Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Buzdolabı Hata Kodu 40E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 40E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 40E Samsung buzdolabı sorun giderme kılavuzu Bu Samsung buzdolabı sorun arıza giderme kılavuzu, elektrik şemalarını ve buzdolabını kontrol ekranı / paneli aracılığıyla farklı modlarda ayarlamak için talimatlar içerir.

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 40E

Bazı durumlarda aynı anda iki hata gösterge panelinde bulunabilir bu durumda aşağıda bulunan bölümdeki yorum yaz kısmından yorum yazabilir yada ekibimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Bu bilgiler şunları içerir: kendi kendine tanı modu, satış modu, zorla modu, zorla dondurma, buz yapıcı sorun giderme, özel hata kodları, kompresör ve sistem çalıştırma testi, ana kartta LED ışık tanımlama, ana kart pin tanımlama, sıcaklık, direnç ve voltaj çizelgeleri Samsung buzdolapları için.

Bu Samsung buzdolabı sorun giderme kılavuzunun, elektrikli, elektronik ve mekanik deneyime ve bilgiye sahip kişilerin, cihazın onarımı ticaretinde genel olarak kabul edilebilir olduğu kabul edilen düzeyde kullanılması amaçlanmıştır. Büyük bir cihazı tamir etmeye çalışmak kişisel yaralanmalara ve maddi hasara yol açabilir.

Samsung Hata Kodu 40E Fan Hatası

Bu, bir bağlantının kesilmesinden dolayı fanın çalışmadığını gösteren bir buz odası fanı hatasıdır. Kabloları ve ana devre kartını kontrol etmeniz önerilir.

DC Fan motorları enerji tasarrufu için kullanılır. Fanlar iki hızda çalışır. Fan hızı bilgisi, Ana PCB tarafından okunur. Fan hızı 600 RPM’yi aşarsa veya hız çok yavaşsa veya fan tahrik devresi devre dışı bırakılmışsa, 10 saniye sonra devre 3 saniye DC gerilimle tekrar çalışır. Eğer fan bu aktiviteye 5 devir devam ederse, 10 saniye kapalı 3 saniye sonra fan tahrik devresi 10 dakika boyunca devre dışı kalır.

FAN DEVRESİ GERİLİMİNİ TEST ETME :

Motora giden DC voltajını kontrol etmek için gücü kapatıp açın, fan voltajının devreye girmesi için 10 ila 60 saniye bekleyin ve ardından fan voltajını kontrol edin, ortalama okuma 9 VDC’dir. 5 fan çalıştırma çevrimi için her 10 saniyede bir 3 saniyelik voltaj alırsanız, Ana PCB iyidir.

NOT: Fanları / kompresörü etkinleştirmek için üniteyi ZORUNLU DONDUR moduna getirmeniz gerekebilir. Fan bıçağı buzla engellenirse, üniteden gücü kesdikten sonra defrost ve motoru tekrar kontrol edin. Buharlaştırıcı buzla engellenirse ve böylece hava akışını engellerse, fan RPM’nin üstünden geçecektir ve durdurulur. Buzu temizleyin ve motoru tekrar kontrol edin. Fan bıçağının etrafındaki her şey açıksa, motor hatalı olur. Sürekli fan hataları, ön panel ekranında gösterilecektir.

LÜTFEN DİKKAT: Kapı anahtarları, evaporatör fan motorlarını kontrol eder. Motorları test etmek için kapalı olmasını sağlayın. Gecikme süresi 10 – 60 saniye.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !