Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme
Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme Genellikle bir elektrik kesintisi sonrasında buzdolabınız kendini sıfırlar. Buzdolabı ve derin dondurucu bölümü, elektrik kesintisinden hemen sonra iyi çalışıyor olmalıdır. Tek sorun, dijital ekran panelinin yapmamasıdır.

Samsung Buzdolabı Gösterge Paneli Resetleme

Bazı buzdolapları tekrar soğutmaya başlamayabilir ve yeniden güç sağlandığında sıfırlama yapılması gerekir. ekran panelini tekrar çalıştıramıyoruz. Buzdolabı soğuyor ve dondurucu da öyle. Tek sorun, ekranın çalışmaması ve sayıları göstermemesidir. Ekrandaki bir düğmeye basabileceğinizi duydum ve sıfırlama. Ekranı geri almak için ne tuşuna basarım?

Kontrol paneli düzgün çalışmadığında ne yapılmalı?

Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

[Genel Bakış]

 Denetim Masası’nda hiçbir ekran gösterilmiyor.

[İlgili Semptom]

Düğmeler amaçlandığı gibi çalışmıyorsa, soğutma sorunu olabilir.

[Sebeb olan]

● Düğmelerde arıza olması durumunda, güç paneli (PCB) nem nedeniyle paslanmış olabilir.

● Kurulumdan sonra görüntü yoksa, muhtemelen  Dahili Devre  (PBA paneli) iyi bağlanmamış veya hasar görmemiş olabilir.

● Yanlış sıcaklık  gösterimi olması durumunda  , muhtemelen kapı çok sık açılır, bu nedenle iç sıcaklık ayarlanan sıcaklığın üzerine çıkar.

[Çözüm]

Kontrol paneli yanmıyor.

Kontrol paneli yanmazsa, sıfırlamak için buzdolabını 30 saniye fişten çekin. Buzdolabını tekrar taktıktan sonra kontrol paneli hala yanmıyorsa, bir bağlantı problemi olabilir. (Bu durumda, Samsung Müşteri Hizmetlerine başvurmanız gerekir.)

Kontrol panelindeki düğme çalışmıyor.

Kontrol panelindeki düğmeler çalışmıyorsa, panel büyük olasılıkla Çocuk Kilidi modundadır. Panel düğmelerinin kilidini açmak için, bir zil sesini duyana kadar 3 saniye süreyle Çocuk Kilidi düğmesini basılı tutun. (Modelinizde bir Çocuk Kilidi düğmesi yoksa, Buzdolabı ›n› n tufluna ve Güç Anahtar ›tufluna veya Tatil tufluna aynı› anda 3 saniye basılırsa, açılacaktır. İptal etmek için ayn işlemi tekrar edin.) kilit sorunu gidermez, bir servis almanız gerekir.

Kontrol paneli yanlış sıcaklık gösteriyor.

İlk kurulumdan sonra ekran, içinde bulunan termometre nedeniyle bir süre için mevcut sıcaklığı gösterecektir. Sıcaklık yavaşça her 2 dakikada 1 ° C düşer.

Yanıp sönen ekran

● Yanıp sönen bir sıcaklık göstergesi iki nedenden dolayı olabilir:

1) Sıcaklık arttığında dijital ekran yanıp söner (Örneğin, kapılar sıklıkla açılırsa). Zaman  buzdolabı / dondurucu  ayarlanan sıcaklığa ulaştığında, yanıp sönme durur.

2) Buzdolabı sıfırlandığında sıcaklık göstergesi de yanıp söner.

Zaman  buzdolabı / dondurucu  ayarlanan sıcaklığa ulaştığında, yanıp sönme durur. Yanıp sönmüyorsa, PCB’yi sıfırlamak için buzdolabını yaklaşık 30 saniye fişten çekin  .

● Ekran hala yanıp sönüyorsa, dondurucuda bir sorun olduğunu gösterebilir. En yaygın nedenler soğutma sisteminin arızalanması veya defrost devresindeki bir arızadır. Her iki durumda da, buzdolabının servise ihtiyacı var.

Kontrol paneli SBS ve Fransız kapı buzdolapları çalışmıyorsa, çocuk kilidi fonksiyonunun aktif olduğunu kontrol etmeniz gerekir. Eğer evetse, çocuk kilidini devre dışı bırakın (Çocuk kilidi Etkinleştir veya Devre dışı bırak süreci, modele bağlıdır).

Not: Ekrandaki nem nedeniyle ekranın pamuklu bir bezle silinmesini sağlayın.

[Doğrulama]

● Buzdolabını fişten çekin  ve 30 dakika bekleyin.

● Ekranı tekrar izleyin ve kontrol edin. (Ayarlanan sıcaklığı göstermelidir.)

● Çocuk kilidi  modunda olup olmadığını kontrol edin  . (Düğmeler Çocuk Kilidi Modunda çalışmayacaktır)

● Her düğmeye basın ve bunların iyi çalışıp çalışmadıklarını kontrol edin.

● Kapının iyi kapalı olduğundan emin olunuz.

Dondurucunun  veya buzdolabının iç rafının , kapının düzgün şekilde kapanmasını engelleyip kaymadığını kontrol edin.

Olmadığını kontrol edin  içeriği  üzerinde  iç raf  dondurucu veya buzdolabının kapanış kapının engelliyor.

Dondurucunun veya buzdolabının koruyucu muhafazasının saklanan içeriğinin muhafazanın önünde devrede olup olmadığını kontrol edin.

[Önemli Hatırlatıcılar]

● herhangi dökmeyin  sıvıyı  üzerine  ekran .

● Ekran ve düğmeler üzerinde güçlü bir etki yaratmayın.

● Kapının etrafına fazla yiyecek koymayınız, kapının kapanmasını engelleyebilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

31 Yorumlar

 1. Mehmet Ali varımlı

  İyi geceler diliyorum.Samsung buzdolabı dondurucusu yeterli gelmiyor.acaba nedendir.

  • Adept

   Soğutma düşüklüğü bakım gerektirebilir, yanı sıra gaz eksikliği de düşüklük yapmaktadır.

  • Nihat

   Merhaba.
   Daha yeni sayılır altı ay önce bir tane buzdolabı aldım ama buzdolabı kapısını açıp kapattığımda inilti yapıyor yani sesli çalışıyor biraz. Fişi çekiyorum birkaç saniye sonra tekrar takıyorum kesiliyor ama bu olay can sıkıcı geliyor bana bir çözümü var mı acaba teşekkür ederim

   • Merhaba.
    Öncelikle dolabın fişini çekip hemen tekrar takmanızı tavsiye etmiyoruz. En az 2-3 dakika fişten çekili beklemesi gerekiyor. Ayrıca cihazın garantisi devam ediyor samsung çağrı merkezini arayıp ücretsiz teknik destek alabilirsiniz. 444 77 11

 2. Murat

  Soğutma isareti yanıp yanıp sönüyor akşam eve geldiğimde buzdolabı bugün ürünleri çözmüş

  • Adept

   Soğutma Olmadığında uyarı verir buzdolabı, motor arıza veya termostat sensör arızaları genelde olmaktadır.

 3. Memet kenger

  Selam ekranda tuşlar çalışmıyor ve fis resmi yanıyor Problem me olabilir

  • Adept

   Güç kartında arıza servisinden destek alınız.

  • Murat

   Slm buzdolabı kendi kendine sürekli bib sesi çıkartarak sok buzlayiciyi açıp kapatıyor açık kaldiginda yüksek dereceye çıkarıyor ses çok rahatsiz ediyor ve buzdolabının gereksiz fazla çalışmasına sebep olmaktadır.elektrigi kesip 1 2 saat bekledim düzelmedi ne yaptıysam düzelmedi. Bu konuda yardımcı olursaniz sevinirim tskler.

   • Samsung buzdolabı, elektrik kesildikten sonra bip sesi çıkarması, bağlantıyı sıfırlamanız gerektiği anlamına gelebilir. Buzdolabını yuvasından dışarı çekin ve bağlantıyı sıfırlamak için fişini çekin. 5 dakika geçmesine izin verin ve Samsung’u tekrar takın. Fişte “Sıfırla” düğmesi varsa “Sıfırla” düğmesine basın. Kontrol panelindeki belirli işlevleri yeniden programlamanız gerekebilir. Bip sesi sorunu devam ederse, diğer talimatlar için Samsung servis merkezine başvurun. Samsung yetkili servisi 444 77 11

 4. İrfancan

  İyi günler ekranda power freezer sürekli yanıp sönüyor.soğutmayla alakalı bi problemde gözükmüyor.sorun ne olabilir???

  • Power Freeze Güçlü dondurma istenilmesinde kullanılır, Power Freeze, buz yapıcısının 90 dakikadan 55 dakikaya kadar bir buz tepsisi yapması için geçen süreyi azaltarak buz yapma işlemini hızlandırır. – Başlat: Dondurucu düğmesini 3 saniye basılı tutun veya sadece Güçlü dondurma düğmesine dokunun (basın).- İptal: Dondurucu düğmesini 3 saniye boyunca tekrar basılı tutun veya Güç dondurma düğmesine tekrar dokunun (basın).

   • İrfancan

    Çok teşekkür ederim.ama söylediğiniz işlemleri yaptım.olmadı ekrana uzun süre basarak resetlemede yaptım.benim sorunum:power freezer düğmesi sanki takılı kalıyo gibi.bi başladımı aralıksız sürekli yanıp sönüyor.bu her zamanda yapmıyor.ara ara yapıyor??????

 5. Mehmet

  Samsung buzdolabı çift kapalı
  Her iki tarafında donduruyor aşırı şoğuk panel ışığı yanmadığı için bilemiyorum

 6. serhat

  Merhaba; Samsung RT54EBPN model buzdolabı kullanmaktayım. çocuk kilidi kendi kendine açılıp kapanıyor sürekli bip sesini çıkararak. katlanılır gibi değil. tuşa 3 saniye basılı tutunca çocuk kilidi kapalıysa açılıyor, açık ise kapanıyor.. sonra ise yine devam ediyor aynı şeye. tuş işlevsel yani onda sıkıntı yok.

  • Kendi Kendine bu Sorunu Yaşatıyor ise samsung yetkili servisi 444 77 11 servis çağrı merkezinden servis talep ediniz, ayrıca Samsung buzdolapları, sahip olduğunuz modele bağlı olarak birkaç farklı kilit fonksiyonuna sahiptir. Bunlar Kontrol Kilidi, Çocuk Kilidi ve Dağıtıcı Kilidini içerir. Kilitler, çocuklarınızın ayarlarla uğraşmasını önlemek veya panele çarptığınızda yanlışlıkla bir şeyleri değiştirmek için kullanışlıdır. Çocuk Kilidi ve Dağıtıcı Kilidi ayrıca su veya buz dağıtmanızı da önler. Paneli kullanmaya çalışırsanız ve kilit simgesinin yandığını görürseniz ya da panel yalnızca bir zil sesiyle yanıt veriyorsa, panelin kilidinin açılması gerektiği anlamına gelir.

  • Nermin çadırcı

   No frost buzdolabı içi soğutmadı sonra 7 derece yanıp yanıp sönüyor nedeni ne olabiilir

   • Sogutma yapmadıgından alarm vermekdedir, sensör elktronik kart arızalı olabilir.

 7. erkan atak

  buzdolabı altı soğutmuyor ışığı sureklı yanıyor sönüyor dondurucu kısmı çalışıyor bır sorun yok samsung rt 50 modeli nedeni nedir

  • Kapı ışık ve fan butonuna basmıyor ise, soğutmayı alt kısma sevk etmez. kontrol ediniz.

 8. Şaban Çiçek

  Mrb. Samsung RL62ZBSW buzdolabımın digital gösterge panelindeki rakamlar tam görünmüyor.Rakamların yarısı var yarısı yok . Bu yüzden de ısı ayarını tam yapamıyorum.Ne yapmamı önerirsiniz.

  • Teknisyen İlker

   Merhaba Şaban Bey, cihazınızın gösterge kartı arızalanmış. Teknik servisinden destek alabilirsiniz.

 9. Numan

  Çift kapılı buzdolabının sürekli ses çıkarması ve derece ışığının yanıp sönmesi nedendir iyi günler

  • Soğutma düşüklügü alarm verir, dondurucu çok dolu ise bu sorunu yapar.

 10. Sevda ozdemir

  15 gundur tatildeydim geldigimde buzdolabi tum.urunler çözünmüş buzdolabi su akitmis buldum. Kontrol panelinde dondurucu 17 genel kisim 9 derece yanip sönmekteydi. Fisi cektim 1 saat sonra temizleyip tekrar calistirdim. Isı ayari yapmama rağmen 2 saniye icinde gene 17 9 a geliyor derece -18 4 olmasi gerekirken. Sorun ne olabilir?

 11. Sema lenk

  Samsung gösterge paneli rakamları çalışırken yanmıyor dondurucu kısmı karlanma yaptı alt kısmında tam soğutmuyor acil bilgi

  • Elektronik kart üzerinde arıza oluşmuş olabilir, sensör ve ısıtma devresi kontrol edilmeli.

 12. Sezgin

  Samsung rt59emsw model buzdolabımın al kısmı çalışıyor fakat dondurucu kısmı dün gece kendini kapatmış içindeki herşey çözülmüş. fişini söküp 10 dakika sonra taktım. Kendine geldi fakat sonra tekrar durdu. Şuan çalışmıyor. Merak edip buzluk kısmındaki kapağı söküp içine baktım acaba buzlanma falanmı var diye oda yok. kupkuru içi. Buzluk fanı devreye girmiyor. Sorun ne olabilir? Masraflımıdır?

  • Fan Sogutma olunca başlar çalışmaya, motor kısa süreli çalışıp durdu ise motor arızalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !