Ev / Nasıl Yapılır ? / Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ?
Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ?

Ocak Lpg Dönüşüm

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Doğal Gazlı Pişiriciyi LPG’ye Dönüştürmek Buradaki kural, özel bir şebeke gazlı ocak tenceresini LPG’ye dönüştüremediğinizdir. Fırınlar bu şekilde mümkün olmayacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle tüm LPG serisi ocaklarda LPG için özel olarak üretilmiş bir ürünü satın almanız gerekecektir. Bazı küçük 60cm’lik LPG ocakları ile  dönüşüm mümkün olabilir, ancak bu oldukça nadirdir. Birisi bir gaz ocağı satıyorsa ve dönüştürülebileceğini iddia ederse çok dikkatli olun ve her zaman önce üreticiye danışın.

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ?

Birçok kişi, çeşitli nedenlerle kullandığı gaz cihazının gaz tipini değiştirmelidir.Çoğunlukla doğal gazdan (G20 veya G25) LPG’ye (sıvı propan gazı; G30 / G31).Örneğin, doğal gazın bulunmadığı bir yerde yaşıyor ya da cihaz evden uzakta kullanılıyor ve bunu gaz şebekesine ve buna benzer şekilde bağlamak pahalıya mal oluyor.

Ocak Lpg Dönüşüm

Ocak Lpg enjektör dönüşüm seti

Bunu yapmak için, cihaz memeleri / jetleri benzer bir şekilde değiştirilmelidir, ancak daha küçük bir delik boyutuna sahip olmalıdır. Bunun nedeni doğal gazın LPG’den daha düşük bir basınçta çalışmasıdır ve zarar görmemesi için basınç değişikliğini telafi etmeniz gerekir.  Cihazınızı LPG ile çalıştırırsanız ve jetleri değiştirmezseniz, dev bir alevle yanar ve çok fazla kurum oluşturur.

Doğru boyuttaki jetleri seçmenin en iyi yolu, bir nozul şeması bulabileceğiniz cihazınızın kullanıcı kılavuzunu kontrol etmektir. Tabloda, farklı tipte gazlar için ihtiyacınız olan boyutları bulabilirsiniz. Üretici, her zaman boyutu “1 / 100mm” biriminde verir. “71” yazıyorsa, “71 / 100mm” den 0.71 mm’ye eşittir. Bu, ağızlığın üst kısmında bulunan ve delik boyutu olarak adlandırılan deliğin çapıdır.

Bir kullanım kılavuzuna sahip değilseniz, çevrimiçi olmanız ve cihazın model numarasıyla bir tane aramanız veya üretici / satıcıyı aramanız gerekir.

Tüm bunlar başarısız olursa, endişelenmenize gerek yok! Orifis büyüklüğü doğal gaz büyüklüğü ile hesaplanabilir ve mevcut doğal gaz nozuluna damlatılır, ancak eğer yapabilirseniz.

İlginizi Çekebilir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ?

Sirke ile bir mikrodalga fırın temizleme Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ? Bunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi