Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu ET

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu ET deşifre etmenize ve hatta tamir teknisyeni ziyaret etmesini önleyerek paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır, Kurutma makinesini çalışır duruma getirmek için başka bir şey yapmadan önce ilk adım, kurutucuyu prizden çekip yeniden bağlamadan önce en az 30 saniye beklemektir. Bazen sadece bunu yapmak, kurutucunun dahili anakartını sıfırlar ve düzgün çalışmaya başlar.

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu ET

Kontrol panosu arızası

Öncelikle, kontrol panelini sıfırlamak için kurutucuyu beş dakika kapatın. Samsung Kurutucuya güç verildikten sonra kod geri gelirse, elektronik kontrol panelinin değiştirilmesi gerekecektir. Kontrol panosu arızası Kontrol kartını sıfırlamak için kurutucuyu 5 dakika boyunca fişten çekin. Kurutucuya tekrar güç verdikten sonra hata kod geri gelirse, elektronik kontrol kartını değiştirin.  Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

Kurutma Makinesi Başlamıyor

Çözümler:

  • Kapı mandalı devreye girmiyor olabilir. Mandalı tiftik açısından kontrol edin ve kapının düzgün kapanması için tamamen temizleyin. Tüy çıkarıldığında, metal temas alanlarını temizlemek için pamuklu bir bez üzerinde bir miktar sürtünme alkol kullanın.
  • Sigortalar ve devre kesiciler dahil güç kaynağını kontrol edin. Bir sigortayı değiştirirken, zaman gecikmeli bir sigorta kullandığınızdan emin olun.
  • Kurutma makinesinin dahili termal sigortasını kontrol edin. Üflenirse kurutucu çalışmayacaktır.
  • Bir itme başlatma düğmeniz varsa, doğru şekilde çalışmıyor olabilir. Topuzu çıkarın ve kir ve tüyleri gidererek arkasını temizleyin.

Otomatik Zamanlama Sonrası Giysiler Kuru Değil

Çözüm:

  • Yük, nem sensörü şeritlerine bağlanmıyor olabilir çünkü tamburda yeterli kıyafet bulunmuyor veya kurutucu düz değil. Küçük yükler, Otomatik Kurutma yerine Zamanlanmış Kurutmada kurutulmalıdır .
  • Nem sensörü şeritlerini temizleyin. Nem sensörleri genellikle kurutucu tamburunun ön kenarına yerleştirilmiş iki metal şerittir. Kumaş yumuşatıcı tabakalarından kalıntı ile kaplanırlarsa, düzgün çalışmazlar. Bunları pamuk top ve ovalama alkolü ile temizleyin.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22