Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Samsung çamaşır kurutma makineniz çalışmıyor. Niye ya? Peki, ekran konsolunda neden olduğunu söyleyen kodlar var; Ancak, elbette, kullanım kılavuzunu kaybettiniz.

Samsung Kurutma Makinesi Arıza/Hata Kodu

Bu çizelge, Samsung kurutucu hata arıza kodlarının şifresini çözmenize yardımcı olacak ve hatta belki de tamir teknisyeninin ziyaretini engelleyerek para kazanmanıza yardımcı olacaktır . Kurutma makinesini işletme modunda geri almak için herhangi bir şey yapmadan önce ilk adım kurutucunun fişini çekip tekrar takmadan önce en az 30 saniye beklemektir.

Bazen bunu yapmak, kurutucunun dahili ana kartının sıfırlanmasına ve düzgün çalışmaya başlamasına yardımcı olur.

Samsung Kurutucu Hata Kodlarını Çözme

KodGiysi Kurutucu ProblemiOnarım adımları
DOKapı açıkBu kod göründüğünde, onarım kurutma kapağının sıkıca kapatılması kadar basit olabilir. Ancak, problemin düzgün çalışması için biraz daha fazla dikkat gerektirebilir.

Kapı anahtarını / kilidini temizleyerek başlayarak, düzgün bir şekilde kapanmasını engelleyen tüy veya kalıntıları temizleyin.

Konektörleri temizlemek için pamuklu çubukla bir miktar sürtünme alkolü kullanın. Kurutma makinesinin çalışması için tam bir temas kurmaları gerekir. Bu işe yaramazsa:

Kurutucunun fişini çekin ve kapı kilidi / anahtar devresinde gevşek veya hasarlı kablo bağlantılarını kontrol edin.

Gevşek veya kopuksa kabloları yeniden bağlayın veya hasar görmüşse kablo demetini değiştirin.

Kapı anahtarı hasarlı ise, değiştirilmelidir. Bu kapı anahtarlarının değiştirilmesi ve tamir çağrısından daha ucuzdur.

dFKapı devresi hatasıBu kod, kapı açıklığına benzer, ancak kesinlikle biraz daha araştırmaya ihtiyaç duyacaktır.

Kurutucunun fişini çekin ve kapı / kilit anahtarı devresinde gevşek veya hasarlı kablo bağlantılarını kontrol edin.

Kabloları yeniden takın veya yanmış veya hasarlı görünüyorsa kabloları değiştirin.

Tüm kapı kilidini / anahtarını değiştirmek gerekebilir.

OdAşırı kuruma süresiBu, sadece birkaç adımda çözmek için genellikle basittir:

İlk önce tiftik filtresini boşaltın . Lint filtresi, her çamaşır yıkandıktan sonra temizlenmelidir.

Nem sensörünü kurutucu tamburunun içinde bir miktar sürtünme alkolü ve pamuklu çubukla temizleyin. Kurutucu tabakaları kullanırsanız , sensörü kalıntı ile kaplar ve sensörü kandırmak suretiyle kuruma süresini uzatırlar.

Kurutma kanallarının ve havalandırma deliklerinin açıkolduğundan emin olmak için zaman ayırın ve ücretsiz olarak tıkanmış. Aşırı lif hava akışını engeller ve kurutucuyu sertleştirir.

Son olarak, kurutucuyu fişten çekin ve nem sensörü çubuğu kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları yeniden bağlayın ve hasar görmüşse kablo veya sensör çubuğunu değiştirin.

FEGüç kaynağı ile ilgili sorunKurutucu bir voltaj ölçer ile aldığınız voltajı test edebilirsiniz . Kurutucu 60 Hz güç alıyorsa, elektronik kontrol panosu arızalıdır ve değiştirilmesi gerekir. Bu bir profesyonel gerektirir.

Bir elektrikçi veya elektrik güç tedarikçiniz, onarım randevusu için geldiklerinde elektrik güç kaynağınızın frekansını kontrol etmelidir.

tS veya tOArızalı sıcaklık sensörü (elektriksel olarak kısa devre veya elektriksel olarak açık)Kurutucunun fişini çekin ve sıcaklık sensörünün veya termistörün direncini test etmek için bir volt / ohm metre kullanın. Direnç 40.000 ohm’dan fazlaysa, termistörü değiştirin.

Direnç 10,000 ohm ise, kablo demetini değiştirin. Bu sorunu çözmezse, elektronik kontrol panosu değiştirilmelidir.

hE veya HEGaz kurutucu ısıtma hatasıKurutucu için gaz besleme kesme vanasının tamamen açık olduğunu kontrol ederek başlayın .

Kurutucuyu fişten çekin ve gaz vanası bobinlerindeki gevşek kablo bağlantılarını yeniden bağlayın veya hasar görmüşse kablo demetini değiştirin.

Bu sorunu çözmezse, bir servis teknisyenine gaz ısıtma sistemini kontrol ettirin.

HEElektrikli kurutma ısıtma hatasıİlk olarak, evinizin elektrik kutusundaki devre kesicilerin tetiklendiğini kontrol edin. Takıldıklarında sıfırla.

Ardından, kurutucuyu fişten çekin ve ısıtma elemanındaki kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları yeniden bağlayın veya hasar görmüşse kablo demetini değiştirin.

Isıtma elemanını hasar açısından kontrol edin ve arızalı görünürse ısıtma elemanını değiştirin.

bE

 

Kontrol panelinde sıkışmış düğmeTakılı düğmeyi serbest bırakmak için kontrol panelindeki tüm tuşlara basın. Takılan düğme serbest bırakılamazsa, kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirin.

Amazon.com’dan kurutucu yedek parçalarını bulabilirsiniz .

etKontrol kartı hatasıKontrol panelini sıfırlamak için kurutucuyu beş dakika fişten çekerek başlayın. Kurutucuya gücü geri yükledikten sonra kod geri dönerse, elektronik kontrol panosunun değiştirilmesi gerekecektir.

11 Yorumlar

 1. BELGİN AYDOĞAN

  Merhaba,
  kurutmalı çamaşır makinem ilk çalışmaya başlıyor 15 -20 dakika sonra H2E hatası veriyor,çok sık kullanmıyorum.
  Bilgi verirseniz sevinirim.

  • bir ısıtıcı hatası oluştuğu anlamına gelir . Lütfen yıkayıcı kurutucuyu güç noktasında beş dakika kapatarak kapatın.

 2. Merhabalar samsung çamaşır kurutma makinem var.
  HE arıza kodu görünüyor ekranda . Makine çalışmıyor. Ne yapmam lazım. Sorun nedir

  • Isıtma arızası, servisi kontrol etmeli.

   • Ben hollandada yaşıyorum. Burada tamirat işi yok . Çöpe at yeni ürün al . Malesef sizler gibi bilgili kişiler yok .elimden iş gelir, tarif eder misiniz nerelere bakım yapmalıyım.

 3. Sumeyra çağla

  Samsung kurutma makinem var yeni aldım. Programlama ayarını yaptıktan sonra play tuşuna bastıktan sonra ekranda nc uyarısı veriyor çalışmıyor. Bazen bu durum olmadan çalışıyor
  Sebebi ne olabilir

  • En yaygın neden, kurutucuda ısıyı hapseden tıkanmış bir tiftik süzgeci veya havalandırma sistemidir. Hatayı düzeltmek için tiftik süzgecini, havalandırma sistemini veya her ikisini de temizleyin.

 4. Makinem su tankı boş olmasına rağmen su tankı işaretini gösteriyor ve çalışmıyor

  • Su tankına pompalanmadan önce büyük bir kapta toplanır. Genel kullanımda her döngüden sonra su boşaltılmalıdır. Kondenser kabının tepsisine düzgün şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol edin. Biraz yerinde değilse su toplamaz.

 5. Ferahnaz Kayğun

  Merhaba,
  Makina kirmizi filtre sembolünü gösteriyor yanip sönüyor.Filtreöeri temizledim ama ses yok ve yanip sönmeye devam.Ne yapabilirim? Tesekkürler

 6. samsung kurutma makinası kurutmaya başladıktan 15. dakikada kendiliğinden duruyor arızası ne olabilir teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi