Samsung Buzdolabı Hata Kodu 84C

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 84C (84E)

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 84C (84E) Bu hata bir rotor kilidini gösterir. Ekranda 84E varsa, bu çok kötü bir işarettir: DC üç hızlı kompresörün tümünün değiştirilmesi gerekebilir. Kilitlenmiş rotorlara ulaşmanın tek yolu kompresöre girmek. Bir Samsung buzdolabının mühürlü ve aslında en az erişilebilir bir parçası olduğundan, bunu yapmak için profesyonel bir deneyim alır. Sadece lisanslı bir kişi soğutucuyu (Freon) geri kazanabilir.

Samsung Buzdolabı Hata Kodu 84C (84E)

Rotor kilitlemesinden kaynaklanan voltaj düzensizliği nedeniyle dijital ekranda hata kodu görünür. Bu olduğunda, bir invertör kontrol panosu hata kodunu etkinleştirir (invertör kontrol panosunun yanıp sönmesi sorunun yalnızca bir göstergesidir). Bazı kullanıcılar, inverter kontrol kartını değiştirerek hatayı düzeltmenin mümkün olduğunu söylemektedir. Son on yılda, birçok ev cihazı daha düşük güvenilirlik göstermiştir ve daha az dayanıklı hale gelmiştir.

84 E Kompresör Arızası

Bu arızayı teşhis etmek ve onarmak için bir servis teknisyeni çağırın. Teknisyenin muhtemelen kompresörü değiştirmesi gerekecektir. Bu onarım, soğutucunun geri kazanılmasını ve yeniden doldurulmasını gerektirir.

84 E, kilitli bir rotor anlamına gelir. Buzdolabının arkasında invertör kontrol panosu adı verilen küçük bir kontrol panosu vardır. Samsung bir DC üç hızlı kompresör kullandığından, kompresörün voltajını değiştirmek için bir invertör kartı kullanırlar. Rotor kilitlendiğinde amper çekilişi yukarı çıkar ve inverter kontrol panosu bunu algılar ve dijital göstergenin önündeki hata kodunu 84 E atar.

Bu aslında bu buzdolaplarında çok kötü bir hata kodu. Rotorun kompresörün içinde kilitli kaldığı ve bu sorunu çözmenin tek yolunun gerçekte kompresörü değiştirmek olduğu anlamına gelir. Ne yazık ki bu, buzdolabının kapalı sisteminin temel bir yeniden inşası anlamına gelir. Bunu yapmak oldukça büyük bir iştir. Freonları buzdolabının kapalı sisteminden kurtarmak için sadece özel aletlere ihtiyacınız yok, ayrıca özel bir lisansa ihtiyacınız var.

Ancak bu problemi, 7 – 8 kez iki kez çözebildim, bu hatayı ünitenin arkasındaki inverter kontrol kartını kompresör ile değiştirerek gördüm. Arkadaki inverter kartı genellikle dört kez yanıp sönüyor, bu da tekrar kilitli rotor anlamına geliyor.

Samsung cihazınızı teşhis etmek için daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen ücretsiz cihaz onarım forumumuza kayıt olmaktan çekinmeyin; birimiz buzdolabında tam olarak neyin yanlış olduğunu bulmak için birkaç adımda size yardımcı olacaktır.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06