Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 25E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 25E Buzdolabınız size bir hata kodu vermeye başlarsa, bir yere yazdığınızdan veya ön panelde yanıp sönen çizgilerin bir şemasını çizdiğinizden emin olun. Buzdolabınızı çıkarmanız durumunda, dahili bilgisayar sıfırlanır ve kodlar kaybolur.

Samsung Buzdolabı Hata /Arıza Kodu 25E

Tamircinin, sorunu doğru şekilde teşhis etmek ve onarmak için kodlar hakkında fazla bilgi bilmesi gerekir. Bununla birlikte, sorunu kendiniz çözmeye çalışırsanız, doğru yedek parçaları sipariş etmek için aynı bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Görebileceğiniz gibi, 30’dan fazla olası Samsung buzdolabı hata koduyla, olası sorunları teşhis etmek kolaydır. Aslında, en yaygın kodlar elektrik kesintisi veya kesintiden kaynaklanır ve cihazın fişini çekerek ve tekrar takarak çözülebilir. Buzdolabı tamiriyle ilgili sorunuz mu var? Bize bildirin, yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız!

Samsung Buzdolabı 25E Hatası

Bu bir defrost hatasıdır. Düzeltmek için, defrost zamanlayıcısını ve / veya kontrol panelini kontrol edin ve bir sorun tespit edilirse işlem yapın.

25 E evaporatör defrost sistemi arızası

Buzdolabının fişini çekin ve elektronik kontrol kartı kapağını çıkarın. Bir multimetre kullanarak, CN70 kontrol kartı konektöründeki beyaz kablo ve turuncu kablodaki direnci kontrol edin. Sayaç yaklaşık 103 ohm ise, defrost ısıtıcı, bi-metal termostat ve termik sigorta iyi durumdadır.

Dondurucu evaporatör buz çözme sıcaklık sensörünü, 4 E hata kodu için sorun giderme bölümünde açıklandığı şekilde kontrol edin. Arızalıysa sensörü değiştirin. Dondurucu evaporatör buz çözme sıcaklık sensörü iyi ise, kart buz çözme ısıtıcısına elektrik akımı göndermediğinden elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekebilir. Ölçüm cihazının CN70’teki beyaz ve turuncu tellerden sonsuz direnç ölçmesi durumunda, daha sonra buz çözme devresinde bir kablo kopması veya arızalı bir bileşen buz çözme sisteminin ısınmasını önler.

İlk önce, defrost ısıtıcısındaki direnci kontrol edin. Ölçüm cihazı buz çözme ısıtıcıdan yaklaşık 103 ohm ölçmelidir. Ölçüm aletinde defrost ısıtıcısı boyunca sonsuz direnç varsa, defrost ısıtıcısını değiştirin. Defrost ısıtıcısı iyiyse, defrost bi-metal termostatındaki direnci kontrol edin. Sayaç, defrost bi-metal termostatı boyunca 0 ohm’luk direnci ölçmelidir.

Sayaç sonsuz direnç gösteriyorsa, bi-metal termostatı değiştirin. Buz çözme ısıtıcı ve bi-metal termostat her ikisi de tamamsa, termik sigortadaki direnci kontrol edin. Sayaç, termik sigortadan 0 ohm’a kadar bir direnç ölçmelidir. Ölçüm aletinde sonsuz direnç varsa, termal sigortayı değiştirin.

Buzdolabı defrost ısıtıcı, buzdolabı defrost bi-metal termostat, buzdolabı evaporatör defrost sıcaklık sensörü, elektronik kontrol panosu

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22