Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme
Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme

Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme

Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme bulaşık yıkama makinenizi İptal Boşaltma geçişleri ile sıfırlayabilirsiniz. Bu,  bulaşık makineleri ile bulacağınız ortak bir özelliktir. Makine için kontrol düğmeleri bulaşık makinesinin içinde.

Siemens Bulaşık Makinesi Sıfırlama

Kontrol düğmelerini görmek için kapıları yavaşça açın. Bosch bulaşık makinenizi sıfırlamak için bu kontrol düğmelerine ihtiyaç duyacaksınız. Yakından bak; “İptal Etme” etiketli bir düğme göreceksiniz. Yaklaşık 3 saniye boyunca düğmeye hafifçe basın. Bundan sonra, kapının yavaşça kapatılması ve döngünün iyi tamamlandığından emin olmak için yaklaşık 1 dakika vermeniz gerekir.

Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme

Bu noktada, şimdi kapıyı yeniden açabilir ve genellikle “AÇIK / KAPALI” etiketli başlatma / durdurma düğmesini arayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra bulaşık makinenizi sıfırlayacaksınız.

Bulaşık makinesini sıfırlamanın yaygın nedenleri

 • Bir sorun ya da hata nedeniyle – Bu, bulaşık makinesinden kötü sesler çıkaran bir şey olabilir.
 • Bir döngü değişikliği yapın – Daha iyi veya daha az yoğun temizlik sağlamak için döngüyü değiştirmek istediğinizi bulduğunuzda.
 • Seçilmiş bir çevrimi durdurun veya iptal edin – Bu, yanlışlıkla başlattığınız temizleme döngüsünü durdurma seçeneği sunar.

Çoğu modelde açma kapama düğmesini en az 10 saniye basılı tutmak, bir döngüyü kesmenin ve işlemi tamamen durdurmanın en kolay yoludur. Ancak kontrol panelinde İptal Drenajı olanlar, bulaşık makinesini sıfırlamak için kullanmalıdır.

 1. Sıcak suyun sıçramasını ve cildinizi yanmasını / haşlanmasını önlemek için bulaşık makinesinin kapağını yavaşça açın.
 2. Kontrol düğmelerini görene kadar yeterince açın. İptal Tahliye olarak etiketlenmiş iki düğme olacaktır.
 3. İki düğmeyi aynı anda 3 saniye basılı tutun.
 4. Kapağı kapatın ve bulaşık makinesinin, genellikle bir dakika veya daha kısa olan döngüsünü tamamlamasına izin verin. Boşaltma gürültüsü durduğunda ve ‘Temiz’ ışığın ya da LED’in tam bir döngüyü gösterip göstermediğini görün.
 5. Kapıyı tekrar açın ve sonra açma kapağını basılı tutun. Bu sıfırlama işlemini tamamlayacak ve bulaşık makinesini kapatacaktır.

Siemens Bulaşık Makinesi Nasıl Sıfırlanır

Diğer bulaşık makinesi modellerinin aksine, Ascenta bulaşık makineleri, sıfırlama işlemine birkaç adım ekleyecek olan çocuk kilidi düğmeleriyle birlikte gelebilir.

  1. Sıcak sudan kaynaklanan yanıkları ve yaralanmaları önlemek için, bir döngünün ortasına sıfırlandığında kapağı yavaşça açın.
  2. Çocuk kilidi düğmesini devre dışı bırakırsanız, ünite üzerindeki diğer düğmelerden herhangi birini çalıştırabilirsiniz.
  3. “ < ” Tuşunu basılı tutun .
  4. Ekrandan kaybolacak CL veya Çocuk Kilidi’ni veya sözcüklerin altındaki LED ışığının sönmesini bekleyin. Bu, çocuk kilidi özelliğinin devre dışı olduğunu gösterir.
  5. Cihazın tuşlarını görmek için bulaşık makinesinin kapısını yeterince açın.
  6. ‘START RESET‘ düğmesini basılı tutarak AKTİF kelimesinin üzerindeki LED ışığı sönene kadar basılı tutun.
  7. Yan Not : Bir SHE5AM modeline sahipseniz, saat 0:01 görüntülenene kadar ‘START RESET’ düğmesini basılı tutun.
  8. Kapıyı kapatın ve yaklaşık 60 saniye bekleyin.
  9. Yan Not : Bir SHE5AM modeline sahipseniz, saat 0:00 görüntülenene kadar bekleyin.
  10. Kapıyı tekrar açın ve açma kapağını basılı tutun.

Siemens bulaşık makinesini sıfırlamak oldukça kolaydır. Sadece yukarıdaki adımları takip edin ve bunların, makinenin yaşadığı herhangi bir sorunu çözeceğini umuyorum.

Sorun hata veya arıza devam ederse, ekranda görüntülenen hata kodlarını kontrol etmelisiniz. Cihaz, bir sıfırlamanın düzeltemeyeceği bir hata ya da hata hakkında bilgi verebilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !