Ev / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Buzdolabı Hata Kodu 4E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 4E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 4E Bu hata kodu dondurucu buz çözme sensörünün arızalandığını gösterir. Çoğu durumda, değiştirme tek çözümdür. Ancak, gevşek kablolama nedeniyle de oluşabilir. Kontrol edin ve gerekirse düzeltin. Bu durumda, hata giderilebilir.

Bazı durumlarda aynı anda iki hata gösterge panelinde bulunabilir bu durumda aşağıda bulunan bölümdeki yorum yaz kısmından yorum yazabilir yada ekibimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 4E

Buz çözme termostatınızı test etmeye başlamadan önce, cihazın güç kaynağını çıkardığınızdan emin olun. Bunu yapmanın en kolay yolu, üniteyi duvardan çıkarmaktır. Alternatif olarak, devre kesici panelindeki uygun anahtarı açabilir veya uygun sigortayı evinizin sigorta kutusundan çıkarabilirsiniz.

Bu onarımı başarılı bir şekilde tamamlama becerisine veya becerisine sahip olmadığınızı hissetmiyorsanız, bir cihaz tamir teknisyenine danışın.

  1. Samsung Buzdolabınızın buz çözme termostatını bulun. Üstten dondurucu modellerinde, ünitenin zemini altına yerleştirilebilir veya dondurucunun arkasında bulunabilir. Yan yana bir buzdolabınız varsa, defrost termostatı dondurucu tarafının arkasında bulunur. Termostat, defrost ısıtıcısına seri olarak bağlanır ve termostat açıldığında ısıtıcı kapanır. Dondurucunun içeriği, dondurucu rafları, dondurma parçaları ve iç arka, arka veya alt panel gibi nesnelerinizi çıkarmanız gerekecektir.
  2. Çıkarmanız gereken panel, tutucu klipsleri veya vidalarla tutturulabilir. Paneli yerinde tutan klipsleri serbest bırakmak için vidaları çıkarın veya bir tornavida kullanın. Bazı eski buzdolapları, dondurucu zemine erişmeden önce plastik bir kalıbı çıkarmanızı gerektirebilir. Kalıbı çıkarırken dikkatli olun, çünkü oldukça kolay kırılır. Önce ılık, ıslak bir havluyla ısıtmayı deneyebilirsiniz.
  3. Termostattan çıkan iki kablo vardır. Geçmeli konnektörlü terminallere bağlanırlar. Kabloları terminallerden çıkarmak için konnektörleri yavaşça çekin. Size yardımcı olmak için iğne burunlu pense kullanmanız gerekebilir. Telleri kendileri çekmeyin.
  4. Termostatı çıkarmaya devam edin. Bir vida, klips veya kelepçe ile yerine sabitlenebilir. Termostat ve bazı modellerde kelepçe bir montajdır. Diğer modellerde, termostat evaporatör borusunun etrafına kenetlenir. Diğer bazı durumlarda, termostat klipsin üzerine sıkılarak ve termostatı yukarı çekerek çıkarılır.
  5. Multitester’ınızı RX 1 ohm ayarına getirin. Multitesterin uçlarının her birini bir termostat kablosuna yerleştirin. Termostatınız soğuk olduğunda, multitester’ınızda sıfır okuması gerekir. Sıcaksa (kırk ila doksan derece Fahrenheit arasında bir yerde), o zaman bu test sonsuzluk okuması yapmalıdır. Testinizden aldığınız sonuçlar burada sunulanlardan farklıysa, defrost termostatınızı değiştirmeniz gerekecektir.

Bumu Aradığın ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi