Ev / Ev Aletleri Arızaları / Saç Kurutma Makinesi Isıtmıyor ?
Saç Kurutma Makinesi Isıtmıyor

Saç Kurutma Makinesi Isıtmıyor ?

Saç Kurutma Makinesi Isıtmıyor ? Saç Kurutma Makinesinin Özellikleri Her gün kullandığınız saç kurutma makinesi çalışmıyorsa, çeşitli nedenlerden kaynaklanan sorunlar olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Neden Isıtmaz

Makinenin bağlı olduğu prizde elektrik olmayabilir. Bir kontrol kalemi yardımıyla prizde elektrik olup olmadığını anlayabilirsiniz.  Makine aşırı ısınarak, kendiliğinden kapanabilir. Saç kurutma makineleri kapalı ve dar alanda çalıştırıldığında bir müddet sonra aşırı ısı nedeniyle makinenin içindeki termik atar. Böyle bir durumla karşılaştığınızda makineyi 20 dakika kapalı tutun ve daha sonra yeniden çalıştırmayı deneyin.

Saç Kurutma Makinesi Sıcak Üflemiyor

sac-kurutma-makinesi-isitmiyor

Saç Kurutma Makinesi Soğuk Üflüyor

Saç Kurutma Makinesi Isıtmıyor ? Makinenin kablosu kopmuş ya da zarar görmüş olabilir. Makineyi fişe takmadan önce, kablosunu kontrol edin. Kabloda kopukluk olması elektrik kaçağına yol açabilir.  Makine fişe tam olarak oturmamış olabilir. Makineyi çalıştırmadan önce fişin yuvaya girdiğinden emin olun.

Saç Kurutma Makinesi ile Yapabilecekleriniz

Ayakkabı Genişletme : Yeni aldınız deri ayakkabılar, ayağınızı fazla sıkabilir ve vurabilir. Özellikle yeni aldığınız bir ayakkabı ile uzun süre ayakta kalırsa dayanılmaz bir acı ile karışılabilirsiniz. İşte böyle can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak için ayakkabınızı kurutma makinesi yardımıyla biraz açıp, ayağınızın şeklini almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kalın bir yün çorabı ile ayakkabınızı giyiyorsunuz. Ardından tek yapmanız gereken kurutma makinesi ile ısı uygulamak ve bu şekilde bir süre evin içinde gezinmek.

Ojeleri Kurutmak : Dışarı çıkmak için aceleniz var, ancak son dakika değiştirmeye karar verdiğiniz ojeler henüz kurumadı. Böyle durumlarda ojenin hızlı kuruması için yine saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Burada sadece sıcak değil, soğuk üflemesini sağlamanız gerekiyor.

Bronzlaştırıcı Kurutmak : Kurumasını beklemeniz gereken kozmetik ürünlerinden bir diğeri de kesinlikle bronzlaştırıcılar. Vücudunuza uyguladıktan sonra en az 20 dakika beklemeniz gerekiyor. Aksi halde her yere bulaşma ihtimali oldukça yüksek. İşte bu süreci biraz hızlandırmak için, tıpkı ojelerde yaptığımız gibi, kurutma makinesinin soğuk üfleyen bölümünü çalıştırıp üzerimize tutmamız yeterli.

Bumu Aradığın ?

Termosifon Kırmızı Işık Yanmıyor

Termosifon Kırmızı Işık Yanmıyor ?

Termosifon Kırmızı Işık Yanmıyor ? Termosifonunuzda kırmızı ışık yanmıyorsa bu arıza sebebidir. Termosifon Kırmızı Işık Yanmıyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi