Ev / Kombi / Radyatörler Isınmıyor İse Ne Yapmalısınız ?

Radyatörler Isınmıyor İse Ne Yapmalısınız ?

Radyatörler ısınmıyor ise ne yapmalısınız ? Kazanınızın gerektiği gibi çalışmasına rağmen, radyatörünüzün ısınmıyor olması sizi soğuk ve soğuk gibi bırakabilir. Kazanınız radyatörlerinizi besleyen sıcak suyun kaynağıysa, neden çalışmıyorlar? Bunun neden olabileceği birkaç neden vardır, bazı basit bazı karmaşık. Ne olduklarını ve nasıl düzeltilebileceklerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Radyatörlerin Isınmama Sebebi

Evinizde bulunan tüm radyatörleri ilk önce kontrol etmenizi tavsiye ederiz, sanki herhangi bir radyatör biraz ısınmış gibi, kazanınızın iyi çalıştığını düşünebilirsiniz.

Aşağıda, kazanınızla ilgili açık bir sorun olmamasına rağmen, radyatörlerin ısınmasını engelleyen tipik nedenlerden bazıları verilmiştir. Sağlık ve güvenlik nedenleriyle, kalifiye bir mühendisin tavsiyelerini almanızı öneririz.

Kalorifer petekleri ısınmıyor, ne yapmalıyım?

1. Merkezi ısıtma kontrolleri – Radyatör sorunları, ısıtma kontrolünüzde yanlış ayarlara bağlı olabilir. Bu durumda, bu sorunu kendiniz giderebilirsiniz. Merkezi ısıtmanın açık olduğundan emin olun ve doğru şekilde çevrildiğinden emin olmak için termostatı kontrol edin; ek olarak, zamanlayıcı ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bir elektrik kesintisi veya mevsimsel zaman değişimi yakın zamanda meydana gelirse, zamanlayıcınız yanlış ayarlara sahip olabilir ve sorunun nedeni olabilir.

Isınmayan Peteklerin Nedenleri

2. Radyatörlerde hava boşlukları Hava, genellikle merkezi ısıtma sisteminizde sıkışabilir ve soğuk noktalar gibi arızalara neden olabilir. Bu, radyatörlerinizi kanarak kendinizi tamir edebileceğiniz bir başka konudur. Bunu yapmak için şu basit adımları izleyin:

a. İlk önce ısıtmanın kapalı olduğundan ve radyatörünüzün tamamen soğumasını sağlayın.

b. Radyatör anahtarınızı radyatörünüzün üst kısmında bulunan valfe takın ve anahtarı yavaşça çevirin; ellerinizi korumak için bir bez / bez kullandığınızdan ve bırakılan havanın ortasında ortaya çıkabilecek su damlalarını yakaladığınızdan emin olun.

c. Hava tahliye edildiğinde, suyun kaçmasını önlemek için valfi hızla tekrar takmanız gerekir.

3. Radyatörünüzde çamur, pislik veya tıkanıklıklar Kir ve çamur gibi maddeler merkezi ısıtma sisteminizde zamanla birikebilir ve ısınmanızın kalitesini engelleyecek tıkanmalara neden olabilir. Bu sorunu çözmek için, kalifiye bir mühendis tarafından yapılan Powerflush sistemini almanızı öneririz. Powerflush, herhangi bir inhibe edici maddenin merkezi ısınmasını önlemek için sisteminize yüksek hızda kimyasal olarak infüze edilen bir sıvı göndermek için özel bir makinenin kullanılmasını içerir.

Sunduğumuz birçok evsel ısıtma hizmetinden biridir, bu nedenle ev ısıtmanızın bir sistem faydalanabileceğini düşünüyorsanız, kayıtlı mühendislerimizden biriyle randevu ayarlamak için iletişime geçin.

Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor

4. Düşük boyler basıncı Düşük basınç, radyatörünüzün olası bir nedeni olabilir. Bunu kontrol etmek için, sisteminizin basınç göstergesine bir göz atabilirsiniz, kazan basıncınız çok düşükse (1’in altında), kazanı tekrar basınçlandırabilirsiniz. Bu oldukça kolaydır ve genellikle mühendis yardımı gerektirmez. Eğer rahatsanız, aşağıdaki adımları izleyerek bunu kendiniz yapmaya çalışabilirsiniz:

a. Kombinizin kapalı olduğundan ve sistemin soğuk olduğundan emin olun.

b. Doldurma döngüsünü bulun; Bu, her uçta (tipik olarak gümüş veya gri renkli) bir valfe sahip esnek bir hortumdur. Hortumun her iki ucunun da her iki valfe sıkıca sabitlendiğinden emin olun.

c. Soğuk şebeke suyunun sisteme girmesini sağlamak için vanaları kol tutacakları ile veya düz başlı bir tornavidayla açın; sistemi dolduran suyun sesini duyabiliyor olmalısınız.

d. Basınç 1.5’e ulaştığında basınç göstergesini izleyin ve her iki valfi kapatın.

e. Doğru basınca ulaşıldığında, kazanı tekrar açınız.

5. Motorlu saptırıcı valf ile ilgili bir sorun Eğer yukarıdakilerden hiçbiri radyatörünüzün ısınmasına neden olmuyorsa , motorlu saptırıcı valfinizde bir arıza olabilir. Zaman zaman, kazanınızın saptırıcı valfı sıkışabilir ve ısıtma modunda sıkışabilir, bu da sisteminizin sıcak su sağlama yeteneğini engelleyebilir. Bu, kendinizi düzeltmeye çalışmanız gereken bir sorun değil; Vana veya servis parçalarını çalıştırabilecek ve değiştirebilecek nitelikli bir Gas Safe mühendisinin yardımını almanızı tavsiye ederiz.

Yüksek eğitimli kayıtlı mühendislerimiz, radyatör hataları gibi sorunların giderilmesinden daha fazladır. Bu nedenle, radyatörünüzün ısınmaması için neden her ne olursa olsun, uzmanlarımız evinizin ısınmasını ve tekrar sorunsuz çalışmasını sağlamak için size etkili bir çözüm sunmayı hedefleyecektir. Randevu almak için bugün bize ulaşın, size uygun bir zamanda evinize bir uzman göndermeyi hedefleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Protherm Servisi

Protherm Servisi 444 1 840

Protherm Servisi Protherm kombi, kazan, şofben ve tüp fırın gibi ürünleri ile hizmet veren kalitesi ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi