Samsung Buzdolabı Hata Kodları

Samsung buzdolabı Hata Kodları Arıza Düzeltme Samsung Buzdolabı, yerleşik bir teşhis sistemi ile donatılmıştır. Diyagnoz sistemi bir arıza tespit ederse, Buzdolabının LED ekranında belirli bir hat segmenti görüntülenecektir.

Samsung Buzdolabı Arıza/Hata Kodu

Samsung Buzdolabı Hata Kodları Buzdolabında bir hata kodu görüntüleniyorsa, bunu not edin ve buzdolabını sıfırlamak için güç kaynağını 30 saniye kadar fişten çekin. Buzdolabı takılı olduğunda, çeşitli sensörlerin ve fonksiyonların kendi kendine diyagnoz kontrolünü gerçekleştirecektir. Hata kodu tekrar belirirse, buzdolabının servise ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Ortak Hata Kodlarının Listesi

Aşağıda, sorunu teşhis etmenize yardımcı olmak için bir Samsung buzdolabı ile karşılaşabileceğiniz en yaygın 29 hata kodunu topladık.

En Yaygın Hata Kodları

Buzdolabı hata kodlarının çoğuna elektrik kesintileri veya kapının çok uzun süre açık bırakılması neden olur. Her ikisi de basit ve düzeltilmesi kolaydır.

Örneğin, buzdolabındaki dijital gösterge “OF OF” hata kodunu yanıp sönüyorsa, soğutma modu kapalı olduğu anlamına gelir .

Genellikle bu kod, kapı uzun bir süre açık kaldığında ve iç sıcaklık yükseldiğinde verilir. Buzdolabı, içinde saklanan eşyaları istenen sıcaklığa soğutmak için hızlı bir şekilde çalışacaktır.

Oldukça yaygın olan bir diğer hata kodu PC ER’dir . Bu, kapı ile buzdolabındaki ana ünite arasındaki bağlantının kesildiği veya kesildiği anlamına gelir. Buzdolabı kapağının üst kısmındaki bağlantıda kir olup olmadığını kontrol edin ve kapağın tamamen kapalı olduğundan emin olun.

88 88, 83E, 85E veya 86E gibi diğer kodlar , güç kesildiğinde veya kesildiğinde tetiklenebilir. Bu hata kodlarını durdurmanın en kolay yolu buzdolabını 60 saniyeliğine çıkarıp tekrar takmaktır. Bu prosedür buzdolabını yeniden başlatır ve hataları ortadan kaldırmalıdır.

Hata kodları geri gelirse, daha fazla bilgi için aşağıdaki tablolara başvurmalı ve buzdolabının servisini yaptırmalısınız.

Samsung Buzdolabı Hataları

1EDondurucu Sensörü / Güç Kesintisi
2EDondurucu Sensörü
4EDondurucu Buz Çözme Sensörü
5EBuzdolabı Buz Çözme Sensörü / Güç Kesintisi
6EOrtam Sensörü
8EBuz Yapıcı Sensörü
21EDondurucu Fan
22EBuzdolabı Fanı
23EKondenser Fanı
24EDondurucu Buz Çözme
25EBuzdolabı Buz Çözme
26EBuz Yapıcı İşlevi
39EBuz Yapıcı Sensörü
83EGüç kesintisi
85EPBA İnvertör / Güç Kesintisi
86EPBA İnvertör / Güç Kesintisi

1Buz Yapıcı Sensörü
2Buzdolabı Sensörü
3Buzdolabı Buz Çözme Sensörü
4Buzdolabı Fan Hatası
5Buz Yapıcı İşlev Hatası
6CoolSelect Bölge Sensörü
7Buzdolabı Buz Çözme Hatası
8Çıkış Sensörü
9Dondurucu Sensörü
10Dondurucu Buz Çözme Hatası
11Dondurucu Fan Hatası
12Kondenser Fan Hatası
13Dondurucu Buz Çözme Hatası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekran panelinde PC-ER veya 88 88 (tüm Sekizli) gösteriliyorsa ve herhangi bir komuta cevap vermiyorsa, Buzdolabı servis hizmeti gerektirir.

Hata Kodları 1E, 2E, 4E, 5E, 6E, 13E, 14E, 15E ve SE

Bu hata kodlarına elektrik kesintisi, Evaporatör buz çözme sensörü Buzdolabı sıcaklığı, Buz makinesi / Buz odası sıcaklığı, nem, buzdolabı kiler çekmece sıcaklığı ve ortam sıcaklığı arızası neden olur. darbe, Samsung buzdolabı buz veya su dağıtmaz ve Dondurucu sıcaklık sensörü sabitlenene kadar bir arıza olacaktır.

Bu hatayı düzeltmek için buzdolabının fişini çekin ve dondurucunun sıcaklık sensöründeki kablo bağlantısını kontrol edin. Kablo gevşekse tekrar bağlayın, ardından aynı anda enerji tasarrufu düğmesini 15 saniye basılı tutun, buzdolabı normal olarak çalışır.

Hata Kodları 21E, 22E, 23E, 24E, 25E, 26E, 27E ve 40E

Bu hatalar dondurucu evaporatör fanı / buz çözme sisteminin, Buzdolabı evaporatörünün, Kondenser fanının ve Buz yapıcısının arızasından kaynaklanır. bu çeşitli hatalar için bu sorunları kendiniz onarabilirsiniz.

Kondansatör / evaporatör fanını ( 21E, 22E, 23E, 24E, 25E, 27E ve 40E ) buzdolabının fişini prizden çekin ve buzdolabı evaporatör / kondansatör fanındaki kablo bağlantılarını kontrol edin. İçin ise hata 26E , Kontrol buzdolabı sıcaklığında, emin olun buz makinesi üzerinde ve sıcaklık 8 derecenin altına doğrulamak. Dondurucu sıcaklığı 8 derecenin üzerindeyse, buzdolabı kapısı contasını kontrol edin ve contayı değiştirin. sıcak havanın dondurucuya sızmasına izin veren ve buz yapıcısının bisiklete binmesini önleyen hasarlı conta.

Hata Kodları 81E, 82E, 83E, 84E, 85E ve 86E

Hata 81E ve 84E’nin nedeni Kompresör kilitli ve başlatılamaması, düzeltmesi, Buzdolabının elektrik bağlantısını kesin ve buzdolabının kablo bağlantılarını kontrol edin, yaklaşık 1 dakika bekleyin ve tekrar açın. kompresörü değiştirmeniz gerekirse Samsung teknisyenini arayın.

Hata 82E, 81E ve 84E hatalarıyla aynı olan invertör kartının arızalanmasından kaynaklanır, Buzdolabını elektrikten çıkarın ve buzdolabının kablo bağlantılarını kontrol edin, ardından tekrar açın. inverter kartını değiştirmeniz gerekirse Samsung teknisyenini arayın.

Hata 83E, 85E ve 86E , Güç kaybı veya çok düşük / çok yüksek voltaj kaynağı nedeniyle oluşur, çözüm buzdolabını elektrikten çıkarın ve tekrar takın, Gelişmiş bir arızaya ihtiyacınız varsa arızayı teşhis etmek ve onarmak için Samsung teknisyenini arayın çözüm.

Hata 41E veya Pc Er ve OF OF Yanıp Sönüyor

Hata 41E veya Pc Er , kontrol paneli ile elektronik kontrol kartı arasında bir iletişim hatası olarak tanımlanır, Kablo bağlantıları sorunun nedeni ise, elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekir. İken OF OF Yanıp sönen Kapı Aralık Hata neden olur, size gerekli olan tüm Kapat buzdolabı soğumasını için kapı ve bekleme olduğunu.

Bu, Samsung buzdolabındaki hata kodları hakkında küçük bir açıklama, kendiniz düzeltebileceğinizi umuyoruz, ancak daha fazla sorun yaşarsanız, onarım için lütfen bir Samsung teknisyenine başvurun.

18 Yorumlar

  1. yakup kılıçkaplan

    Samsung year10 buzdolami,endusuk seviyede calistigi halde cok sogutuyor,bu arizamidir,neden.

    • cihaz üzerindeki ısı algılayan sensör arızalı olabilir, değiştirilmesi gerekebilir, servisden destek alınız.

  2. Mustafa onay

    1gun önce 10 e arızası vardı duzelttim şimdide 06 e arızası veriyor nasil çözeriz kendi kendine arıza veriyor iademi edelim

  3. Merhaba. Elektrikler kesildiği zaman buzdolabini fişten çektim. Fişe takdigim zaman Benim Samsung no frost buzdolabin ekranında soğutucu bölmede dE , dondurucu bölmede ise on yazıyor. Yardımcı olurmusunuz?

    • Mücahit Kılıçoğlu

      Buzdolabınız demo moduna geçmiştir, panelinizin altındaki aynı anda sol alttaki 3 çizgi simgesi ve sağ alttaki kilit düğmesine en az 5 saniye basılı tutarak de off pozisyonuna getiriniz , böylece buzdolabınız normal seyrinde çalışmaya devam edecektir

      • Yunus emre

        Samsung no frost buzdolabı var elimizde ve 10 e arızası veriyor bı türlü çözemedim lütfen yardım hata kodlarında mevcut da deil

        • Mustafa Topatan

          Kapaktaki panoda C ve PC yanıp yanıp sönuyor ne yapmamız lazım?

  4. Ali Uzun

    Aynı sorunu bende yaşıyorum. Şu an çözümü bilen varsa lütfen yardımcı olun. 2 sefer dır servis gelip gidiyor bahanelerle baştan savuyor bizi

  5. Merhaba Samsung gardrop tipi buzdolabimiz var ,freezer in yanında kırmızı bir işaret çıktı ,sebebi nedir acaba , düzelmedi

  6. Merhaba buzdolabım RB50RS334SA modeli yenide aldık fakat üst kısmı hiç soğutmuyor dondurucu kısmı gayet güzel ayarları üst 4 alt -18 derece. Üst kısmı gösteren kısım ekranda ünlem işareti ve ters üç çıkıyor sebebi nedir

  7. Ömer ozan

    Merhabalar benim dolap üst soğutucu 83 alt soğutucu c hatası veriyor neden olabilir efendim

  8. buzdolabim rb56ts754sa modelli buzdolabim var 2 ay once aydik be 88 88 kodu var ekranda ve gitmiyor ve hicbir tuşu çalismiyor ne anlama geliyor

    • 88 hata kodunu çözmenin üç yöntemi vardır. Başarısız olurlarsa, kontrol panosunun büyük olasılıkla değiştirilmesi gerekecektir.

      Bazen, 2-3 saat buzdolabına dokunmazsanız hata kodu kendiliğinden çözülür (bu, buzdolabını veya dondurucuyu açmamak veya gücü kapatmamak anlamına gelir). Zaman, buzdolabının sistemine kendisini stabilize etmesi için zaman verecektir. Buzdolabı stabilizasyon sürecinden geçerken hata kodu yanıp sönmeye devam edecektir.
      Beklemek istemiyorsanız, sorunu çözmeye çalışmak için buzdolabı yeniden başlatılabilir. Buzdolabını yeniden başlatmak için fişini çekin veya 1-3 dakika devre kesiciden kapatın ve ardından tekrar güce bağlayın. Hata kodu kalırsa, üçüncü yöntemi deneyin. Bir teknisyenin doğru sorunu teşhis etmesini zorlaştırabileceğinden, Samsung’un buzdolabını kapatmamanızı tavsiye ettiğini unutmayın. Bunun nedeni, güç bağlantısı kesildiğinde kendi kendine teşhis bilgilerinin silinebilmesidir.
      Kontrol panelinden sistemi sıfırlayın. Sıfırlama talimatları modele bağlı olacaktır. Bazı buzdolaplarında Aydınlatma ve Enerji Tasarrufu düğmelerine aynı anda basmalısınız. Diğer modellerde, PowerFreeze ve PowerCool düğmelerine aynı anda basın. Düğmelere 10-15 saniye basın. Bir bip sesi duymalısınız ve ardından ekran kapanmalıdır. Sistem kendi kendine tanılamayı çalıştırırken birkaç dakika bekleyin ve ardından hata kodunun hala gösterilip gösterilmediğini kontrol edin.
      Hata kodu kalırsa, muhtemelen geçici bir aksaklıktan daha ciddi bir sorununuz vardır; kontrol panosu muhtemelen güç dalgalanmasından zarar görmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi