Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Profilo Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri
Profilo Kurutma Makinesi Arızaları

Profilo Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri

Profilo Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri Bir kurutucu, çamaşırlarınızı kurutmak için basit bir sistem kullanır: Bir iç tambur, nemi toplamak ve daha sonra egzoz hortumundan geçirmek için ısıtılmış havayı içinden geçirirken ıslak giysileri döndürür. Çoğu insan gibi, kurutma makinenizi muhtemelen haftada en az bir kez kullanırsınız. Kurutma makinesinin çalışmadığını gördüğünüzde, sorunu olabildiğince çabuk çözmek istersiniz.

Profilo Kurutma Makinesi Arıza Çözümleri

Profilo Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri Gaz ve elektrikli kurutucular için bazı basit sorun giderme ipuçları, sorunu saptamanıza ve kurutucunuzu onarabilip onaramayacağınızı veya kurutucunuzu bir uzman tarafından tamir ettirmek için bir servis çağrısı yapmanız gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olur .

Profilo Kurutma Makinesi Kurutmuyor ?

Ön panel ışıkları yanmıyor ise priz kaynaklı sorun olabilir, prizinizde saç kurutma makinası,ütü,kettle gibi farklı bir cihaz denenmelidir. Ekranda anahtar resmi olan bir ışık varsa Çocuk kilidi devreye girmiş olabilir, menü düğmesine 6 saniye basarak devreden çıkartırsanız sorun giderilecektir. Filtreler tıkandığı zaman kurutma yapmaz. Filtrelerin temizlenmesi gerekir. Su haznesi dolu ise boşaltılmalıdır. Kurutma başlamaz ise çağrı merkezi ile irtibata geçiniz.

Program takılıyor duruyor ne yapabilirim ?

Cihaz içerisinde bulunan filtreleri temizlediğiniz takdirde sorun giderilecektir. Su haznesi içerisinde biriken suyu boşaltırsanız sorun giderilecektir. Düzelmezse Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz. Randevu için tıklayın.

Filtre göstergesi yanıp sönüyor ?

Hava çevrim sistemi veya hava filtresi tıkanmış olabilir. Cihaz içerisinde bulunan filtreleri temizlediğinizde sorun giderilecektir.

Kurutma makinesini gömme olarak monte edebilir miyim?

Ürün özelliklerinden kontrol edebilir veya model numarası ile çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Banyoda yer kazanmak için, kurutma makinesi çamaşır makinesinin üzerine koyulabilir mi?

Ürün özelliklerinde kontrol edebilir veya model numarası ile çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Program çok uzun sürüyor ?

Makineler nem oranını ölçerek kurutma süresini değiştirebilir. Kurutma süresi uzun olsa bile minimum enerji tüketerek kurutma işlemini tamamlar.

Cihazımdan su sızıyor ?

Filtreler tıkandığı zaman su akmasına veya birikmesine neden olabilir. Filtreleri kontrol edin sorun giderilmez ise Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz.

Gösterge lambaları yanmıyor ?

Ön panel ışıkları yanmıyor ise priz kaynaklı sorun olabilir, prizinizde saç kurutma makinası, ütü, kettle gibi farklı bir cihaz denenmelidir.

Yoğunlaşma haznesi göstergesi yanıp sönüyor ?

Yoğunlaşma haznesi doludur. Yoğunlaşma haznesini boşaltınız. Eğer sabit bir bağlantı kullanılıyorsa, yoğunlaşma çıkış hortumunu kontrol ediniz. Bükülmüş veya tıkanmış olabilir.

Çamaşırlar kırışık çıkıyor ?

Fazla çamaşır yüklediğinizde çamaşırlar kırışabilir. Miktarını azaltırsanız sorun giderilecektir.

Fazla ısıtıyor, Dış yüzeyi çok fazla ısınıyor ?

Cihaz çalışırken sıcak hava sirkülasyonu olduğundan çalışma ortamı ve cihazın gövdesinin el yakacak şekilde ısınabilir.Bu bir arıza değildir.

Su kabı (yoğuşma tankı) göstergesi yanıp sönüyor ?

Su haznesi içerisinde biriken suyu boşaltırsanız sorun giderilecektir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ? Ocağınızda brülörler sorunsuz bir şekilde açıldı, ancak şimdi bunlardan biri kapanmıyor. …

soru sor

3 Yorumlar

  1. Haydar ERGÜN

    sayın yetkili.electrolux kurutmalı çamaşır makinam yıkamayı yapıyor kurutmaya geçiyor 3-4 dk sonra 3 kez bip sesi vererek duruyor. y.servis çağırdım fiziki baktı arıza yok dedi.uzun pororamda boş çalıştırdı.sorun hala devam ederse makinayı servise götüreceğiz pompayı değişeceğiz dedi.pompa arızalı olsa çamaşır yıkarken suyu basıyor.yıkama normal oluyor.sorun kurutmada.doğrusu bir anlam veremedim.Sizce arıza ne olabilir.makina 6 senelik ve ilk sorun yaptı.kurutma kartı, sensör vs arıza ne olabilir.yardım lütfen…

    • Isıtıcı ve prg kartı sensor yapabilir. net birşey yazmak yanlış olur.

  2. nesibe kaçan

    merhaba kolay gelsin öncelikle benim problemim makinamı extra kurtma programa ayarlıyorum 3saat 49 dakika süresi var bu süre bittikten sonra tekrar başa sarıyor buna rağmen çamaşırlar kurumamış oluyor bunun için ne yapmam gerekiyor şimdiden çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687