Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Buzdolabı Hata Kodu 26E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 26E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 26E Samsung’un yeni buzdolapları entegre teşhis sistemlerine sahip, Eğer buzdolabınız sistemdeki bir veya hatayı algılarsa, bir hata veya hata kodu görüntülenir. Hata kodu, normal sayıların ekranda nerede olduğunu gösterir. Bir hata kodu görüntülenirse, buzdolabınız size

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 26E

belirli bir hatayı bildirir. Sorunu çözemezseniz, bir tamir teknisyeni gereklidir. Dijital göstergeli birçok farklı Samsung buzdolabı modeli var. Bir hata kodu görürseniz, neyin yanıp söndüğünü veya gösterdiğini not edin. Bir hata kodu görüntülendiğinde gücü buzdolabından çekmeyin. Gücü çıkardığınızda, hata kodu temizlenir.

Samsung Hata Kodu 26E Sorunu Düzeltme

Dondurucu sıcaklığını kontrol edin çünkü dondurucu sıcaklığı 15 derecenin üzerindeyse, buz makinesi döngü yapmaz. Dondurucu sıcaklığı 15 derecenin üzerindeyse, dondurucu kapısı contasını kontrol edin ve yırtılmış veya hasar görmüşse değiştirin, böylece sıcak havanın dondurucuya sızmasını ve buz makinesinin dönmesini önler.

Dondurucu sıcaklığı 0 dereceye yakın ise (normal çalışma sıcaklığı), buzdolabının fişini çekin ve buz makinesi kablo demeti bağlantısını kontrol edin. Buz makinesi kablo demeti soketini gevşek ise tekrar takın. Kablo demeti bağlantısı uygunsa, elektronik kontrol panosundaki buz makinesi kablo demeti bağlantılarını kontrol edin (CN90 konektörü ve CN51’deki siyah ve gri teller). Gevşek kabloları tekrar bağlayın.

Buz makinesi elektronik kontrol panosuna kablo bağlantıları uygunsa, buz makinesini değiştirin. krandaki kod varsa, buzdolabınızın buz üretmeyi bırakmasını bekleyin. Bu bir buz makinesi sorunudur ve derhal harekete geçilmesini gerektirir. Bu olur çünkü,

  1. Buz makinesi kapatıldı. Buz yapıcının sağ tarafındaki elbise askısı teline bakın ve konumunu kontrol edin. Yükseltilirse, buz makinesi yeni kapatılır. Kırmızı bir kol veya elinizi kullanarak indirmeyi deneyin (kol yoksa). Buz makinesi yalnızca 8 Fahrenheit’te (-13,3 ° C) veya daha düşük bir sıcaklıkta düzgün çalışacaktır.
  2. Buzlu su doldurma borusu veya kötü su kapatma ve / veya su giriş valfleri. Bir saç kurutma makinesi kullanarak buz birikimini eritmeyi deneyin. Plastik parçalar için çok sıcak olmadığından emin olun. Valfleri kontrol edin ve gerekirse değiştirin.
  3. Buz yapıcı parçalarının bazıları arızalı. Lütfen buz makinesine bitişik olan dişlileri ve plastik kolları kontrol edin. Modüler bir buz makineniz varsa, her parçayı kontrol edin ve varsa kötü olanları değiştirin. Parçaların çoğu kırılırsa buz yapıcısının tamamını değiştirin.

 

Bu İşine Yarar Belki ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata/Arıza Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi