Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları
Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Samsung bulaşık makinelerinin çökmesi, ortadan kaldırılması için çok fazla zaman ve para gerektirir. Ancak çoğu durumda, bir ustayı aramanıza gerek yoktur çünkü problemi kendiniz çözebilirsiniz. 

Samsung Bulaşık Makinesi Arıza/Hata Kodları

Aşağıda açıklanan Samsung bulaşık makineleri hata kodları listesinde kodunuzu bulun. Ayrıca, hata nedeni ve sorunun nasıl çözüleceği hakkında bilgi de olacaktır. Uzmanın yardımı sadece karmaşık durumlarda gereklidir.

 • Tıkalı filtre hatası
1E (veya IE) hata kodu

1E (veya IE) hata kodu, su filtreden geçmediğinde görünür (Su duvarı modelleri). Bulaşık makinesinin altındaki ince filtreyi temizleyin (  talimatlar için  kullanım kılavuzuna bakın). Filtre temizlendikten sonra kod döndürülürse,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Pompa çalışma hatası
3C hata kodu

Pompa arızalandığında 3C hata kodu görünür. Bulaşık makinesini kapatın ve programı tekrar başlatmayı deneyin. Hata devam ederse,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Yüksek sıcaklıkta su besleme hatası
3E hata kodu

Su çok sıcak olduğunda 3E hata kodu görünür. Sıcak su beslemesinin 80 ° C’nin (176 ° F) üzerine ayarlanmadığından emin olun. Değilse, ancak yine de hata oluşursa,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Su besleme hatası
4C veya 4E hata kodu

4C veya 4E hata kodu, bulaşık makinesi ihtiyaç duyduğu basınç veya sıcaklıkta su almadığında görünür. Su basıncının ve sıcaklığın su kaynağı gereksinimlerini karşıladığını doğrulayın (  talimatlar için  kullanım kılavuzuna bakın). Floodsafe hortumları Samsung bulaşık makineleri ile uyumlu değildir ve kullanılmamalıdır. Ayrıca, su kaynağının açık olduğundan emin olun. Hata devam ederse,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Tahliye hatası
5C, SC, 5E veya SE hata kodu

Bulaşık makinesi tahliye edilemediğinde 5C, SC, 5E veya SE hata kodu görünür  . Bulaşık makinesini yakın zamanda taktıysanız veya taşıdıysanız, tahliye hortumunun sıkışmadığından veya bükülmediğinden emin olun.

 • Su duvarı reflektörü hatası
7E hata kodu

Reflektör doğru hareket edemediğinde 7E hata kodu görünür. Bulaşık makinesini kısa bir süre önce kutusundan çıkardıysanız, ambalaj bandının su duvarı reflektöründen çıkarıldığından emin olun. Reflektörün doğru konumda takıldığından ve bloke olmadığından emin olun.

 • Düşük su seviyesi hatası
9E hata kodu

Bulaşık makinesinde yeterli su olmadığında 9E hata kodu görünür. BULAŞIK makinesini boşaltmak. Deterjan ekleyin ve ardından normal bir döngü uygulayın. Hata devam ederse, devre kesicideki bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Erişim Noktası modu
AP hata kodu

AP hata kodu, bir mobil cihaza bağlanmaya yardımcı olmak için bulaşık makinesi Erişim Noktası Modundayken görünür. Bağlamaya çalışmıyorsanız, bulaşık makinesini kapatın ve tekrar açın.

 • Düğme hatası
bE veya 6E hata kodu

Panel sıkışmış bir düğme algıladığında bE veya 6E hata kodu görünür. Bulaşık makinesini kapatın ve paneldeki her düğmeye dokunun. Herhangi bir düğme düzgün çalışmıyorsa veya bulaşık makinesini açtıktan sonra hata kodu geri dönüyorsa,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • İletişim hatası
CE hata kodu

Kontrol paneli bulaşık makinesinin geri kalanıyla iletişim kuramadığında CE hata kodu görünür. Bulaşık makinesini kapatın ve tekrar çalıştırmayı deneyin. Hata devam ederse,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Yüksek sıcaklık ısıtıcı hatası
HC, 1E veya IE hata kodu

Bulaşık makinesinin içindeki sıcaklık çok sıcak olduğunda HC, 1E veya IE hata kodu görünür (Döner modeller). Bulaşık makinesine giden gücü kapatın (30 saniye) ve sonra tekrar devre kesiciden açın. Bulaşık makinesini boşaltın, deterjan çekmecesini doldurun ve normal bir döngü başlatın. Hata tekrarlanırsa,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Isıtıcı hatası
HE hata kodu

Bulaşık makinesinin içindeki sıcaklık yanlış tespit edildiğinde HE hata kodu görünür. Bulaşık makinesini boşaltın, deterjan ekleyin ve ardından normal bir döngü uygulayın. Hata devam ederse, devre kesicideki bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Kaçak hatası
LC veya LE hata kodu

LC veya LE hata kodu, bulaşık makinesinin sızıntı sensörü nemi algıladığında veya su reflektörü tıkandığında görünür (yalnızca Su Duvarı modelleri). Bu kod oluştuğunda, bulaşık makinesi kendiliğinden açılacak ve kapanmayacaktır. Bu süre zarfında suyu boşaltmaya çalışacaktır.

Bir sızıntı görürseniz, bulaşık makinesi su sızıntısı kılavuzumuza bakın  .

Sızıntı olmadığından eminseniz ve yakın zamanda bulaşık makinesini hareket ettirdiyseniz, sensörün yakınında biraz su sıçramış olabilir. Kuruması için zaman tanıyın. Bulaşık makinesinin gürültüsü rahatsız edici ise, fişini çekin veya devre kesiciden kapatın. Bulaşık makinesini yakın zamanda bir çöp imhasına bağladıysanız, çöp imha kapağının çıkarıldığından emin olun. Son olarak, deterjan gözünün fazla doldurulmadığından veya dağıtıcının dışına fazladan deterjan eklenmediğinden emin olun.

Hatayı almaya devam ederseniz,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Aşırı seviye su hatası
OC, 0C veya oE hata kodu

Bulaşık makinesinde olması gerekenden daha fazla su olduğunda OC, 0C veya oE hata kodu görünür. Bu genellikle bir tahliye sorunu ile çok yakından ilgilidir  . Bulaşık makinesini yakın zamanda taşıdıysanız, tahliye hortumunun bükülmediğinden veya sıkıştığından emin olun.

 • Bölge Yıkama hatası
PC hata kodu

Bölgesel Yıkama işlevi düzgün çalışmadığında PC hata kodu görünür. Bulaşık makinesini kapatın ve programı tekrar başlatmayı deneyin. Hata devam ederse,  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Yarım yük fonksiyonu hatası
PE hata kodu

Yarı yük fonksiyonu düzgün çalışmadığında PE hata kodu görünür. Bulaşık makinesini boşaltın, deterjan ekleyin ve yarım yükleme döngüsü uygulayın. Hata devam ederse, devre kesicideki bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin  .

 • Sıcaklık sensörü hatası
tE hata kodu

TE hata kodu, bulaşık makinesinin içindeki sıcaklık yanlış tespit edildiğinde görüntülenir. Bulaşık makinesini boşaltın, deterjan ekleyin ve normal bir döngü uygulayın. Hata devam ederse, devre kesicideki bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve  servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin.

Samsung DW-FG720 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

KODANLAMIÇÖZÜM
bE2Düğme tuşu hatasıHerhangi bir düğmenin takılı olup olmadığını veya bir düğmeye 30 saniyeden uzun süre basıldığını kontrol edin.
3E, AEDahili iletişim hatasıCihazı kapatın ve yeniden başlatın.
5ETahliye hatasıTahliye hortumunun tıkalı veya katlanmış olup olmadığını kontrol edin.
4ESu besleme hatasıSu besleme valfinin açık olduğundan emin olun.
4E1Sıcak su teminiVerilen suyun sıcaklığının 80 ° C’den yüksek olmadığından emin olun.
HE, HE1Isıtıcı hatasıDaha fazla yardım için cihazı kapatın ve prizdeki gücü kesin, su besleme valfini kapatın ve servis merkezine başvurun.
tESıcaklık sensörü hatası
1EDüşük su seviyesi hatası
PESenkron motor konum hatasıCihazı kapatın ve yeniden başlatın.
LESu Kaçağı hatasıDaha fazla yardım için cihazı kapatın ve prizdeki gücü kesin, su besleme valfini kapatın ve servis merkezine başvurun.
OEAşırı Su hatası

Samsung DW80K7050 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

kodSorun
OCYüksek seviye su kontrolü
• İşlevsel kontrol. Su besleme valfini kapatın ve evinizin devre kesici paneline gidin, bulaşık makinesinin devre kesici anahtarını kapalı konuma getirin ve ardından yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
LCSızıntı kontrolü
• Bir su besleme valfi bağlantı sızıntısı olursa, su besleme valfini kapatın ve evinizin devre kesici paneline gidin, bulaşık makinesinin devre kesici anahtarını kapalı konuma getirin ve ardından düzeltmek için montöre başvurun. Sorun devam ederse, yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
4CSu kaynağı kontrolü
• Su kaynağı vanasının kapalı, su kaynağının askıya alındığını veya su giriş vanasının veya hattının yabancı parçacıklar tarafından donmuş veya tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Sorun devam ederse, su besleme valfini kapatın ve ardından yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
5CTahliye kontrolü
• Su besleme valfini kapattıktan sonra tahliye hortumunun tıkalı veya katlanmış olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, karter içindeki tahliye deliğinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Sorun devam ederse, yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
HCYüksek sıcaklıkta ısıtma kontrolü
• Ürün, sıcak su hattı sıcaklığının çok yüksek olmamasını ve otomatik olarak uygun sıcaklığa (49 ° C) -149 ° F (65 ° C) ayarlanmasını sağlar. Sorun devam ederse, evinizin devre kesici paneline gidin, bulaşık makinesinin devre kesici anahtarını kapalı konuma getirin ve yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
3CPompa çalışma kontrolü
• İşlevsel kontrol. Bulaşık makinesini kapatın ve tekrar çalıştırmayı deneyin. Sorun devam ederse, yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.

Samsung D148W Bulaşık Makinesi Hata Kodları

d01 : su kaynağı arızası (musluk)d07 : taşma / sızıntı önleme hatası
d02 : boşaltma hatasıd08 : yağmurlama dağıtım hatası
d03 : ısıtma hatasıd11 : basınç sensörü arızası
d04 : sıcaklık hatasıd12 : doldurma hatası (su girişi algılama sistemi)
d05 : hata – yük altında motord13 : aşırı ısınma hatası
d06 : hata – motor aşırı yüklenmesid14 : kurulum hatası: (yanlış drenaj bağlantısı veya yetersiz akış hızı ve musluk).

Samsung DW80H9970US Bulaşık Makinesi Hata Kodları

KOD SEMBOLÜANLAMIÇÖZÜM
tESıcaklık Sensörü hatasıİşlevsel hata. Bulaşık makinesi boşken, deterjan ekleyin ve ardından bir döngü uygulayın.
Sorun devam ederse, evinizin devre kesici paneline gidin, bulaşık makinesinin devre kesici anahtarını kapalı konuma getirin ve yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
HE1Isıtıcı hatası
HEYüksek sıcaklıkta ısıtma hatası
1EDüşük su seviyesi hatası
PEYarım yük fonksiyonu hatası
7EReflektör fonksiyon hatasıSofra takımı veya bulaşık takımının su reflektörüne müdahale edip etmediğini ve sonuç olarak su reflektörünün çalışmadığını kontrol edin.
Bu herhangi bir parazit olmadan gerçekleşirse, su besleme vanasını kapatın ve yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
4ESu besleme hatasıSu besleme vanasının kapalı, su kaynağının askıya alındığını veya su giriş vanasının veya hattının yabancı parçacıklar tarafından donup donmadığını veya tıkalı olup olmadığını kontrol edin.
Sorun devam ederse, su besleme valfini kapatın ve ardından yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
4E5
5ETahliye hatasıTahliye hortumunun tıkalı veya katlanmış olup olmadığını kontrol edin. Sorun devam ederse, su besleme valfini kapatın ve ardından yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
OEAşırı seviye su hatasıİşlevsel hata. Su besleme valfini kapatın ve evinizin devre kesici paneline gidin, bulaşık makinesinin devre kesici anahtarını kapalı konuma getirin ve ardından yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
LEkaçak
bE2Düğme hatasıİşlevsel hata. Bulaşık makinesini kapatın ve tekrar çalıştırmayı deneyin.
Sorun devam ederse, yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.
3Eİletişim hatası
AE
Be3
AE6

Bu İşine Yarar Belki ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata/Arıza Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

soru sor

6 Yorumlar

 1. Hatice kayaalp

  Bulaşık makinesi sc uyarısı ne anlama geliyor

  • Tahliye kontrolü
   • Su kaynağı vanasını kapattıktan sonra, tahliye hortumunun tıkalı veya katlanmış olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, karterdeki drenaj deliğinin tıkanıp tıkanmadığını kontrol edin. Sorun devam ederse, yetkili bir Samsung servis merkezine başvurun.

 2. Yusuf çolak

  Samsung DW-FN310W MODEL bulaşık makinesinde HE HATA KODU VAR. ısıtıcı sağlam, switch sağlam neye bakmalıyız daha. Su alıyor ve sonra bekliyor. Uuzn süre. Daha sonra ekrana hata kodu he geliyor ve suyu boşaltıp öylece kalıyor.

 3. Yahya Kemal

  Bulaşık Makinesi 4E hata kodu gstryr.su almıyor başlamıyor.arizasi nedir bizler birşey ler yapabilirsiniz.

  • Makineye su sağlayan musluk kapalı olabilir.
   Musluğa gelen su basıncı yok veya çok düşük olabilir.
   Su giriş hortumu bükülmüş-kırılmış veya sıkışma sebebi makineye su sağlayamıyor olabilir.
   Su giriş hortumu filtresi veya hortum tıkanmış olabilir.
   Tahliye hortumu talimata uygun yerleştirilmedi ise su makineden kendiliğinden tahliye olabilir.

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok