Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Buzdolabı Hata Kodu 2E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 2E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 2E “2e” hata kodu, taze gıda sensöründe yanlış bağlantı veya kısa devre olduğunu gösterir. Bu, ana kontrol panosuna bir göz atmayı gerektirir : CN40 # 8 ve CN40 # 9 arasındaki voltaj testi (yaklaşık 4,5 VDC okumalıdır). Kod, önce bir buzdolabına güç verildiğinde otomatik olarak gerçekleştirilen bir tanılama işleminden hemen sonra görüntülenir. Sensörde bir problem tespit etmesi durumunda? İlgili LED yanıp sönmeye başlayacaktır. Hatayı gidermek için, aynı anda Işık ve Enerji Tasarrufu’na basın ve düğmeleri yaklaşık 8-10 saniye basılı tutun.

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 2E

Bazı durumlarda aynı anda iki hata gösterge panelinde bulunabilir bu durumda aşağıda bulunan bölümdeki yorum yaz kısmından yorum yazabilir yada ekibimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Buzdolabı bölmesi sıcaklık sensörü arızası

Samsung Buzdolabının fişini çekin ve buzdolabı bölmesi sıcaklık sensöründeki kablo demeti bağlantısını kontrol edin. Gevşekse, kablo demetini tekrar bağlayın. Kablo demeti bağlantısı uygunsa, bir multimetre kullanarak sensör direncini kontrol edin. Sensör sıcaklığı 72 derece (oda sıcaklığı), 32 derece 13,290 ohm ve 37 derece 11,700 ohm ise metre yaklaşık 5,600 ohm ölçmelidir. Direnç yüzde 10’dan daha fazla kapalıysa, sıcaklık sensörünü değiştirin.

Samsung Buzdolabı bölmesi sıcaklık sensörü

Sensör direnci uygunsa, sıcaklık sensörünü tekrar takın ve sensörün elektronik kontrol panosuna kablo demeti bağlantılarını kontrol edin (CN30’da siyah kablo ve gri kablo). Gevşekse, kabloları tekrar bağlayın. Kablo bağlantıları uygunsa, Sensör kablolarını elektronik kontrol panosundan ayırın ve sensör kablolarının direncini ölçün. Cihaz, sıcaklık sensörüyle aynı direnci okumalıdır.

Samsung Buzdolabı Elektronik kontrol panosu

Sayaç, kablolar vasıtasıyla doğru sensör direncini ölçerse, elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekecektir, çünkü sensör direncini doğru bir şekilde algılamaz. Sayaç, sensör kablolarından sonsuz direnç ölçerse, sensör kablo arızasını bulun ve onarın. Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata/Arıza Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

soru sor

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok