Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 5E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 5E

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 5E Bu hata, bir defrost sensörünün arızası ve / veya elektrik kesintisi olduğunu gösterir. İlk olarak, buzdolabınızı birkaç kez sıfırlayarak temizlemeyi deneyin. Çalışmazsa, defrost sensörünü kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Samsung Buzdolabı Hata/Arıza Kodu 5E

Samsung Hata kodu 5 bir buz yapıcı sorun bildirir. Cihazın kendisini ve kablo demetlerini kontrol edin. Gerekirse, cihazı sökün ve her parçayı ayrı ayrı kontrol edin. Takıp tekrar taktıktan sonra olumlu bir sonuç görmüyorsanız, parçayı değiştirin.

Samsung Buzdolabı 5E Hatası

Buzdolabında buz çözme problemine ne sebep olur ?

Bir buzdolabının soğutma döngüsü sırasında, havadaki nem donar ve evaporatör bobinlerine don olarak yapışır Buzdolabının, buzdaki bir buz çözme döngüsünden geçmesi gerekir, bu evaporatör bobinlerinde birikmeye devam eden bu buzu havadaki nemden eritir. Buzdolabının buz çözme problemi varsa, serpantinlerde toplanan don erimez. Bazen don hava akışını engellediği noktaya kadar yükselir ve buzdolabı soğumayı durdurur.

Buzdolabının buzunu çözme problemini çözmek zordur ve çoğu zaman sorunun kökünü tanımlamak için bir buzdolabı tamir uzmanı gerekir.

Buzdolabının defrost problemi arkasındaki nedenler

Arızalı buz çözme sistemi : Herhangi bir donmamış buzdolabında, soğutma ve buz çözme döngüsünü kontrol eden bir buz çözme sistemi vardır. Buz çözme sisteminin bileşenleri şunlardır: buz çözme zamanlayıcısı ve buz çözme ısıtıcısı:

  • Buz çözme zamanlayıcısı, buzdolabını soğutma ve buz çözme modu arasında değiştirir. Kötüleşir ve soğutma modunda durursa, evaporatör bobinlerinde hava akımını azaltan aşırı don oluşmasına neden olur. Veya defrost modunda durduğunda tüm donları eritir ve soğutma döngüsüne geri dönmez. Bozulmuş buz çözme süreleri, buzdolabının verimli bir şekilde soğumasını önler.
  • Bir defrost ısıtıcı, evaporatör bobininin üzerinde oluşan donu eritir. Ancak kötüleşirse don erimez ve aşırı don, buzdolabının içindeki soğuk hava akışını azaltan bobinlerde birikir.

Böylece, iki buzdolabından herhangi biri arızalandığında, buzdolabı ne zaman ne zaman ne zaman donacağını ve ne zaman buz çözüleceğini anlamaz.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22