Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu HE

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu HE Gaz kurutucuda ısıtma hatası Kurutucu için gaz besleme anahtarı tamamen açık olup olmadığını kontrol ederek başlayın . Kurutucu fişini çekin ve gaz vanası bobinleri üzerindeki gevşek kablo bağlantılarını tekrar bağlayın veya hasar görmüşse kablo demetini değiştirin. Bu sorunu çözmezse, bir servis teknisyenine ısıtma sistemini kontrol ettirin.

Samsung Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodu HE

Isıtma hatası (elektrikli kurutucu)

Samsung Kurutucu için bir ev devre kesicisinin açılıp açılmadığına bakın; 240 voltluk güç kaynağının ayağı kapalıysa kurutucu ısınmaz. Kurutma makinesini fişten çekin ve ısıtma elemanı üzerindeki kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın ve hasar görmüşse kablo demetini değiştirin. Isıtma elemanında hasar olup olmadığını kontrol edin ve arızalıysa ısıtma elemanını değiştirin.  Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

Isıtma hataları (HC, hE, HC4, 1 HC)

Bu, kurutucunun çok ısındığı anlamına gelir.

En yaygın neden, ısıyı kurutucuda tutan tıkanmış bir tiftik perdesi veya havalandırma sistemidir. Hatayı düzeltmek için tiftik ekranını, havalandırma sistemini veya her ikisini temizleyin.

Bazı durumlarda hata, ısıtıcı yeterince sıcak olmadığında meydana gelebilir ve bunun nedeni düşük voltaj olabilir (elektrikli kurutucularda). Kurutucu elektrikliyse, verilen voltajı kontrol etmesi için bir elektrikçiyle görüşün.

Samsung Kurutma Makinesi HE Hatası

HE Kodu Isıtma Arızası

(gaz kurutucu) Kurutucu için gaz besleme vanasının tamamen açık olduğundan emin olun. Kurutucu fişini çekin ve gaz vanası bobinlerindeki gevşek kablo bağlantılarını tekrar bağlayın. Kablo demetini hasarlıysa değiştirin. Servis teknisyenine ısıtma sistemini kontrol ettirin.  Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

  • Eğer varsa bir gaz kurutma , besleme hattı vanasını kontrol edin. Düzgün çalışması için tamamen açık olması gerekir.
  • Elektrikli kurutucular, iki ev sigortası veya devre kesici kullanır. Sadece bir sigorta atmışsa tambur hala dönebilir, ancak ısı olmaz. Her iki sigortayı değiştirmeniz veya her iki devre kesiciyi de sıfırlamanız gerekebilir.
  • Kurutucunun termik sigortası güç dalgalanması veya başka bir mekanik sorun nedeniyle yanmışsa, kurutucu ısınmaz. Bu sigortaların değiştirilmesi kolaydır ve ucuzdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi