Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu TO

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu TO Bu kodlar sıcaklıkla veya onu ölçen sensörlerle ilgili bir sorunu yansıtır.En sık karşılaşılan neden, tıkanmış bir tiftik perdesi veya kurutucudaki ısıyı hapseden havalandırma sistemidir. Hatayı düzeltmek için tüysüz ekranı ve / veya havalandırma sistemini temizleyin.

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodu TO

Arızalı sıcaklık sensörü (elektrikle kısa devre veya elektrikle açık)

Samsung Kurutma makinesini kapatın ve sıcaklık sensörünün veya termistörün direncini kontrol etmek için bir volt / ohm metre kullanın. Direnç 40.000 ohmu aşarsa, termistörü değiştirin. Direnç 10.000 ohm ise, kablo demetini değiştirin. Bu sorunu çözmezse, elektronik kontrol panosunu değiştirmek gerekir.

Termistör (sıcaklık sensörü) arızalı (elektriksel kısa devre)

Kurutucu fişini çekin ve termistörün direncini test etmek için bir volt / ohm metre kullanın. Direnç 40.000 ohm’dan fazlaysa, termistörü değiştirin. Direnç 10.000 ohm ise, hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablo demeti uygunsa, elektronik kontrol panosunu değiştirin.

Hata Durumu = Termistör elektriksel olarak açık durumda

Kontrol edildi veya Onarın = Kurutucuya giden gücü kesin. Termistörün direncini bir metre ile test edin. Termistör, oda sıcaklığında on bin ohm’luk direnç olmalıdır. Direnç kırk bin ohm’dan yüksekse, onu değiştirmeniz gerekir. Direnç normalse, kablo demetini kontrol edin ve hasarlı bulursanız değiştirin. Kablo demeti zarar görmemişse, elektronik kontrol panosunu değiştirin.

Parçalar = Termistör – Elektronik Kontrol Panosu – Kablo

“T” kodları, tiftikli ekranda veya havalandırma sisteminde tiftikli bir tıkanıklık olduğu anlamına gelir. Tüy bırakmayan ekranı, kurutucu kapağının hemen içinden kaldırarak ve tüyleri dikkatlice çıkararak temizleyin. Ekranı değiştirin ve kurutucuyu yeniden başlatın. Kod devam ederse, kurutucuyu çıkarın ve havalandırma hortumunu egzozdan dikkatlice ayırın.

Tüy birikimini gidermek için bir vakum veya üfleyici kullanın, hortumu değiştirin ve kurutucuyu yeniden başlatın. Kod devam ederse, kurutucu yanlış havalandırılmıştır.

Modeliniz için önerilen uzunluk ve tur sayısı için kullanım kılavuzunuza bakın.

Çok uzun, çok fazla dirseğe sahip veya çapı 4 inçten daha büyük olan bir havalandırma hortumu düzgün egzoz akışını engelleyebilir. Havalandırma hortumunuzu kısaltın ve kurutucudan dış mekana kadar en doğrudan yolu kullanın. Bu sorunu çözmezse, bir onarım merkeziyle iletişime geçin.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06