Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Samsung Buzdolabı Dondurucu Sembolleri
Samsung Buzdolabı Dondurucu Sembolleri

Samsung Buzdolabı Dondurucu Sembolleri

SAMSUNG BUZDOLABI SEMBOLLERİ

Samsung Buzdolabı Dondurucu Sembolleri

sembol Açıklama Bu ne yapar
Enerji tasarrufuEnerji Tasarrufu simgesi Bu sembol, güç kablosu bir ampule takılan elektrikli tıraş makinesi gibi iki uçlu bir fiştir. Enerji Tasarrufu düğmesine basarak, sembol yanar ve cihazınızdan daha iyi enerji verimliliği elde edebilirsiniz. Ancak, buzdolabı dondurucu kapılarınızda yoğuşmaya dikkat etmeye başlarsanız bunu kullanmamanız tavsiye edilir.
Dondurucu / Güç Dondurucu için 3 snDondurucu / Güç Dondurucu simgesi için 3 saniye basılı tutun Bu sembol, ortada bir buz tanesiyle basitçe bir altıgendir. Bu lamba yandığında, dondurucu düğmesini kullandığınız anlamına gelir. Bu, -14 ℃ ile -23 ℃ arasında bir sıcaklık seçmenizi sağlar; bu, bir öğeyi kısa bir süre içinde dondurmanız gerektiğinde özellikle kullanışlı bir işlevdir.
Alarm Sıfırlama için Alarm / Hold 3 snAlarm Sıfırla simgesi için Alarm / Tut 3 sn Bu sembol, küçük bir konuşmacının resmidir, yankılanma çizgileri dışarı uzanır. Bu tuşun iki işlevi vardır. Öncelikle, kapı açık bırakıldığında çıkan alarmı kapatabilir, ancak filtreyi değiştirirken su filtresi simgesini sıfırlamak için alarm düğmesini de tutabilirsiniz.
Filtre GöstergesiFiltre Göstergesi Bu sembol, dipte meydana gelen bir su damlasına sahip noktalı bir karedir. Su filtreniz ortalama kullanım bazında altı ayda bir değiştirilmelidir. Bu simge, filtrenin ilk değiştirilmesinde mavi renkte yanar, beş aylık kullanımdan sonra pembeye dönüşür, filtre altı ay boyunca kullanıldıktan sonra kırmızıya dönmeden önce.
AydınlatmaAydınlatma simgesi Bu sembol, ampulden gelen ışığı temsil eden çizgilerle bir ampulü gösterir. Aydınlatma düğmesini basılı tutarak, dağıtıcı ünite için LED ışığını açabilirsiniz.
Buzdolabı / Buzdolabına 3 saniye basılı tutunBuzdolabı / Güç Cool simgesi için 3 saniye basılı tutun  Bu sembol, içinde küçük bir buz kalıbı olan bir su damlacığıdır. Buzdolab ›/ S› cak 3 tufluna basarak Buzdola¤ ›tufluna bas› larak buzdolab ›n› ayarlamak istedi¤iniz s ›cakl› ¤ ›seçersiniz (1 ℃ ve 7 ℃ arasında). Düğmeyi 3 saniye tutarak Power Cool ile soğutma işlemini hızlandırabilir ve Power Cool’u iptal etmek için aynı işlemi tekrar yapabilirsiniz.
Küp BuzKüp buz simgesi Bu sembol, bir barda iki eliptik şekilli buz küpünü gösterir. Kontrol panelindeki ‘Buz Tipi’ düğmesine bağlandığında, bu simge yandığında buz dağıtıcınız daha büyük, küplü buz verecektir.
Kırık buzEzilmiş buz simgesi Bu sembol, altında ‘Ezilmiş’ kelimesi bulunan bir camda daha küçük buz parçalarını gösterir. Kontrol panelindeki ‘Buz Tipi’ düğmesine bağlandığında, bu simge yandığında buz dağıtıcınız size ezilmiş buz verecektir.
SuSu simgesi Bu sembol, alt kısımda az miktarda sıvı ve camın ortasında bir damlacık içeren bir camı gösterir. Kontrol panelindeki ‘Su’ düğmesine bağlandığında, bu simge yandığında dağıtıcınız size filtrelenmiş su verecektir.
Buz kapalıBuz Kapalı simgesi Bu sembol, içinde ve altında ‘Buzlanma’ kelimeleri bulunan bir bardak gösterir. Kontrol panelinizdeki Çocuk Kilidi düğmesi için Buz Kapatma / Bekletme 3 saniye basılı tutulduğunda, bu simge yanarken buz dağıtıcınız kapanır.
Çoçuk kilidiÇocuk Kilidi simgesi Altında ‘Çocuk Kilidi’ kelimeleri bulunan bir asma kilit simgesi Kontrol panelindeki Çocuk Kilidi düğmesi için Buz Kapatma / Bekletme 3 saniye basılı tutulduğunda, düğmeyi üç saniye basılı tutarak çocukların buzdolabını dondurucu işlevleri ile oynamasını önlemek için çocuk kilidini açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Körük Lastiği Nasıl Değiştirilir

Çamaşır Makinesi Körük Lastiği Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Çamaşır Makinesi Körük Lastiği DeğiştirmeÇamaşır Makinesi Körük Kapak Lastiği DegişimiKapak Körük Lastiği Nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi