Destek
Sessiz Elektrikli Süpürge

Sessiz Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi

Sessiz Elektrikli Süpürgeler Satın Alma Rehberi Çoğumuz yüksek sesle elektrikli süpürgenin bir araya geldiği gerçeğini kabul ettik. Sonuçta bir vakum için yeterli emiş gücüne sahip olmak için, iyi bir motora sahip olacak ve iyi bir motor gürültülü olacak. Bu sonucun birkaç on yıl önce geçerli olabileceği yerlerde, tasarımdaki yenilikler ve daha verimli motorlar sessiz bir elektrikli süpürge için potansiyel yarattı.

Sessiz Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi

Sessiz Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi Sessiz bir elektrikli süpürge gerçek bir olasılık olduğundan, ellerinizi bir tanesine sokmak büyük olasılıkla sizi ilgilendirir. Elektrikli süpürgede hangi özelliklerin olduğunu ve beklediğiniz bazı avantajların bilinmesi, satın alma rehberimizin amacıdır. Sessiz bir boşlukta neyin aranacağı hakkında bilgi sağlamanın yanı sıra, birkaç sessiz elektrikli süpürgeyi incelememiz, bu özelliklerin tasarımlarına nasıl uygulandığını görmek için çeşitli modelleri karşılaştırmanız için bir fırsat sağlayacaktır.

Elektrikli süpürge satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

Bu hedefleri göz önünde bulundurarak, alıcı kılavuzumuz ve incelemeleriniz bittiğinde, gereksinimlerinize ve kişisel tercihlerinize uygun en iyi sessiz elektrikli süpürgeyi seçme konusunda nitelikli bir karar vermeniz için yeterince bilgili olmalısınız.

Neden sessiz bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız var?

Vakumlama sesi sadece biraz stresli değildir, aynı zamanda, uyuyan çocuklar gibi bazı koşullar, evin ne zaman ve hangi kısımlarını temizleyebileceğinizi sınırlayabilir. Bu faktörlerin yanı sıra, bir elektrikli süpürgenin gürültü seviyesi telefonun çalmasını veya birisinin kapıda olduğunu duymanızı engelleyebilir. Evcil hayvanlar genellikle elektrikli süpürgelerin gürültü seviyesinden de etkilenir. Birkaç dakika daha geçirdiyseniz, muhtemelen kendi sebep listenizi de uzatabilirsiniz.

Sessiz elektrikli süpürge faydaları

En iyi elektrikli süpürgeler pahalı olabilir, bu yüzden bir yatırım yapmadan önce, beklediğiniz avantajlardan yararlanacağınızı bilmek istersiniz. Gerçekten ne kadar sessiz bekleyebilir ve gerçekten yardım edecek mi? Tipik bir vakum, 74 ila 81 desibel (dB) arasında bir gürültü seviyesine sahiptir. Bu ses seviyesi, bir tuvalet sifonu, çöp atığı veya alarm saatine eşittir. Daha sessiz bir vakumun, duşun veya bulaşık makinesinin gürültü seviyesine benzeyen 72 dB’nin altında olmasını bekleyebilirsiniz.

Sessiz bir elektrikli süpürge en iyi nasıl kullanılır?

Yukarıdaki gürültünün azaltılması sizin için çok da önemli görünmese de, sessiz bir vakum kullanmanın, daha da sessiz hale getirecek bazı yollar olduğunu düşünüyorsanız, kulaklarınız muhtemelen yükselecektir. Elektrikli süpürgeyi, yalnızca doğru fırçaları kullanarak veya sessiz vakumunuzu ayarlayarak, sessiz konuşma seviyesine veya buzdolabına düşürebilirsiniz. Bu, elektrikli süpürgenizle birlikte verilen kullanım kılavuzunu okumak için gürültüyü azaltmanız yeterlidir.

Sessiz bir çalar saatte aranacak bazı özellikler nelerdir?

Tüm elektrikli süpürgeler eşit olarak oluşturulmaz ve bunların hiçbiri sessiz elektrikli süpürge değildir. Sonuç olarak, elektrikli süpürge sesini azaltmaya yardımcı olacak belirli özellikler vardır, ancak herhangi bir elektrikli süpürge satın alırken göz ardı edemeyeceğiniz ek özellikler de vardır.

Torbalı vs Torbasız

Yeni bir elektrikli süpürge satın alırken göz önünde bulundurulması gereken ilk seçeneklerden biri, torbalı veya torbasız bir seçenekle gitmek olup olmadığıdır. Kişisel tercihiniz burada ortaya çıkmış olabilir, ancak torbada döküntü ve kirin toplandığı alanın etrafındaki torbalı elektrikli süpürgelerin yapımının daha hafif, daha az dayanıklı bir malzeme olma eğiliminde olduğunu unutmayın. daha hafif ve dayanıklı olmalarının yanı sıra, ses geldiğinde zayıf yalıtılmıştır. Torbasız elektrikli süpürgeler toplama alanında daha iyi yalıtılmasının yanı sıra daha iyi bir yapıya sahip olma eğilimindedir ve bu da onları daha sessiz yapar.

Tasarım Faktörleri

Muhtemelen daha sessiz vakumların daha pahalıya mal olduklarını fark etmişsinizdir. Daha pahalıya mal olan sessiz değil, vakumun daha sessiz olmasını sağlayan kalite ve mühendislik. Gürültü tutma mühendisliği, tasarım söz konusu olduğunda daha fazla düşünür ve bu tasarımların yapımı bazen özel parçalar veya özel malzemeler gerektirir.

Gürültülü vakumlar, birçok tasarım kusuruna ve çok sayıda boşluğa ve sesin kaçması için açıklığa sahip olma eğilimindedir. Daha yüksek kaliteli malzemelere sahip daha sıkı bir tasarım, sesin kaçabileceği yer miktarını azaltır ve bir vakum susturur.

Ayrıca, bazı motorlar diğerlerinden daha sessiz çalışma eğilimindedir çünkü onlar da daha yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Daha kaliteli motorlu bir vakum size biraz daha pahalıya mal olacak, bu yüzden bir elektrikli süpürge için alışveriş yaparken ödediğinizin karşılığını aldığınızı unutmayın.

Ek Hususlar

Tam hacimli kuzenleri gibi, sessiz modeller teneke kutulara, fırça çubuğuna, dik ve elektro fırça modellerine sahiptir. Yapılarının ve yalıtımlarının kalitesi, türlerini değil, birini diğerlerinden daha sessiz yapacaktır. Aşağıdakiler gibi gürültüyü azaltmaya yardımcı olabilecek bazı ek hususları aklınızda bulundurun:

• Emiş gücü ayarları. Düşük, yüksek ve turbo emme seçenekleri gürültüde fark yaratabilir.
• Zemin tipi seçici. Makinenizi farklı zemin türlerinde çalıştırmak için uygun derinliği seçmek, vakum seviyesinin yanı sıra gürültü seviyesinde de bir fark yaratabilir.
• Ekler. Çeşitli görevler için çeşitli ataşman tipleri ayrıca makinenizi daha sessiz çalıştırıp daha verimli hale getirebilir.

Alıcının kılavuzunda az önce tartıştığımız faydalar ve özellikler sayesinde, neyin beklediğinin yanı sıra sessiz bir boşluğa girenlere daha iyi bir şekilde sahip olmalısınız.

Bumu Aradığın ?

Ütü Temizliği Nasıl Yapılır

Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ?

Sayfa İçindekiler Ütü TemizlemeÜtü Tabanı Nasıl TemizlenirKumaşa Yapışan Ütü Lekesi Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi