Destek
Samsung Hata Kodu 24E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 24E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 24E 22e-5e hata kodunu belirten bir mesaj, aslında iki hata yaptığınız anlamına gelir. Bir defrost sensörünün kapalı olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini bildirmiştir. Diğeri fanın hatalı çalıştığını bildirdi. İkincisinin çalışması, defrost sensörünün çalışmasına bağlı olduğundan, bu iki kodun birbiriyle ilişkilendirilmesi gerekir.

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 24E

Defrost sensörünün yanlış çalışması hava akımını etkiler ve fanın dönüşünü engeller. Buzun birikmesine neden olur ve buzdolabının çalışmasını bozabilir. Büyük olasılıkla, prosedür arka panelin (iç kısım) sökülmesini ve buzun çözülmesini gerektirecektir. Ayrıca bu, erimeyi hızlandırmak için bir ısı kaynağı gerektirebilir.

Defrost Sensörü ve Fanı Kontrol Edin

Sensör değiştirildikten sonra sistem çalışmaya başlar. Bundan sonra, hataları temizlemek için sadece bir son adım olacak: Kontrol panelindeki sağ ve sol düğmelere aynı anda basın ve 5 saniye basılı tutun. Buz çözme sensörleri, buzdolabı parça mağazalarında yaklaşık 60 tl karşılığında mevcuttur. Yukarıdakilerden itibaren, tüm prosedür birkaç basit manipülasyon gerektirir ve profesyonel yardım olmadan gerçekleştirilebilir.

Hava Akışını Kontrol Edin

Hava akımı problemleri, genellikle havalandırma sistemini tıkadıkları için buz birikmelerinden kaynaklanır. Havalandırmayı kontrol edin ve onu tıkayan buz veya başka nesneler olup olmadığını kontrol edin. Ayarları kontrol edin: özellikle kumanda yüksek (çoğunlukla en yüksek) bir ayara yerleştirilmişse, içeri çok fazla soğuk hava gelebilir.

Test Bileşenleri

Bunun gerçekten bir defrost sonlandırma sorunu olduğundan emin olmak için, denemeniz gerekir. Çıkarın ve bir bardak soğuk suya koyun ve su oda sıcaklığına ulaşana kadar yaklaşık 30 dakika bekleyin. Ardından süreklilik için sensörü kontrol edin.

Defrost Zamanlayıcısını Kontrol Edin

Ayrıca, defrost zamanlayıcısını da kontrol etmeniz gerekebilir. Bir kalem veya kurşun kalem kullanarak mevcut konumunu işaretleyin, bir tornavidayı bir yuvaya yerleştirin ve defrost modunu tıklayana ve başlatana kadar gövdeyi saat yönünde çevirin. 20 dakika bekleyin ve buzdolabının buzu eritmeye başlamak için yeterince ısındığını kontrol edin. Varsa, cihaz iyidir.

Zamanlayıcıyı dışarı çekin ve zamanlayıcının Prong 1 ve Zamanlayıcı 3 Pronglarına dokunun. Ölçüm cihazınızı sadece doğru okuma için yüksek Ohm’a (binlerce) ayarlayın (düşük dirence ayarlamak zayıf okumaya neden olabilir). Eğer buzdolabınızdaki kapasitör seri olarak sarımlara bağlıysa, Ohm için kontrol etmeyin. Bunun yerine mikro ücretleri kontrol edin. Bu kontrol yöntemi işe yaramazsa, aşağıdakileri yapın: direnci kontrol etmek için ölçüm cihazınızı Prong 1 ve Prong 4 üzerine yerleştirin.

Sonra Prong 1 ve Prong 2’yi kontrol edin. “Ohm yok (‘sonsuzluk direnci yok)” yazmalıdır. Şimdi, zamanlayıcının sapını tıklayana kadar bir tornavidayla (yukarıda açıklandığı gibi) saat yönünde çevirin. 1 ve 2’yi ‘kapalı’ olarak okumalısınız (ohm var); bunun tersine, Prong 1 ve Prong 4 ‘açık’ (ohm yok) okumalıdır. Bu durumda, zamanlayıcınız tamamdır.

Isıtma Elemanı Kontrol Edin

Bobin sistemi altında bulunur. Test ederken, her iki şekilde de test edildiğinde Ohm’u okuduğundan emin olun (her iki çatal konfigürasyonunda).

Soğuk Kontrol Termostatını Kontrol Edin

Direnç ve voltaj açısından kontrol edilmelidir. 110V okumalı. Hiç Ohm (sonsuzluk) göstermezse, sistem tüm soğuk ve buz çözme döngüsünü tamamlamaz. İşlem buzdolabı takılıyken yapılmalıdır. Lütfen, aşırı dikkatli olun!

Bumu Aradığın ?

Gorenje Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Gorenje Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Sayfa İçindekiler Gorenje Bulaşık Makinesi Hata KodlarıGorenje Bulaşık Makinesi Arıza KodlarıNasıl yeniden Başlatılır Gorenje Bulaşık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi