Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri
Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri İlgilendiğiniz konuyu seçin, faydalı bilgiler ve yanıtlar alın. Siemens bu bulaşık makinesi servisini tüketici geri bildirimlerine göre düzenli olarak güncelliyor. İhtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız veya herhangi bir sorunuz varsa lütfen Siemens müşteri hizmetleri ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Siemens bulaşık makinesi servis uzmanları sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları

Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Meşgul yaşamlar artık bulaşık makinesinin artık lüks bir cihaz olmadığı anlamına geliyor, bu bir zorunluluk. Bulaşık makinesi ile ilgili herhangi bir sorun veya arıza normalde beklenmedik ve son derece rahatsız edici. Bir mühendis rezervasyon yapmadan önce hatayı kendiniz düzeltmenize yardım edip edemeyeceğimizi görelim.

Siemens Bulaşık Makinesi Başlamıyor ?

Eğer Siemens bulaşık makineniz hiç çalışmıyorsa, aşağıdaki olası hataları ve sorunları kontrol edin

Elektriği Kontrol edin

Bulaşık makinesinin fişe takılı ve elektriksiz kalması için onu almak kolaydır. Ayrıca, bulaşık makinelerinin çalışmaya başlamadan önce güce ihtiyaç duyduklarını unutmak da çok kolay. Gülünç basit geliyor, ama her zaman kontrol etmek için buna değer!

Başlangıç ​​için bulaşık makinesinin açık olduğundan emin olun, ardından fişin takılı olduğundan ve devre kesicinin tetiklenmediğinden emin olun.

Ne aradığınızı biliyorsanız, fişin (bulaşık makinesini kapattıktan ve soketten çıkardıktan sonra!) Kontrol edilmesine değer olabilir, bozuk veya arızalı olduğuna dair işaretler.

Devre kesicinin devreye girmesi durumunda, neyi düşürdüğünü ve profesyonel bir mühendis tarafından belirlenen herhangi bir şortu bulmayı denemelisiniz. Isıtma elemanı yanmış olsa bazen bulaşık makinesinin kendisi şortlara sebep olabilir.

Su Akışı

Bazen çevre dostu olarak pazarlanan bazı bulaşık makineleri, başlamadan önce akan suya ihtiyaç duyarlar. Bu bulaşık makineleri, bulaşık makinesinin üstündeki lavabodaki muslukları açmanızı gerektirebilir veya başlamadan önce bulaşık makinenizin iç kısmına büyük miktarda su dökmenizi gerektirebilir.

Bulaşık Makinesi Termal Sigortası

Sorun termal sigorta ile olabilir. Genellikle kontrol panelindedir ve devre devamlılığı açısından kontrol edilebilir. Eğer patlarsa, yeni bir termik sigorta satın almanız gerekir.

Bulaşık Makinesi Kapısı

Bazen kapı anahtarı arızalı olabilir. Bu, bulaşık makinesinin çalışmasını durdurur, çünkü kapı güvenli bir şekilde kapatıldığında algılanması imkansızdır. Termik sigortada olduğu gibi, süreklilik için kapı anahtarını test edin ve arızalıysa değiştirin. Kapı mandalı aksamı fiziksel olarak kırılmış olabilir. Bunlar tamir edilemez ve neredeyse değiştirilmesi gerekecek.

Bulaşık Makinesi Elektroniği

Kontrol paneli arızalı olabilir. Bu durumda, oldukça kolay bir şekilde yeni bir kontrol paneli elde edilebilir, ancak kontrol panelinin ilk önce arızalandığından emin olmalısınız. Kontrol paneli genellikle bulaşık makinesi çok eski olana kadar bozulmaya başlamaz, bu nedenle önce diğer seçenekleri kontrol edin.

Zamanlayıcı arızalı olabilir. Zamanlayıcının, başlamayan bir bulaşık makinesinin nedeni olarak sıklıkla yanlış teşhis edildiğini unutmayın. Zamanlayıcıyı kontrol etmeden önce tüm diğer olası nedenleri iyice kontrol edin.

Siemens Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor ?

Aşağıda, bulaşık makinenizin düzgün temizlenmemesinin en yaygın nedenleri verilmiştir

Zayıf Yükleme

Şüphesiz, bulaşık makinesi ve tabak takımını düzgün bir şekilde temizlemeyen bir bulaşık makinesinin en yaygın nedeni, makineye kötü bir şekilde yüklenmesinden kaynaklanmaktadır. Bulaşık makinesini doldururken iyi bir tavsiye, bulaşıklar arasında bir boşluk bıraktığınızdan emin olmaktır, böylece su tüm yüzeylere ulaşabilir ve temizleyebilir. Ayrıca, her iki püskürtme kolunu da elle sıkmadan çevirerek, herhangi bir şey yapmadan serbestçe dönebildiklerinden emin olun.

Çok Az Deterjan

Deterjan ve yıkama aksiyonu, bulaşık makinesi döngüsü sırasında çatal bıçak takımı ve tabak takımındaki yiyecek parçacıklarını parçalamak için tasarlanmıştır. Yani çok az deterjan kullanırsanız, yükünüz uygun şekilde temizlenmez. Ama öte yandan, eğer çok fazla kullanırsanız, o zaman çözülmeyi başaramaz ve tabaklarınızı üzerinde beyaz bir kalıntı bırakabilir.

Boş Durulama Yardımı

Çatal ve bardaklarınızda su izleri alma riskini ortadan kaldırmak için bulaşık makinenizin durulama bölmesi düzenli olarak doldurulmalıdır.

Tuza İhtiyacı Var

Bulaşık makineleri, makinedeki su yumuşatıcıyı harekete geçirmek için tuza ihtiyaç duyarlar. Yumuşak su daha verimli çalışır ve bulaşıkların üzerinde fazla çizgilerin olmayacağı anlamına gelir. Temel bir kural, kabaca, ayda bir kez bulaşık makinesi granül tuzunu tekrar doldurmaktır.

Sprey Kol Engellenmesi

Her bir sepetin altındaki sprey kolları, suyun içinden geçerken dönecek şekilde tasarlanmıştır. Genellikle küçük yabancı cisimler püskürtme koluna girer ve suyun püskürtüleceği küçük deliklerin tıkanmasına neden olur. Tıkanmış herhangi bir delik, püskürtme kolunun dönmesini de engelleyecektir. Her bir sprey kolunu dikkatlice inceleyin ve içinde olmaması gereken her şeyi kaldırın!

Bulaşık Makinesi Düzgün Boşalmaması

Eğer bulaşık makineniz suyu tamamen boşaltamazsa, yıkama ve durulama döngüsü sırasında makinede kirli su kalmaya devam edecektir. Daha fazla bilgi için bulaşık makinenizin boşaltma yapmamasının birkaç nedeni vardır.

Yüklemeden Önce Durulama

Bazı insanlar yapar ve bazı insanlar yapmaz, ve birçok bulaşık makinesi kullanıcısı için bir çekişme kemiği – ama gerçek şu ki, bunu yüklemeden önce bulaşıkları ve bardakları durulamamanız en iyisidir. Bunları durulamadan, deterjanın köpük parçacıklarına izin vermekten ziyade kir parçacıklarına yapışmasına ve cam eşyalarınızın bulutlu görünmesini sağlamanıza izin verirsiniz.

Su yeterince sıcak değil

Suyun doğru şekilde ısıtılmadığından şüpheleniyorsanız, bir arıza meydana getiren ısıtıcı eleman veya termostat olabilir.

Yanlış Program

Çamaşır makinenizi yanlış programa ayarlamak, içinde bulunduğunuz yük için yeterli olmayan bir döngü başlatabilir. Ayarı değiştirin ve fark yaratıp yaratmadığını görün.

Bulaşık makinesini her gün ve daha sonra temizlemeniz mantıklıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu, en sıcak çevrimi profesyonel bir bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi deterjanı ve kireç çözücü ile boş tutmaktır .

Tıkanmış Drenaj Havuzu veya Filtresi

Bulaşık makinesinde tıkanmış bir filtre veya boşaltma havuzu varsa, hızlı ve basit bir temizleme işlemi genellikle bunları çözecektir. Bunu yaparsanız, ancak yemekler hala yiyecekle lekelenirse, filtrenin engellenip engellenmediğini kontrol etmek ve görmek faydalı olabilir.

Siemens Bulaşık Makinesi Kapağın Altından Su Sızdırması

Kapının altından sızan bir bulaşık makinesi, normalde bulaşık makinesinin alt kısmına ve bulaşık makinesinin kapağına sabitlenen lastik kapı contası arasında bir boşluk olduğu anlamına gelir. Sorunun giderilmesi genellikle basit ve ucuzdur ve yeni başlayanlar DIY’er tarafından bile tamir edilebilir!

Bulaşık makinesinin her gün bulaşık makinesinin içinin bulaşık makinesinin içini temizleyeceğini düşündüğün için affedilirsin. Bu aslında gerçeklerden uzaktır. Bulaşık makinesinin içini temizlemek için haftalık bir iş yapmazsanız, yiyecek tortuları, yağlar ve diğer yabancı cisimler bulaşık makinesinin performansını artırır ve sonuçta performansı etkiler. Bir bulaşık makinesinin kapının altındaki bir sızıntının en yaygın nedeni, contanın altında yiyecek ve yağ birikintileridir.

Aşağıdaki görüntü, nispeten temiz bulaşık makinesi alt kapı alanı ve contasıdır. Kapı contasının su geçirmez bir conta oluşturacak şekilde kapanacağı yerde bulunan yağlı tortulara dikkat edin. Bu alan temiz tutulmalı ve bulaşık makinesi filtrelerinizi boşaltırken ve temizlerken rutininizin bir parçası olmalıdır.

Bulaşık makinesi Denge seviyesi

Bulaşık makinesi düz değilse, kapı ‘hat dışı’ konumunda kapanabilir. Bu su sızıntısı için en küçük boşlukları yaratacaktır. Bu çok yaygın olmasa da, özellikle bulaşık makineniz kısa bir süre önce taşındıysa veya son zamanlarda tablonuz değişmişse, bir olasılıktır ve kontrol edilmelidir.

Bulaşık Makinesi Contaları

Bulaşık makinenizin kapı alanının temiz ve yabancı nesnelerden arınmış olmasını ve bulaşık makinenizin düz bir yüzeyde olmasını sağladıktan sonra kapı contalarınızı aşınma ve yıpranma açısından kontrol etme zamanı gelmiştir. Herhangi bir tehlike veya hasar belirtisi varsa, bunları değiştirmeniz gerekir.

Bulaşık Makinası Vanaları

Eski bulaşık makineleri kırık vanaları biriktirmeye başlayabilir. Su giriş valfiniz sıkışırsa, taşmanın başladığını göreceksiniz. Bu normal olarak valfi değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Hortumlar

Zamanla, bir hortumdaki bükülmeler, kırılma ve sızıntılara dönüşebilir. Yine, bu eski bir bulaşık makinesinde görmeyi beklediğiniz bir sorundur. Bir bulaşık makinesinin arkasında veya yanlarında sızıntılarla ilgili sorun yaşıyorsanız, hortumda bir kopma olması muhtemeldir. Değiştirilecek hortumun yerleştirilmesi oldukça basit olmalıdır – sadece suyun su birikintisini bulun ve sondajlar için yakındaki hortumları kontrol edin.

Ayaklar

Bulaşık makineniz zeminde düz değilse, genellikle su sızdırmaz. Bulaşık makinesinin daha düz bir zemine taşınması dışında, bu sorunu çözmenin tek yolu, bulaşık makinenizin ayarlanabilir ayakları varsa ayakları ayarlamak ya da sivri seviyeyi değiştirmek için derme çatma ayaklarını kullanmaktır.

Boşaltma

Bulaşık makinenizde boşaltma ile ilgili ciddi bir sorun varsa, sızıntılara neden olabilir. Sızıntı ikincil bir sorunsa, bulaşık makinenizden kaynaklanan pisliklerden kaynaklanan yanlış bir şey varsa, bulaşık makineniz boşalmayacaksa aşağıdaki kılavuza bakın .

Siemens Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor ?

Bulaşık makineleri hızla modern ev için gerekli bir kolaylık haline geliyor. Ve günlük hayatımızı biraz daha kolaylaştırabilirlerken, bulaşıkları yıkarken can sıkıcı bir ses çıkarmaya başlarlarsa kısa sürede çok daha az bir tanrıça olurlar.

Yüksek sesli bulaşık makinenizin nedeni ne olursa olsun, düzeltilmesi genellikle kolaydır. İşte en yaygın sebeplerden dördü.

Hatalı Yükleme

Bu tür bir ses, bulaşık makinesinin doğru şekilde yüklenmemesinden kaynaklanabilir. Darbelere ve vurmaya, gevşek veya aşınmış püskürtme kolu tutturmalarından da kaynaklanabilir. Bu, püskürtme kolunun aşırı sallanmasına ve yük sepetleri üzerinde yakalanmasına neden olur. Bulaşık makinesinin kapağını kapatmadan önce, püskürtme kollarına elle dönmesini sağlayın ve herhangi bir tabak ya da çatal kaşık üzerinde yakalanmadığından emin olun.

Arızalı bir yıkama pompası veya drenaj pompası, yüksek tiz bir gıcırdama neden olabilir. Bu, aşınmış şaft keçelerinin bir sonucu olarak su sızmasına bağlı olabilir. Aşınmış püskürtme kolu yatakları da benzer bir ses yaratabilir.

Islık sesi

Bu, su girişinde, valf veya hava fren sisteminde olağandışı bir sorunun sonucu olabilir.

Taşlama Gürültüsü

Bulaşık makinenizin neden taşlama gürültüsü yaptığını açıklayan çeşitli nedenler vardır. İlk önce, tahliye pompasında plastik ve cam parçaları toplayabildiğinden ve sistem içinden su aktığından öğütme gürültüsü yapabildiğinden, tahliyeyi kontrol edin.

Taşlama gürültüsü, pompanın yıpranmaya değer olduğunu da gösterebilir. Pompanız veya su giriş valfiniz düzgün çalışmıyorsa, taşan suya neden olabilir.

Bulaşık makineleri genellikle sağlam ve güvenilir cihazlardır, ancak eğer sizin bir kusurunuz varsa, yepyeni bir cihaz almak yerine arızalı parçayı değiştirmek her zaman daha iyidir ve daha ucuzdur. Üst marka bulaşık makinesi yedek parça ve parçalarımıza göz atın .

Siemens Bulaşık Makinesi Yıkama Yapmıyor ?

Tahliye edemeyen bir bulaşık makinesi sahip olmak çok sinir bozucu bir sorundur. Düzgün bir şekilde drenaj yapmamanız da bulaşık makinesinin bulaşıkları yıkamak için en yaygın sebeplerden biridir. Genellikle tek bir nesne veya organik madde birikimi olsun, bir tıkanıklık veya tıkanıklıktan kaynaklanır.

Blokajların Önlenmesi

Çok kısa bir süre için ya da çok düşük bir sıcaklıkta yıkarsanız, sonuçta bir yemek artıkları birikmesiyle sonuçlanırsınız, bu da çıkarılması çok zor olan bir tıkanma ile sonuçlanır. Sıcak yıkama ayarını ve daha uzun yıkama programlarını daha sık kullanarak tıkanıklıkları çok sık kaldırmak zorunda kalmadan önleyebilirsiniz. Bulaşık makinesi tuzu, kireç oluşumunu önlemeye yardımcı olmak için önemlidir, bu da filtrelere zarar verebilir ve zamanla tıkanıklıklara neden olabilir.

Bulaşık Makinesi Filtrelerinizi Kontrol Edin

Bir tıkanıklık veya tıkanıklık bulursanız, bulaşık makinenizin filtrelerinin hasar gördüğünü de görebilirsiniz. Filtreler özellikle bulaşık makinesinde bulunan keskin, küçük, katı maddelerden zarar görmeye yatkındır, ancak aynı zamanda hasara yol açabilir. Bir filtre hasar görmüşse, değiştirilmesi gerekecektir.

Tahliye Hortumunun Tıkanmadığını veya Kırılmadığını Kontrol Edin

Hortumda kıvrımlar ve keskin kıvrımlar gelişirse, bir tahliye hortumu çok kolay bir şekilde tıkanabilir. Bu kesinlikle bir drenaj sorununa neden olur ve zamanla bir sızıntıya dönüşebilir. Kinky tahliye hortumları bulaşık makinesi drenaj problemlerinin oldukça sık nedenidir, ancak neyse ki değiştirilmesi oldukça kolaydır . .

Drenaj Pompasını Kontrol Edin

Bir bulaşık makinesinin tahliyesine daha az sık rastlanan bir nedeni, bir boşaltma pompasıdır. Elektrik sürekliliği için bir drenaj pompasını bir multimetre ile test edebilir veya tıkanıklık açısından görsel olarak kontrol edebilirsiniz. Drenaj pompanız önemli ölçüde aşınmışsa, değiştirilmesi gerekebilir.

Siemens Bulaşık Makinesinde Beyaz Kalıntılar

Bulaşık makineniz bulaşıklarınızda beyaz bir kalıntı bırakıyorsa, genellikle sadece birkaç olası nedenden ötürü yetersiz kalır.Buradaki olası sorunları ele alacağız, umarım sorun kaynağını belirlemenizi sağlarız.

Bulaşık Makinesi Deterjanı

Çok az

Deterjan ve yıkama aksiyonu, bulaşık makinesi döngüsü sırasında çatal bıçak takımı ve tabak takımındaki yiyecek parçacıklarını parçalamak için tasarlanmıştır. Doğal olarak suda bulunan tuzların varlığıyla, çözünebilir bir bileşik oluşur ve yıkama döngüsünün sonunda pompalamaya hazır suda süspansiyon haline getirilir. Eğer yeterli deterjan yoksa, çevrim süresi için, bu bileşikler süspansiyon halinde tutulmayacak ve bulaşık makinesinin içeriğine beyaz bir kalıntı bırakacaktır.

Çok fazla

Daha az ihtimal olmasına rağmen, çok fazla bulaşık deterjanı kullanmak, bir kısmının çözünmemesine ve bulaşık makinenizin beyaz kalıntılarla tıkanmasına neden olabilir. Çok fazla deterjan kullandığınızı fark ederseniz, bulaşık makinenizi çok fazla deterjan kalıntısı nedeniyle oluşan tıkanıklıklar için kontrol etmelisiniz.

Çok soğuk

Bulaşık makineniz düzgün şekilde ısınmıyorsa, deterjanız düzgün şekilde çözülmeyebilir. Bu, bulaşık makinesinin su ısıtıcısındaki bir sorundan, kontrol paneli ve su ısıtıcı devresi arasındaki bağlantıdan kaynaklanan bir sorundan veya kontrol panelindeki bir sorundan kaynaklanabilir.

Çok kısa

Bulaşık makinesini kısa bir yıkama döngüsü için kullanmak, deterjanın düzgün şekilde çözülmemesine neden olabilir.

Tüm bu durumlarda, kalan tüm deterjan kalıntılarını çözmeyi denemek için boş iken tıkanıklıkları kontrol etmek ve bulaşık makinesini çalıştırmak isteyebilirsiniz.

Sert su

Sert sularda yaşıyorsanız, bulaşık makinenizde maden tortuları bırakılabilir. Bu kısa sürede bulaşık makinesi temizlik ürünleri ile sabitlenebilir, ancak daha uzun vadeli bir çözüm isteyebilirsiniz.

Bulaşık makinenizde bir dahili su yumuşatıcı varsa, parçalanmış olabilir. Rahatsız edici parçayı değiştirmeyi düşünün.

Bulaşık Makinesi Tuzu

Beyaz çökeltinin tuzlu bir tada sahip olması durumunda, o zaman uygun olmayan bir tuz başlığı veya kırılmış bir mühür olabilir. Doğru takıldığını ve contanın iyi durumda olduğunu kontrol edin.

Siemens Bulaşık Makinesi Koku Yapıyor

Kokulu bir bulaşık makinesi, keskin bir şekilde düzeltmediğiniz sürece, yaşlanmaya, kötüleşmeye ve kötüleşmeye neden olabilecek rahatsız edici sorunlardan biridir. Küçük bir can sıkıntısı olarak kolayca kovulabilir – tabii ki, kokan suyun nereden geldiğini düşünmek için bir dakikanızı ayırmazsanız.

Birden fazla parça aynı anda arıza yapmadıkça atık suyunun bulaşık makinenize gerçekten kötü bir kaynaktan girmesi olası değildir, ancak bulaşık makinenizde veya lavaboya girerken su aynı derecede kötü olabilir.

Bulaşık Makinesi Hava Boşluğu

Hava boşluğu geri akışı durdurmak için tasarlanmıştır ve bulaşık makineniz koku almaya başlarsa, hava boşluğunun engellenip engellenmediğini kontrol etmelisiniz. Bulaşık makinesi ve hava boşluğu arasındaki borunun bloke olması da söz konusu olabilir. Tıkanıklığın giderilememesi veya temizlenememesi durumunda, borunun veya hava boşluğunun değiştirilmesi gerekli olacaktır.

Atık Boru

Yanlış takılmış sıhhi tesisat sisteminizde kirli suyun takılmasına neden olabilir. Bulaşık makinesinin atık borusunu kontrol edin ve olabildiğince yüksek bir konumda olduğundan emin olun. Atık borunuz lavabonun altından yüksekte emniyete alınmamışsa, bulaşık makinenizden veya doğrudan lavabonuzdan gelen atık, bazen boruyu ve bulaşık makinesine geri itilebilir. Atık hortumunuzu bir hortum kelepçesi kullanarak doğru konumda sabitleyebilirsiniz.

Kir ve Atık

Kirli suyu bulaşık makinenizden çıkarmak için, boruları soda kristalleri ve suyla temizleyin. Filtreyi temizleyin ve sistemde herhangi bir tıkanma olmadığından emin olun. Bulaşık makineniz boşalmakta zorlanıyorsa, kötü kokulara neden olabilir.

Son olarak, geçici bir sorun olabileceğinden, bulaşık makinesinin tüm parçalarını temizleyin. Belirli bir parça temizledikten sonra hala kokuyorsa – örneğin, kapı contası – değiştirmelisiniz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

9 Yorumlar

 1. Hüseyin KARACA

  Siimens bulaşık makinesi suyu bosaltmiyor. Tahliye kanal ve boruları temiz.

  • Adept

   Pompa motoru arıza muhtemel sebepleri, filtre temiz ise

 2. Seyfullah Alas

  Merhabalar
  Siemens celebration marka Bulasik makinesinin beyni yandigi icin yeni beyin taktim.daha once on yikama 15 dakika iken simdi 1saat 19 dakikaya cikti. Bu kismi 15 dakikaya veya daha kisa bir vakite dusurebilirmiyiz tesekkurler.

  • Yazılımsal işlem yapmanız gerekir ve anakart buna izin vermez. Büyük ihtimal değiştirdiğiniz elektronik kart farklı bir modele ait.

  • Ela

   Normal yukama yapıyor fakat bitiminde ekranda E9 yaziyor

   • ısıtma sorunu bu hatayı verir, Bulaşık makinesinin ısıtma sisteminde bir hata arıza vardır.

 3. nilay

  merhaba, makine tekrar tekrar aynı işlemleri yapıyor. uzun süre su alıyor, boşaltma işleminde takılıyor. sorunun kaynağı nedir acaba?

 4. berhiye bahar kumrtu

  simens bulaşık makinasının program kapakta nasıl program değişirim

 5. servet ışık

  alttakı süzgeç kısmında su kalıyor o da koku yapıyor neden acaba ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !