Destek

Samsung Buzdolabı Hata Kodu OF

Samsung Buzdolabı Hata Kodu OF “0f”, tüm Samsung buzdolaplarında bulunan “showroom modu” olarak adlandırılır. Bu mod, ünitenin işlevselliğini ve özelliklerini basit bir şekilde gösterme zorunluluğu olduğunda kullanılır. Bu mod yiyecekleri soğutmak için kullanılmamalıdır. Buzdolabını çalışma moduna geçirmek için lütfen aşağıdakileri yapın:

Samsung Buzdolabı Hata Kodu OF

Bazı durumlarda aynı anda iki hata gösterge panelinde bulunabilir bu durumda aşağıda bulunan bölümdeki yorum yaz kısmından yorum yazabilir yada ekibimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Ekranda OF Samsung Buzdolabında Nasıl Temizlenir?

Samsung buzdolabı Showroom Modundaysa, iç lambalar ve ekran paneli yanacak, ancak kompresör çalışmayacaktır. Bu bilerek yapılır, böylece buzdolabı bir mağazada veya bir galeri katında görüntülendiğinde kompresör çalışmaz. Bu, buzdolabının tüm lambalar yanarken görünmesine izin verir, ancak soğutma gerçekleşmez. Ayrıca buz yapıcı ve su pınarı çalışmaz. OF OF kodu gösterildiğinde, buzdolabı soğutma yapmaz.

POWER FREEZE ve FREEZER düğmelerine aynı anda basın ve 3-5 saniye basılı tutun. Ünite doğru moda geçene kadar bekleyin.

Bu kodlar, buzdolabının demo (showroom, ekran) modunda olduğunu gösterir. Bu mod, bir ürünün estetiğini göstermek için kullanılır, ancak işlevsel değeri göstermez. Başka bir deyişle, ekranda bu hatanın yanıp sönmesi ile, ekran paneli ve iç ışıkların ışığı yanarken buzdolabı düzgün görünüyor, ancak kompresör çalışmıyor. Sonuç olarak, buzdolabı soğutma değil. Tüm Samsung buzdolapları bu modu kullanır.

Bu modda, kompresör sessiz, su sebili ve buz makinası da öyle. Bir galeride veya mağazada bir buzdolabı görüntüleniyorsa, olması gereken budur. Bu, yiyecek depolamak için iyi bir yol değildir, bu nedenle hatanın en kısa sürede giderilmesi gerekir. Bu basit bir sıfırlama ile yapılabilir, ancak farklı modellerde biraz farklı şekillerde:

  • Dondurucu ve Gücü Dondur düğmesine aynı anda basın ve düğmeleri 3 ila 5 saniye basılı tutun.

Diğer modellerde bu:

  •  Power Freeze ve Freezer’a aynı anda basın ve bip sesi çıkana kadar basılı tutun.

Veya:

  • Ekranın sol üst köşesinde ve alt kısmında bir tane basın ve zil çalıncaya kadar 3 ila 5 saniye basılı tutun.

Sorunu çözebilecek birkaç diğer basılı tut düğmesi kombinasyonu:

  1. EXPRESS FREEZE + BUZDOLABI SICAKLIK KONTROLÜ (3 ila 5 saniye)
  2. AYDINLATMA + DONDURUCU (3 – 5 saniye)
  3. POWER FREEZE + FREEZER (5 – 10 saniye arası)
  4. HOME + YARDIM (3 ila 5 saniye)
  5. ICE PLUS ULTRA ICE + BUZDOLABI TEMP (3 ila 5 saniye)
  6. ICE PLUS ULTRA ICE + UP DOOWN (3 – 5 saniye arası)

Bumu Aradığın ?

Gorenje Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Gorenje Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Sayfa İçindekiler Gorenje Bulaşık Makinesi Hata KodlarıGorenje Bulaşık Makinesi Arıza KodlarıNasıl yeniden Başlatılır Gorenje Bulaşık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi