Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu LE1
Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu LE1

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu LE1

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu LE1 Samsung çamaşır makinelerinde LE1 hata kodu, su kaçağının meydana geldiği anlamına gelir. Bu nedenle, sistem arıza hakkında sinyal verir.

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu LE1

Depodan su kaçağı varsa Samsung LE1 kodu (bazı modeller LC olanını gösterir) ekranda belirir. Bununla birlikte, su seviyesi keskin bir şekilde düşer. Bu hata oluşursa, ısıtma elemanının açılmasını önlemek için makine durur. Mesele şu ki, ısıtma elemanı susuz ısınırsa yanacak.

Böyle bir spontan su sızıntısı için birçok neden var. Onları listeleyelim:

  • Isıtma elemanının bağlanması koptu.
  • Hava borusu bağlantısı kesildi. Böylece sıkma sırasında su akar.
  • Cıvatalar eklemlerdeki su deposuna hasar vermiştir.
  • Deterjan hortumu bağlantısı yanlış.
  • Boşaltma hortumunun yanlış bağlanması ve konumlandırılması.
  • Tahliye hortumu hasarı.
  • Tahliye filtresi düzgün şekilde kapatılmamış.

En sık, durulamadan önce LE hatası çamaşır makinesinin ekranında belirir.

LE1 hata kodu nasıl ortadan kaldırılır

Makine LE1 hatasını verdiğinde, cihazın derhal enerjisini kesmelisiniz. İlk önce, çamaşır makinesinin kontrol panelindeki kapalı düğmesine basın. Sonra soketten çıkarın.

Şimdi hatanın nedenini tespit etmeliyiz. Tahliye hortumunu kontrol ederek başlayabilirsiniz. Su sızıntısını önlemek için düzgün şekilde düzeltmeniz gerekir. Tahliye hortumunun bir ucu makinenin içinde bulunur. Bu kısım tabana tutturulmuştur, bu nedenle ona ulaşmanız gerekmez. Diğer ucu yukarı doğru yönlendirin ve hortumu kancaya sabitleyin. Üretici bu öğeye dikkat etti ve makinenin üstüne monte etti. Borunun kalan kısmını kabuğun lağım borusu koluna yerleştirin.

Drenaj borusuna yapılan hortum bağlantısı düzgün bir şekilde kapatılmalı ve zeminden en az 60 cm yüksekliğe yerleştirilmelidir.

Önemli! Uzunluğunu artırmak için drenaj hortumunun birleştirilmesi önerilmez. Ekstra bir bağlantı noktası su sızıntısına neden olabilir. Ayrıca, çok uzun bir tüp pompalanırken, drenaj pompası hızlı bir şekilde arızalanacaktır.

Tahliye filtresini kontrol etmek kolaydır. Kapağı saatin tersi yönünde çevirerek açın. Sonra saat yönünde çevirerek tekrar kapatın. Filtre kapağı tam oturmalı ve boşaltma deliğini kapatmalıdır.

Bazı durumlarda, bir iç arıza var. Örneğin, LE1, ısıtıcı bağlantısının kesildiğini veya depoda bir çatlak olduğunu bildirir. Bu durumda, bir profesyonelin yardımına ihtiyacınız var. Master gerekli bilgileri seçecek ve doğru şekilde kuracaktır.

Su kaçağı ile ilgili diğer hatalar

LE1 hatası oldukça ağır. Çok katlı bir binada yaşıyorsanız, cihazdan boşaltılan su komşuları siler. Ancak bu, su deşarjıyla ilgili tek hata değildir. Bu nedenle, örneğin, su hiç akmıyorsa, çamaşır makinesinin ekranında 5e hatası belirir.

Özetlemek gerekirse, çamaşır makinesindeki LE1 hatasını ortadan kaldırmanın sabır ve bazı beceriler gerektirdiğini belirtmeliyiz. Bir şey sökmeden önce, gerçek yeteneklerinizi değerlendirin. Belki de derhal uzmanlara yönelmelisiniz ve sorunu daha da kötüleştirmemelisiniz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !