Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu OD
Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu OD

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu OD

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu OD Hata kodları sadece kurutucunuzun bir şeyin normal çalışmayı sürdürdüğünü söyleme şeklidir. Samsung kurutma makinesindeki birçok hata kodu birkaç dakika içinde hızlı ve kolay bir şekilde çözülebilir. Samsung kurutma makinesi hata kodları , sorunu gidermenize yardımcı olmak için kurutucunuzun kontrol panelinde görüntülenir.

Aşağıdaki hata kodları Samsung kurutma makinenizde neyin yanlış olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır . Hata kodunu belirlediğinizde, bu size soruna hangi kısmın neden olduğunu söyleyecektir. Daha sonra söz konusu kısmı kontrol edebilir ve gerekirse temizleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

 Samsung Kurutma Makinesi Arıza/Hata Kodu OD

İlk önce tüy bırakmayan filtreyi temizleyin. Samsung Kurutma makinesinin içindeki nem sensörünü bir miktar alkol ve pamuklu çubukla temizleyin. Kurutucu tabaka kullanıyorsanız, sensörü kalıntılarla kaplarlar ve sensörü kandırarak kuruma süresini uzatırlar.

Aşırı Kurutma  Süresi

Hava kanallarının ve hava deliklerinin açık ve tıkalı olduğundan emin olmak için zaman ayırın. Fazla tiftik hava akışını önler ve kurutucuyu sertleştirir.

Son olarak, kurutucuyu çıkarın ve nem sensörü uçlarının bağlantılarını kontrol edin. Tüm gevşek kabloları bağlayın ve hasar görmüşlerse kablo veya sensör panelini değiştirin.

Samsung Kurutma Makinesi  hE / oD Hatası

HE kodu geçersiz bir ısıtma sıcaklığına, oD kodu ise geçersiz bir kuruma süresini gösterir. Her iki koda da hatalı bir iç sıcaklık sensörü veya termometre neden olur. Bu onarımlar, kurutucunun arka panelinin açılmasını gerektirir; bu da garantinizi geçersiz kılabilir. Bir servis merkezine başvurun.

Samsung kurutucular, satın alınabilirlik, stil ve basit kullanıcı arayüzü için sık kullanılanlardır. Samsung hata kodu sistemi, Samsung kurutma makinelerinin bazı modellerini kullanıcı dostu yapan özelliklerden biridir. Kurutma makinenizde bir şeyler ters gittiğinde, ekranda iki harfli bir hata kodu görünebilir.

Her kod belirli bir arızaya karşılık gelir ve siz sorunu çözene kadar görünmeye devam eder. En sık karşılaşılan sorunları kendiniz düzeltebilirsiniz, ancak sorun devam ederse bir servis merkezini aramanız gerekebilir. Kurutma makinenizin arkasını açmanın veya elektrikli tamir işlemleri gerçekleştirmenin garantinizi geçersiz kılabileceğini bilin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi