Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme
Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme Genellikle bir elektrik kesintisi sonrasında buzdolabınız kendini sıfırlar. Buzdolabı ve derin dondurucu bölümü, elektrik kesintisinden hemen sonra iyi çalışıyor olmalıdır. Tek sorun, dijital ekran panelinin yapmamasıdır.

Samsung Buzdolabı Gösterge Paneli Nasıl Resetlenir ?

Bazı buzdolapları tekrar soğutmaya başlamayabilir ve yeniden güç sağlandığında sıfırlama yapılması gerekir. ekran panelini tekrar çalıştıramıyoruz. Buzdolabı soğuyor ve dondurucu da öyle. Tek sorun, ekranın çalışmaması ve sayıları göstermemesidir. Ekrandaki bir düğmeye basabileceğinizi duydum ve sıfırlama. Ekranı geri almak için ne tuşuna basarım?

Kontrol Paneli Düzgün Çalışmadığında Ne Yapılmalı?

Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

[Genel Bakış]

 Denetim Masası’nda hiçbir ekran gösterilmiyor.

[İlgili Semptom]

Düğmeler amaçlandığı gibi çalışmıyorsa, soğutma sorunu olabilir.

[Sebeb olan]

● Düğmelerde arıza olması durumunda, güç paneli (PCB) nem nedeniyle paslanmış olabilir.

● Kurulumdan sonra görüntü yoksa, muhtemelen  Dahili Devre  (PBA paneli) iyi bağlanmamış veya hasar görmemiş olabilir.

● Yanlış sıcaklık  gösterimi olması durumunda  , muhtemelen kapı çok sık açılır, bu nedenle iç sıcaklık ayarlanan sıcaklığın üzerine çıkar.

[Çözüm]

Kontrol paneli yanmıyor.

Kontrol paneli yanmazsa, sıfırlamak için buzdolabını 30 saniye fişten çekin. Buzdolabını tekrar taktıktan sonra kontrol paneli hala yanmıyorsa, bir bağlantı problemi olabilir. (Bu durumda, Samsung Müşteri Hizmetlerine başvurmanız gerekir.)

Kontrol panelindeki düğme çalışmıyor.

Kontrol panelindeki düğmeler çalışmıyorsa, panel büyük olasılıkla Çocuk Kilidi modundadır. Panel düğmelerinin kilidini açmak için, bir zil sesini duyana kadar 3 saniye süreyle Çocuk Kilidi düğmesini basılı tutun. (Modelinizde bir Çocuk Kilidi düğmesi yoksa, Buzdolabı ›n› n tufluna ve Güç Anahtar ›tufluna veya Tatil tufluna aynı› anda 3 saniye basılırsa, açılacaktır. İptal etmek için ayn işlemi tekrar edin.) kilit sorunu gidermez, bir servis almanız gerekir.

Kontrol paneli yanlış sıcaklık gösteriyor.

İlk kurulumdan sonra ekran, içinde bulunan termometre nedeniyle bir süre için mevcut sıcaklığı gösterecektir. Sıcaklık yavaşça her 2 dakikada 1 ° C düşer.

Yanıp sönen ekran

● Yanıp sönen bir sıcaklık göstergesi iki nedenden dolayı olabilir:

1) Sıcaklık arttığında dijital ekran yanıp söner (Örneğin, kapılar sıklıkla açılırsa). Zaman  buzdolabı / dondurucu  ayarlanan sıcaklığa ulaştığında, yanıp sönme durur.

2) Buzdolabı sıfırlandığında sıcaklık göstergesi de yanıp söner.

Zaman  buzdolabı / dondurucu  ayarlanan sıcaklığa ulaştığında, yanıp sönme durur. Yanıp sönmüyorsa, PCB’yi sıfırlamak için buzdolabını yaklaşık 30 saniye fişten çekin  .

● Ekran hala yanıp sönüyorsa, dondurucuda bir sorun olduğunu gösterebilir. En yaygın nedenler soğutma sisteminin arızalanması veya defrost devresindeki bir arızadır. Her iki durumda da, buzdolabının servise ihtiyacı var.

Kontrol paneli SBS ve Fransız kapı buzdolapları çalışmıyorsa, çocuk kilidi fonksiyonunun aktif olduğunu kontrol etmeniz gerekir. Eğer evetse, çocuk kilidini devre dışı bırakın (Çocuk kilidi Etkinleştir veya Devre dışı bırak süreci, modele bağlıdır).

Not: Ekrandaki nem nedeniyle ekranın pamuklu bir bezle silinmesini sağlayın.

[Doğrulama]

● Buzdolabını fişten çekin  ve 30 dakika bekleyin.

● Ekranı tekrar izleyin ve kontrol edin. (Ayarlanan sıcaklığı göstermelidir.)

● Çocuk kilidi  modunda olup olmadığını kontrol edin  . (Düğmeler Çocuk Kilidi Modunda çalışmayacaktır)

● Her düğmeye basın ve bunların iyi çalışıp çalışmadıklarını kontrol edin.

● Kapının iyi kapalı olduğundan emin olunuz.

Dondurucunun  veya buzdolabının iç rafının , kapının düzgün şekilde kapanmasını engelleyip kaymadığını kontrol edin.

Olmadığını kontrol edin  içeriği  üzerinde  iç raf  dondurucu veya buzdolabının kapanış kapının engelliyor.

Dondurucunun veya buzdolabının koruyucu muhafazasının saklanan içeriğinin muhafazanın önünde devrede olup olmadığını kontrol edin.

[Önemli Hatırlatıcılar]

● herhangi dökmeyin  sıvıyı  üzerine  ekran .

● Ekran ve düğmeler üzerinde güçlü bir etki yaratmayın.

● Kapının etrafına fazla yiyecek koymayınız, kapının kapanmasını engelleyebilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

53 Yorumlar

 1. Mehmet Ali varımlı

  İyi geceler diliyorum.Samsung buzdolabı dondurucusu yeterli gelmiyor.acaba nedendir.

  • Adept

   Soğutma düşüklüğü bakım gerektirebilir, yanı sıra gaz eksikliği de düşüklük yapmaktadır.

  • Nihat

   Merhaba.
   Daha yeni sayılır altı ay önce bir tane buzdolabı aldım ama buzdolabı kapısını açıp kapattığımda inilti yapıyor yani sesli çalışıyor biraz. Fişi çekiyorum birkaç saniye sonra tekrar takıyorum kesiliyor ama bu olay can sıkıcı geliyor bana bir çözümü var mı acaba teşekkür ederim

   • Merhaba.
    Öncelikle dolabın fişini çekip hemen tekrar takmanızı tavsiye etmiyoruz. En az 2-3 dakika fişten çekili beklemesi gerekiyor. Ayrıca cihazın garantisi devam ediyor samsung çağrı merkezini arayıp ücretsiz teknik destek alabilirsiniz. 444 77 11

 2. Murat

  Soğutma isareti yanıp yanıp sönüyor akşam eve geldiğimde buzdolabı bugün ürünleri çözmüş

  • Adept

   Soğutma Olmadığında uyarı verir buzdolabı, motor arıza veya termostat sensör arızaları genelde olmaktadır.

  • Halil ibrahim İNCİ

   Merhaba
   RT59EBPN MODEL BIR BUZDOLABIM VAR GÖSTERGE PANELI SOGUTMA ENDUSUK SEVIYEDE KALMIS BIR TÜRLÜ AYARLIYAMIYORUM

   • Fişten çekip kısa süreli 30 dk sonra tkrr takın, sorun devam ederse servisinden yardım alınız.

  • Özge kılınç

   Samsung buzdolabimın karti yandi dü degisim yapıldi sogutmasi iyi ama göstege yanip kaliyo normelde kapi acilip kapandigi zaman yanip sönmesi gerekiyordu kapi kapaliyken sönmesi gerekiyordu ama su an hep yaniyo

 3. Memet kenger

  Selam ekranda tuşlar çalışmıyor ve fis resmi yanıyor Problem me olabilir

  • Adept

   Güç kartında arıza servisinden destek alınız.

  • Murat

   Slm buzdolabı kendi kendine sürekli bib sesi çıkartarak sok buzlayiciyi açıp kapatıyor açık kaldiginda yüksek dereceye çıkarıyor ses çok rahatsiz ediyor ve buzdolabının gereksiz fazla çalışmasına sebep olmaktadır.elektrigi kesip 1 2 saat bekledim düzelmedi ne yaptıysam düzelmedi. Bu konuda yardımcı olursaniz sevinirim tskler.

   • Samsung buzdolabı, elektrik kesildikten sonra bip sesi çıkarması, bağlantıyı sıfırlamanız gerektiği anlamına gelebilir. Buzdolabını yuvasından dışarı çekin ve bağlantıyı sıfırlamak için fişini çekin. 5 dakika geçmesine izin verin ve Samsung’u tekrar takın. Fişte “Sıfırla” düğmesi varsa “Sıfırla” düğmesine basın. Kontrol panelindeki belirli işlevleri yeniden programlamanız gerekebilir. Bip sesi sorunu devam ederse, diğer talimatlar için Samsung servis merkezine başvurun. Samsung yetkili servisi 444 77 11

  • Özden Barutcu

   Dondurucu tarafındaki gösterge yanıp sönüyor. Soğutucu tarafındaki gösterge hiç yanmıyor. RT50K6200WV modeli.

 4. İrfancan

  İyi günler ekranda power freezer sürekli yanıp sönüyor.soğutmayla alakalı bi problemde gözükmüyor.sorun ne olabilir???

  • Power Freeze Güçlü dondurma istenilmesinde kullanılır, Power Freeze, buz yapıcısının 90 dakikadan 55 dakikaya kadar bir buz tepsisi yapması için geçen süreyi azaltarak buz yapma işlemini hızlandırır. – Başlat: Dondurucu düğmesini 3 saniye basılı tutun veya sadece Güçlü dondurma düğmesine dokunun (basın).- İptal: Dondurucu düğmesini 3 saniye boyunca tekrar basılı tutun veya Güç dondurma düğmesine tekrar dokunun (basın).

   • İrfancan

    Çok teşekkür ederim.ama söylediğiniz işlemleri yaptım.olmadı ekrana uzun süre basarak resetlemede yaptım.benim sorunum:power freezer düğmesi sanki takılı kalıyo gibi.bi başladımı aralıksız sürekli yanıp sönüyor.bu her zamanda yapmıyor.ara ara yapıyor??????

  • Semiha

   Ya bu sorun bende de var power freeze dit dit ses çıkarıyor, açıp kapatıyor. Giderdiniz mi sorunu neden aceba

 5. Mehmet

  Samsung buzdolabı çift kapalı
  Her iki tarafında donduruyor aşırı şoğuk panel ışığı yanmadığı için bilemiyorum

 6. serhat

  Merhaba; Samsung RT54EBPN model buzdolabı kullanmaktayım. çocuk kilidi kendi kendine açılıp kapanıyor sürekli bip sesini çıkararak. katlanılır gibi değil. tuşa 3 saniye basılı tutunca çocuk kilidi kapalıysa açılıyor, açık ise kapanıyor.. sonra ise yine devam ediyor aynı şeye. tuş işlevsel yani onda sıkıntı yok.

  • Kendi Kendine bu Sorunu Yaşatıyor ise samsung yetkili servisi 444 77 11 servis çağrı merkezinden servis talep ediniz, ayrıca Samsung buzdolapları, sahip olduğunuz modele bağlı olarak birkaç farklı kilit fonksiyonuna sahiptir. Bunlar Kontrol Kilidi, Çocuk Kilidi ve Dağıtıcı Kilidini içerir. Kilitler, çocuklarınızın ayarlarla uğraşmasını önlemek veya panele çarptığınızda yanlışlıkla bir şeyleri değiştirmek için kullanışlıdır. Çocuk Kilidi ve Dağıtıcı Kilidi ayrıca su veya buz dağıtmanızı da önler. Paneli kullanmaya çalışırsanız ve kilit simgesinin yandığını görürseniz ya da panel yalnızca bir zil sesiyle yanıt veriyorsa, panelin kilidinin açılması gerektiği anlamına gelir.

   • Fatih

    Merhaba kilit sorununu bende yaşıyorum. Panel kilidi nin açılması ile ilgili biraz daha açık bilgi verirseniz sevinirim. RT54EMEW

    • Sevginar

     Merhaba rt62kdew buzdolabı fridge değeri kendiliğinden çok fazla düşüyor ve kapalı olduğu halde kapaklar açık gösteriyor sürekli ötüyor

  • Nermin çadırcı

   No frost buzdolabı içi soğutmadı sonra 7 derece yanıp yanıp sönüyor nedeni ne olabiilir

   • Sogutma yapmadıgından alarm vermekdedir, sensör elktronik kart arızalı olabilir.

    • cengiz

     selam samsung buzdolap model rsa1ntsl buzdalap 5 yila yakin çaliştirilmadi biz budolapi kullanmak için çaliştirdik dijital ekrandaki yazilar fişitakinca dolap çalişmaya başlayinca gidiyor biraz sag soluna kontrol edetim dedim motorun ordaki fanda çalişmadigini fark ettim fani söküp tozunu temizleyince yerine taktim yine çalişmadi bende fani söküp başka yerde denedim 12 v fan çalişyor yerine taktim fan yine dolap çalişirken fan çalişmadi yine bi ara kurcalarken ekran geldi ama budap devreye girmedi fişi takip çikardim dolap çalişiyor fan ve ekran yok ne yapmaliyiz

  • Umut

   Merhaba. Buzdolabımda çocuk kilidim yukarı belirtildiği gibi kendi kendine sürekli açılıp kapanıp ses çıkarıyor. Bu sorun yukarıdaki yazıda çözüldüyse bilgi verebilir misiniz?

 7. erkan atak

  buzdolabı altı soğutmuyor ışığı sureklı yanıyor sönüyor dondurucu kısmı çalışıyor bır sorun yok samsung rt 50 modeli nedeni nedir

  • Kapı ışık ve fan butonuna basmıyor ise, soğutmayı alt kısma sevk etmez. kontrol ediniz.

 8. Şaban Çiçek

  Mrb. Samsung RL62ZBSW buzdolabımın digital gösterge panelindeki rakamlar tam görünmüyor.Rakamların yarısı var yarısı yok . Bu yüzden de ısı ayarını tam yapamıyorum.Ne yapmamı önerirsiniz.

  • Teknisyen İlker

   Merhaba Şaban Bey, cihazınızın gösterge kartı arızalanmış. Teknik servisinden destek alabilirsiniz.

 9. Numan

  Çift kapılı buzdolabının sürekli ses çıkarması ve derece ışığının yanıp sönmesi nedendir iyi günler

  • Soğutma düşüklügü alarm verir, dondurucu çok dolu ise bu sorunu yapar.

 10. Sevda ozdemir

  15 gundur tatildeydim geldigimde buzdolabi tum.urunler çözünmüş buzdolabi su akitmis buldum. Kontrol panelinde dondurucu 17 genel kisim 9 derece yanip sönmekteydi. Fisi cektim 1 saat sonra temizleyip tekrar calistirdim. Isı ayari yapmama rağmen 2 saniye icinde gene 17 9 a geliyor derece -18 4 olmasi gerekirken. Sorun ne olabilir?

 11. Sema lenk

  Samsung gösterge paneli rakamları çalışırken yanmıyor dondurucu kısmı karlanma yaptı alt kısmında tam soğutmuyor acil bilgi

  • Elektronik kart üzerinde arıza oluşmuş olabilir, sensör ve ısıtma devresi kontrol edilmeli.

 12. Sezgin

  Samsung rt59emsw model buzdolabımın al kısmı çalışıyor fakat dondurucu kısmı dün gece kendini kapatmış içindeki herşey çözülmüş. fişini söküp 10 dakika sonra taktım. Kendine geldi fakat sonra tekrar durdu. Şuan çalışmıyor. Merak edip buzluk kısmındaki kapağı söküp içine baktım acaba buzlanma falanmı var diye oda yok. kupkuru içi. Buzluk fanı devreye girmiyor. Sorun ne olabilir? Masraflımıdır?

  • Fan Sogutma olunca başlar çalışmaya, motor kısa süreli çalışıp durdu ise motor arızalı olabilir.

  • Ömer Aydın Sağ

   RT58EDEW SAMSUNG BUZDOLABI VAR BU GÜNLERDE TATİL MODUNA KENDİLİĞİNDEN GİRİP ÇIKIYOR BAZENDE ÖYLE KALIYOR VE BU SIRADA TUŞLAR ÇALIŞMIYOR NEDENDIR?

 13. H. CANSEVER

  Merhaba Samsung buzdolabı kapağındaki ekranda fiş işareti yanıyor. Sebebi nedir?

 14. Özden Barutcu

  İyi akşamlar. Samsung marka buzdolabım var. Dondurucu tarafındaki gösterge yanıp sönüyor, soğutucu tarafındaki gösterge hiç yanmıyor. Reset atıyorum düzeliyor herhangi bir elektrik kesintisi veya fişi çıkardığımda aynı sıkıntı devam ediyor. Modeli:RT50K6200WV

  • Yanıp sönme soğutma eksikliğindendir, çalışmayan gösterge ekran arızası muhtemelen

 15. Yavuz dursun

  Merhaba Samsung RB56TS754SA model buzdolabı kullanıyorum elektrikler uzun süreli gitti geldi ve dijital ekranda normal değerler gösteriyor ama yanıyor söndüğünde dE 0n yanıp sönüyor sıralı olarak sürekli bi o bi o yanıp sönüyor ama dolap çalışmıyor nedendir ?

  • Fişten çekip 5-10 dk sonra tkrr deneyin, sorun devam ederse 444 77 11

 16. Ahmet

  Buzdolabımın ayar panelinden , gereken ayarlara getiriyoruz sıcaklıkları ve sonrasında kendiliğinden değişip düşüyor , ne yapmalıyım acaba ?

 17. Cihangir

  Selamlar.4 ay oncesamsung busdolabi aldım.derecesi önceden kapağı açtığımda görüyordum şuan derece değeri aynı fakat rakamlar sürekli görünüyor ekrandan gitmiyor bir sıkıntı abilirmj.acaba.derece 18-4

 18. Ömer Aydın Sağ

  RT58EDEW SAMSUNG BUZDOLABI VAR BU GÜNLERDE TATİL MODUNA KENDİLİĞİNDEN GİRİP ÇIKIYOR BAZENDE ÖYLE KALIYOR VE BU SIRADA TUŞLAR ÇALIŞMIYOR NEDENDIR?

 19. M.yıldız

  samsung rt59ebpn Sorunu çözüldü
  Merhabalar
  Elektirik git gelden üst panel çalışmıyordu ve devamlı devreye motor girmeden ötüyordu. son olarak artık değiştiricem diye düşünüyordum yorumları okuyana kadar buzdolabına reset atmayı denedim ve sorun çözüldü.
  Ön panalede üst kısımda Power freeze ve yanında colder freezer mevcuz 2 sine 15 sn kadar basılı tutuyorsunuz ve buzdolabı kendini resetliyor bu işlemi 3 kez yaptım düzeldi :)) çok mutlu oldum

 20. Mahmut

  Merhabalar buzdolabı modelim RT55KZSL. Gösterge panelinde buzluk bölümünde 21 derece yanıp sönüyor. Soğutma çok düşük seviyede gerçekleşiyor ancak buzlanma yapmıyor. Kompresör çalışıyor. Düğmelere bastım ancak çalışmıyor. Ne yapmalıyım.

 21. yılmaz keban

  panelde sogutucu ve dondurucu rakamları sılınmıs sadece fıs senbolü yanıp sönuyor hıc bır derece ayarı yapamıyoruz dolap sogutuyor RT53K6360SL model aydınlatırsanız sevınırız slmlar

 22. Aşkım eygi

  Gardırop tipi buzdolabı kullanıyoruz en üstündeki invertır ses yapmaya başladı. Sol tarafında buzlanma var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !