Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Buzdolabı Hata Kodu 33E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 33E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 33E Bu hata var ise su doldurma borusu ısıtıcısının hatalı çalışmasından kaynaklanıyor. Çoğu durumda, bu bir buzdolabı hareket ettirildiğinde olur. Bu nedenle, buzdolabınız mutfağınızda bir sürüş veya değişmiş konumdaysa, su doldurma borusunu kontrol edin.

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 33E

Tüpün etrafına sarılmış tel, su doldurma tüpü ısıtıcısıdır. Şimdi hatayı temizlemeye başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, Işık ve Enerji Tasarrufu düğmelerine aynı anda basın ve yaklaşık 8-10 saniye basılı tutun. Böylece ekranınızı sıfırlarsınız.

Ayrıca, eziklere ve hasarlı izolasyona neden olan fiziksel çarpma nedeniyle hata oluşabilir. Bu durumda, profesyonel bir yardım gereklidir. Buzdolabınızın sabitlenmesi veya bir kısmının (veya tüm buzdolabının) değiştirilmesi gerekip gerekmediği, hasarın derecesine bağlıdır. Buzdolabınızı açtıysanız, lütfen ısı ve donma yöntemini sabitlemeyin! Bu, bir dondurucu için tamir edilemez bir hasar oluşturabilecek köpük yalıtımı erimesine neden olacak, harap olmuş görünümden hiçbir şey söylemeyecektir.

Neden : Buzdolabının çok fazla çalışmasının (veya daha da kötüsü) en yaygın nedenlerinden biri, özellikle fazladan tozlu bir ortamda yaşıyorsanız veya birkaç evcil hayvanınız varsa, kondenser serpantinlerinin etrafında birikinti ve toz birikmesidir.

Düzeltme : İlk önce, buzdolabına giden gücü kesin. Buzdolaplarının çoğu için , kondansatör bobinleri en altta bulunur ve tipik olarak ön veya arkaya erişilir. (Bununla birlikte, bazı yeni modellerde dahili bobinler vardır.) Bobinlere erişmek için, ızgarayı arayın ve yerinde tutan çıtçıtları çıkararak çıkarın (veya uygun olan yerdeki vidaları sökerek). Biriktiricinin sıkıntısını gidermek için elektrikli süpürge kullanın. Artık tortu artıkları varsa, kalan kalıntıları yavaşça çıkarmak için bir fırça veya silme bezi kullanın. Izgarayı değiştirin ve buzdolabına yeniden güç verin.

İlginizi Çekebilir

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu i51 i59 i5A i5F

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu i51 i59 i5A i5F

Sayfa İçindekiler Electrolux bulaşık makinesi hata kodu i51 i59 i5A i5FElectrolux bulaşık makinesinin ayarlarının sıfırlanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi