve yerinizdeki ideal koşulların tadını çıkarın.

Su pompası nem giderici ne işe yarar?

Nem, çoğunlukla kötü yalıtım ve havalandırma olan yerlerde görülür. Bu gibi durumlarda hava kalitesini bir nem giderici kullanarak iyileştirebiliriz. Su pompasının gerekliliği, yakındaki veya daha düşük bir nem giderici seviyesinde suyu tahliye etmemiz uygun olmadığında ortaya çıkar. Yani, burada entegre su pompası ile nem giderici ihtiyacı geliyor. Su pompası ile suyu daha yüksek bir seviyeye ve daha uzak mesafeye taşıyabiliriz, böylece nem alma cihazının sürekli çalışmasını sağlayarak tankın sürekli boşaltılmasına gerek kalmaz.

Nem alıcıyı evimin içine nereye yerleştirmeliyiz?

Nem alıcı, en yüksek neme sahip odalara ve daha çok kullanılan yerlere (örneğin oturma odası) yerleştirilmelidir. Nem alıcıyı, ünite etrafındaki en iyi hava dolaşımını sağlamak için, nem gidericinin çalışmasını engelleyebilecek herhangi bir engelden kaçınmak üzere yerleştirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Nasıl Sökülür ?

Klima Nasıl Sökülür ? Bu ev klima sisteminin sökülmesi, sonraki onarımlar için veya taşınırken, birçok …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !