Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu 2H

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu 2H

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu 2H Yıkama programı sırasında, Samsung çamaşır makinesi 2H, 3H, 4H hata kodlarını görüntüleyebilir. Cihazın arızalandığını göstermezler, hata değildirler. Bu rakamlar sadece yıkama işlemine kalan zamanı gösterir.

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu 2H

Samsung cihazlarında 2H, 3H, 4H endikasyonları uzun süreli yıkama programlarında görülür. Çoğu zaman pamuk ve çocuk çamaşırlarını yıkamak için tasarlanmış modlarla ilgilidir. Ancak 2H göstergesi, bir kullanıcı ek yıkama seçenekleri seçtiğinde diğer modlarda da mümkündür.

2H’yi, ısıtma devresi arızalarının meydana geldiğini bildiren H2 hata koduyla karıştırmayın. Ekranda H2 hatası meydana gelirse, cihazınız sorun gidermeye ihtiyaç duyar.

2H, 3H, 4H kodları bir hata göstermez, sadece yıkama süresini gösterir. Bu nedenle, sorunun nasıl çözüleceği ve hatanın nasıl giderileceği hakkında düşünmeye gerek yoktur. Çamaşır makinesi sıralıdır ve normalde işlevleri yerine getirir.

2H hatasının anlamı

Samsung’un ekranı 2H hatasını gösterdiğinde, bu işlemin bitmesine kalan süreyi gösterir.

Bunu açıklaması kolaydır. Kodu gösteren Samsung çamaşır makinesi modelleri iki karakterli ekrana sahiptir. Üç basamaklı bir sayı biçimindeki zaman oraya sığmaz. Bu şekilde, cihaz yıkama işleminin sonuna kadar kalan süreyi rapor eder.

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodu 2H

Görünen koddaki H harfi bir saat anlamına gelir. Ekranda görünen 2 sayısı, 2 saatin (veya biraz daha az) kaldığını gösterir. Makine dakikalar iki basamaklı hale gelinceye kadar (100’den az) hata veriyor. Bu nedenle, hatayı sıfırlamaya gerek yoktur. Bir süre sonra, 99 ile başlayan haneleri ekranda göreceksiniz.

Kodlar nasıl deşifre edilir?

Samsung çamaşır makinesinde görünen kodlar, sorunun nasıl çözüleceği sorusuna cevap gerektirmez. Tüm yıkama programının sonuna kadar kalan süre:

  • 2H – yıkama bitmeden 100-180 dakika kaldı;
  • 3H – 180-240 dakika, yıkama bitiminden önce;
  • 4H – program 240 dakikadan az sürmez.

Yıkayıcı ekranındaki bu kodlar her şeyin yolunda olduğunu gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi