Rubenis Klima Hata Kodları

Rubenis Klima Hata Kodları

Rubenis Klima Hata Kodları Klimanızın ekranının tam olarak hangi hatalara verdiğine dikkat etmek çok önemlidir. Hata kodları bazen klimanın pahalı onarımı konusunda uyarıda bulunabilir ve ünitenin ömrünü uzatabilir. Ayrıca her üreticinin kendi hata diline sahip olduğunu ve karıştırmamanın önemli olduğunu unutmayın.

Rubenis Klima Arıza/Hata Kodu

Rubenis Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme  Rubenis klima servisi profesyonelliğiyle klimalarınızın arızalarını hızlı şekilde gideriyoruz. Rubenis klima arıza kodları sayesinde cihazınızın sıkıntısını daha iyi anlamanızı ve ekiplerimizi bilgilendirmenizi sağlıyoruz.

Kod Arıza

E1

E2

E3

E4

Isı sensörü kapalı veya kısa devre

E6

Harici birim koruması

E8

Elektrostatik toz birikmesi

P4

Dahili birimin hava üfleyicisinin ısı derecesi düşük ya da yüksek

P5

Harici birimin hava kondansatörünün derecesi düşük ya da yüksek

P9

Buz çözücü veya ılık hava kontrolü kapalı

Rubenis Klima Arıza Kodu

Rubenis klima bakımındaki standart olarak yapılan işlemler; klima iç ünite filtresinin temizliği, iç ünite ya da dış ünite genel bileşenlerinin değiştirilmesi, klimadaki elektrik ile ilgili unsurların arıza ölçümleri ve kontrolü, soğutucu gazın durum kontrolü ve gerekiyorsa boşaltılıp yenilenmek suretiyle değiştirilmesi. Klima teknisyenleri cihazlarda görünen herhangi arıza ya da problemi çözmek için gerekli bilgiye ve mesleki tecrübeye haiz olmalıdır.

Klimanın arızalanmasına ne sebep olabilir? Kural olarak, bir klima iki nedenden dolayı arızalanır:arızalı bir parçanın takılması bu durumda, garanti esasına göre, bu parça gerekli olanla değiştirilir; bakım kurallarına uyulmaması soğuk besleme sisteminin diğer elemanlarının arızalanmasına yol açar. klimanın bu özelliklerine rağmen, özellikle küçük bir alana sahip bir daire için iyi bir ucuz seçenektir. Arızaları ortadan kaldırmak için koşulları öngören bir garantinin varlığı, klimanın herhangi bir arıza olmadan çalışmasına yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi