Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri Siemens Çamaşır Makineniz ile ilgili bir probleminiz varsa, arızayı tanımlamanıza ve size nasıl tamir edileceğine dair tavsiyelerde bulunmanıza yardımcı oluruz.

Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları

Siemens Çamaşır makinesinin anatomisi Spesifik bir arızanın teşhisine dalmadan önce, bir çamaşır makinesinin anatomisini incelemek ve iç bileşenleri ve yerlerini tanımak için bir dakikanızı ayırmaya değer. Teşhis ve onarımda yardımcı olacaktır.

Örneğin, çamaşır makinesinin sağ alt kısmından gelen olağandışı bir gürültü, pompa filtresinde bir şeyin sıkıştığını gösterir; Belki de madeni para gibi yabancı bir nesne pompa implellorunu yakalıyor. Çamaşır makinenizin sağ arka köşesinden bir sızıntı, atık hortumla ilgili bir sorun anlamına gelebilir ve bakmaya başlamak için iyi bir yer olabilir.

Elbette, tüm çamaşır makineleri tam olarak aynı şekilde bir araya getirilmez, ancak fizik ve makine mühendisliği yasaları, hepsinin benzer bir tema izledikleri anlamına gelir.

Pompa her zaman makinenin alt kısmında bulunacaktır, çünkü bunlar yerçekimi tasarımla beslenmektedir. Kayışla çalışan bir çamaşır makinesinde (tüm çamaşır makinelerinin% 99’u) kayış ve kasnak, teknenin arkasına yerleştirilecektir . Ve hemen aşağıda, motoru kayıştan geçiren motoru bulacaksınız . Herhangi bir elektronik cihaz, bariz sebeplerden dolayı su hattının üstünde olmaya eğilimlidir . Bir çamaşır makinesinin iç işleyişine bakmaya başladığınızda, bileşenlerin nerede takıldıklarına dair mantıklı bir şekilde mantıklı olacaktır!

Siemens Çamaşır Makinesi Başlamıyor

Bu arıza, çamaşır makinenizin ekonomik bir onarımın ötesinde olup olmadığını merak ediyor olabilir; Çamaşır makinesini açtığın zaman hiçbir şey yapmıyor !

Daha sık olmamakla birlikte, sorun hiçbir ücret ödemeden kolayca düzeltilebiliyor ya da pahalı olmayan bir parça değiştirilebiliyor.

Çamaşır makinesinin gücünü kontrol edin

Gücün tüketici ünitesinde (sigorta kutusu) başladığını unutmayın; Sigortanın devreye girmediğinden emin olun .

Ardından fişi kontrol edin ; fiş soketinde bir arıza olmadığını teyit etmenin en iyi yolu, olması gerektiği gibi kaynadığını görmek için su ısıtıcısı gibi başka bir elektrikli cihazı takmaktır.

Tüm tüketici birimi ve soket ile ok ise artık fiş iyi görünüyor ve tel hiçbir kıvrımlar ve tatili vardır için kablolama teyit gereken bir sonraki ve fiş sigorta Tamam olup olmadığını kontrol .

Çamaşır makinesi kapısını kontrol edin

Yine, genellikle gözden kaçan ama yapmak için basit bir hatadır. Çamaşır makinenizin kapısının kapalı ve kapalı olduğundan emin olun. Tüm çamaşır makineleri kapı kilidi olarak bilinen özelliklere sahiptir. Makine açıldığında kapının açılmasını durdurmak için tasarlanmıştır ve çamaşır makinenizin kapısı tam olarak kapatılmamış ve kilitlenmemişse, çalışmaya başlamaz.

Çamaşır makinesinin açılmamasına neden olan olası arızalı bileşenler

Hatalı Kapı Kilidi (büyük olasılıkla hata)

Yukarıda belirtildiği gibi, kapı düzgün bir şekilde kilitlenmemişse (veya makine tarafından doğru şekilde kilitlenmiş değilse) çamaşır makineleri çalışmayacaktır. Sonuç olarak, hatalı bir kapı kilidi makinenin başlatılmasını engelleyebilir.

Hatalı Açık / Kapalı Anahtarı (nispeten nadir hata)

Açma / kapama düğmesinin arızalı olması ve değiştirilmesi gerekmesi mümkündür.

Arızalı Modül Devresi Kartı (nispeten nadir hata)

Arızalı bir modül devre kartı çamaşır makinenizin açılmasını engelleyebilir – bu durumda; Profesyonel olarak tamir edilmek zorundasınız. Başarısız olan en küçük bileşen bu, ancak zaman zaman başarısız oluyorlar.

Arızalı Parazit Kondansatör  (en az olası hata)

Parazit giderici, normalde, elektrik kablosunun çamaşır makinesine girdiği noktada dahili olarak yerleştirilir. Elektrikli ürünler arasındaki etkileşimi ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Bu ‘darbeler’ ise, çamaşır makineniz hiç çalışmayacaktır.

Siemens Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Bu arıza yukarıdaki bölümdeki gibi görünebilir, ‘Neden çamaşır makinem açılmıyor’. Bu arıza ile vanalara güç gelecektir, ancak su çamaşır makinesine girmeyecektir.

Çamaşır makinesinin giriş hortumunu kontrol edin

Şimdiye kadar, doldurmayan bir çamaşır makinesinin en yaygın nedeni, bükülmüş giriş hortumlarıdır . Çamaşır makinesinin arkasına erişim sağlamanız ve hortumların sıkışmamasını veya bükülmediğini kontrol etmeniz gerekir .

Su musluklarını kontrol et (tesisat)

Çamaşır makinesinin arkasına erişerek, artık su musluklarının açık olduğunu kontrol edebilirsiniz. Su kaynağınızdaki bir sorundan şüpheleniyorsanız, su musluklarını kapatın ve giriş hortumlarını çamaşır makinesinden ayırın. Giriş hortumlarını bir kovaya yerleştirin ve su musluklarını açın. Su kaynağının iyi olduğunu doğrulamak için suyun basınç altında akmasını görmek isteyeceksiniz.

Çamaşır makinesi giriş valfi filtrelerini kontrol edin

Çamaşır makineniz doluysa, ancak çok yavaşsa, giriş valfı filtrelerinin tıkanma ile tıkanmadığını kontrol edin. Su musluklarını kapatın, hortumları çamaşır makinesinden ayırın ve valf filtreleri görünecektir. Bir çift uzun burun pense ile çıkarılabilir ve gerekirse temizlenmelidir.

Bir çamaşır makinesinin doldurmaması için olası hatalı bileşenler

Hatalı Giriş Hortumu (Büyük olasılıkla hata)

Kıvrılacak bir giriş hortumunu belirlerseniz, muhtemelen değiştirilmesi gerekecektir. Eğer yapmazsanız, çamaşır makinesi tekrar yerine oturduğunda hızlıca bükülecektir.

Hatalı Giriş Vanaları (Büyük ihtimalle)

Giriş hortumunun giriş valfine vidalandığı makinenin arkasını kontrol edin. Su kaynağı iyi ise ve su giriş vanasından / vanalarından bir gürültü duyuyorsanız, muhtemelen arızalı olabilir ve değiştirilmesi gerekecektir.

Hatalı Giriş Vana Nasıl Değiştirilir?
Bir çamaşır makinesi giriş valfinin nasıl değiştirileceğine dair DIY onarım videosumuzu izleyin

Siemens Çamaşır Makinesi Kapalı İken Su Doluyor

Bu hata felaket olabilir ve hemen dikkat gerektirir. Eğer şanslıysanız erken yakalayacaksın; Çamaşır makinenizi çamaşırlarla yıkayacak ve davulun içinde su olduğunu fark edeceksiniz. Sorun çamaşır makinesi giriş vanası ile yatar ve ASAP ile değiştirmelisiniz . Yedek parça için beklerken, çamaşır makinesi kullanımda değilken muslukları kapattığınızdan emin olun.

Siemens Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor

Çamaşır makinesine geri döndüğünüzde, çamaşır yıkandığında çamaşırın içine girdiğinizde, iç çamaşırları ıslattığınız için muhtemelen bu hatayı farkedeceksiniz. Nedeni basit; Çamaşır makinesi, en sonunda elbiseleri yıkamadan programı tamamladı.

Yükü kontrol et

İlk olarak, çamaşır makinesinde bulunan yükün boyutunu kontrol etmelisiniz . Bir çamaşır makinesinde çok az giysi, çok fazla sorunlu olabilir. Sadece doğru miktarda çamaşırın olması gerekir, böylece çamaşır makinesi döndüğünde, tamburun etrafında dengeli bir şekilde dağılırlar. Kontrol modülü, dengesiz bir tambur algılayacak ve çamaşır makinesi, meydana gelebilecek herhangi bir hasarı önlemek için duracaktır . Sadece yükünüzün boyutunu ayarlayın ve tekrar bir sıkma döngüsü seçin. Çamaşır makineniz sorunsuz bir şekilde dönüyorsa, sorun yaratan ‘dengesizlik’ oldu.

Çamaşır makinesi kayışını kontrol edin

Çamaşır makinesi kayışının motordan / pully yolundan çıkmış olması mümkündür . Kapıyı açmak ve tamburu elinizle çevirmek basit bir kontroldür. Tambur herhangi bir direnç olmaksızın ÇOK serbestçe dönerse, o zaman kayışın kopması olasıdır. Eğer biraz direnç hissederseniz, bu da motoru çeviren kemerdir, o zaman kayış hala yerinde

Yıkama işlemini kontrol edin

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra, hata sadece dönüş döngüsünü etkilemiyor olabilir. Düzenli yıkama programınızı seçin ve makineyi açın. Su ile doldurmalı ve davul sonunda çamaşır makinesini geri ve ileriye doğru döndürmeye başlamalıdır. Tambur boşta kalırsa, arıza muhtemelen motor karbon fırçaları, motor veya motor kontrol modülü olacaktır.

Çamaşır makinesinin dönmemesine veya dönmemesine neden olan olası arızalı bileşenler

Kırık veya kopuk kayış (büyük olasılıkla)

Yukarıda belirtildiği gibi, çamaşır makinesi tamburu el ile dönüyorsa ÇOK serbestçe, kayışın problemin nedeni olması muhtemeldir.

Hatalı veya yıpranmış çamaşır makinesi karbon fırçaları

Karbon fırçalar motorun hareketli kısmı ile sürekli temas halinde olduğundan, zamanla yıpranırlar ve sonunda değiştirilmesi gerekir.

Hatalı motor kontrol modülü (en azından olası)

Arızalı bir modül devre kartı, motorun tamburu döndürmesini engelleyebilir. Şüpheniz varsa, eğitimli bir cihaz onarım uzmanının servislerini aramalısınız.

Hatalı motor (nadir)

Motordaki arızalar nadirdir, ancak bunlar meydana gelir. Şüpheniz varsa, eğitimli bir cihaz onarım uzmanının servislerini aramalısınız.

Siemens Çamaşır Makinesi Su Sızdırıyor

Sızıntıyı yaymış olan bir çamaşır makinesi, küçük bir dribinden tamamen dışa taşan bir sele kadar şiddetli bir aralıkta ortaya çıkan bir kusurdur. Genellikle, sızıntılar kendinizi az ya da hiç bir maliyetle sabitlemez; Sadece kaynağı bulmak için metodolojik bir yaklaşımınız olmalı.

Çamaşır makinesinin dışını kontrol edin

Çamaşır makinesi kapağını ve arka paneli çıkarmaya başlamadan önce, çamaşır makinesinin dış tarafında su olup olmadığını görmek için biraz zaman ayırın.

Su giriş musluklarını ve hortumlarını kontrol edin

Soruşturmaya başlayabileceğiniz alan, su giriş hortumlarının takılı olduğu çamaşır makinesinin arkasındadır. Çamaşır makinesi çalışırken, giriş hortumlarının her iki ucunda su olup olmadığını kontrol edin.

Çamaşır makinesi atık borusu tıkalı mı?

Kireç birikintisinin biriktiği, atık su borularında tıkanıklığa su akışını kısıtlayan tıkanıklıklara neden olan sert su alanlarında yaygın bir sorun. Su, atık borunun taşmasına ve taşmasına neden olur. Atık su borularının etrafındaki duvar alanını su belirtileri açısından kontrol edin.

Sabunluk kontrol edin

Sabunluktan küvete giden hortumda bir toz deterjan birikmesi, sonunda bir tıkanmaya neden olur ve su, sabun dağıtıcı çekmecesinden geri döner ve taşar.

Çamaşır makinesi kapısını kontrol edin

Sızıntı için ortak bir alan çamaşır makinesi kapısıdır. Suyun kapıdan geldiği ortaya çıkarsa, kapı contasını hasar veya sızıntı belirtileri açısından kontrol edin.

Kapı camını kontrol edin; Camda kireç birikmesi birikmesi, kapının suyun kaçmasına neden olan bir conta oluşturmayacağı anlamına gelir.

Çamaşır makinesi filtresini kontrol edin

Çamaşır makinenizde çıkarılabilir bir filtre varsa, neredeyse çamaşır makinenizin ön alt kısmında bunu bulacaksınız. Bazen kaidenin arkasına gizlenebilir. Bu alanda bir sızıntıya neden olabilecek hasarlı ya da yok olmuş bir filtre mührü yeterli olacaktır.

Çamaşır makinesinin içinden sızıyor ise

Sızıntı, yıkama makinesinin dışından geldiğine karar verdikten sonra, iç hortumları ve bileşenleri araştırmak gerekir. İlk olarak, sızıntının yaklaşık yerini anlamak ve denemek iyi bir fikirdir. Bunu yapmak için, çamaşır makinesinin altındaki bazı gazete veya kartonları yayıp sonra açabilirsiniz. Su sızıntısının konumu şimdi görünecek ve ilk önce nerede araştırma yapacağınız konusunda iyi bir fikir verecektir.

Pompayı ve ilgili hortumları kontrol edin

Çamaşır makinesi pompasından sızıntılar nispeten azdır. Bununla birlikte, bir kireç tabakası, hortumların ve mühürlerin yok olmasına neden olabilir.

İç hortumları ve plastik parçaları kontrol edin

Kauçuk veya plastik olan herhangi bir bileşenin parçalanmasına ve sızmasına neden olma potansiyeli vardır. Genellikle bir bölgenin etrafında suyun sızdığı bir anlatı işareti görürsünüz.

Günümüzde çamaşır makinesi küvetleri plastik değil, metalden yapılmıştır ve plastik kalıplamanın tambur ile küvet arasında sıkışıp kalmak gibi yabancı bir nesne için bir bozuk para gibi yaygın değildir.

Çamaşır makinesinin sızmasına neden olan olası hatalı bileşenler

Hasarlı veya hasarlı çamaşır makinesi kapı contası
Çamaşır makinesi kapı contaları zamanla hasar görmeye veya yok olmaya eğilimlidir.

Hasarlı filtre veya filtre contası

Karbon fırçalar motorun hareketli kısmı ile sürekli temas halinde olduğundan, zamanla yıpranırlar ve sonunda değiştirilmesi gerekir.

Hasarlı çamaşır makinesi tahliye hortumu

Çamaşır makinesinin kurulumu sırasında bükülürse, plastik tahliye hortumu zarar görebilir. Ayrıca, farelerin çamaşır makinesi tahliye hortumundaki bir deliği çiğnemesi de bilinmektedir.

Hasarlı çamaşır makinesi giriş hortumu

Su giriş hortumlarının arızalanması meydana gelebilir. Hortumun her iki ucunda bulunan kauçuk ‘O’ contası da arıza yapabilir ve kaçaklara neden olabilir.

Hasarlı iç hortumlar

Çamaşır makinesinin içindeki herhangi bir kauçuk hortum zamanla bozulabilir.

Plastik küvetlerde hasar

Sikke gibi yabancı bir nesne, bir döngü sırasında çamaşır makinesinden geçerse oluşabilir.

Sİemens Çamaşır Makinesi Gürültülü Sesli Çalışıyor

Taşlama gürültüsü, vuruntulu bir gürültü veya kesintili bir gürültü olsun, sorunu daha sonra araştırmak ve tamir etmek isteyeceksiniz. Bunu bırakmak, düzeltilmesi gereken daha büyük bir soruna yol açabilir.

Çamaşır makinesi pompasından gelen gürültü

Çamaşır makinenizin pompa alanından gelen gürültü, genellikle, bozuk para gibi yabancı bir nesnenin sistemden geçip filtreye yakalanacağı anlamına gelir. Son yıllarda çamaşır makinelerine takılan çoğu pompa, filtre muhafazasının ayrılmaz bir parçasıdır (not: bazı çamaşır makinelerinde hiç filtre yoktur). Küçük yabancı cisimler, dış küvet ve döner tambur arasındaki boşluktan geçerek filtreye geçebilirler. Çakıl taşları, madeni paralar ve küçük vidalar veya tırnaklar gibi öğeler – birkaçını belirtin.

Bu maddeler daha sonra pompadan pompa çarkının pompa odasına girerek pompa odasına geçerek yüksek gürültülü bir ses çıkarır – blenderi bloke edip blenderin kapağına bir vida koyarak benzer bir etki bırakır.

Pompanın çarkı, suyu çamaşır makinenizden çıkarmak için muazzam bir hızla döner. Sonuç olarak, bu küçük kısımda gerginlik vardır. Pervane ayrıca, su ile birlikte küçük parçalar halinde dökerek başa çıkmak zorunda kalacaktır. Çoğunlukla, pervane, yapılması beklenen şeyle ilgilenecektir, ancak bazı durumlarda, gevşeyebilir ve bir gürültü çıkarmaya başlayabilir ve sonunda bir araya gelmesi muhtemeldir.

Çamaşır makinesinin tambur alanından kaynaklanan gürültü

Yıkama ve sıkma döngüleri sırasında tamburdan gelen taşlama gürültüsü genellikle, tambur yataklarının aşındığını göstermektedir. Kontrol etmek için, silindiri ileri geri döndürün; hareket çok az direnç veya gürültü ile pürüzsüz ve kolay olmalıdır. Eğer taşlama işitirseniz veya hissediyorsanız, çamaşır makinenizin yataklarının gerçekten yıprandığından emin olun.

Tambur yataklarının bir sorun olduğundan şüpheleniyorsanız, bunu belirtmenin bir başka hızlı yolu çamaşır makinenizin altındaki zemine bakmaktır. Siyah veya kahverengi bir yama bulursanız, çamaşır makinenizin arka kapağını çıkarın ve tambur kasnağınızın ortasındaki alanı inceleyin. Dış gövdenin arka tarafında aynı renkli işaretler varsa, bu durum, tambur yatağı contasının aşınmış veya yok olmasına ve suyun yataklara girmesine ve tahrip olmasına neden olduğunu gösterir.

Kazan Mili

Döner tambur, tambur destek mili veya üç metal alaşımlı koldan oluşan tambur destek örümceği ve tamburun dönmesini sağlayan tambur yatakları boyunca çıkıntı yapan bir çelik şafttan oluşan bir bileşen tarafından yerine getirilir. Kollar, tamburun arkasına, bölmelerin bulunduğu yerlere bağlanır. Tamburun arkasına doğru olan kapıdan bakıldığında, merkezden her bir saptırma noktasına doğru yayılan üç basılmış şekli göreceksiniz – tambur destek milini burada bulabilirsiniz.

Bu şaftlar kesiliyor ve bu etki hemen gerçekleşiyor, sonuçta ortaya çıkan gürültü çok ani olduğu için çok endişe verici. Sadece kapı açıklığının içinde, küveti parmaklarınızla saat 6 yönünde tutun, davulu döndürün, böylelikle bir bölme saat 12 yönünde, ardından süngerin süngerimsi hareketini tespit edip edemeyeceğinizi görmek için davayı yukarı itin. davul.

Bu hareket, bir veya iki silah için açık olabilir. Bir başka gösterge, tamburun döndüğü zaman, dönen tambur ile statik dış boru arasındaki belirgin bir yanlış hizalamayı gözlemleyebileceğinizdir.

Yaygın olmayan bir başka gürültü ise, dış küvet ile tambur arasında bir yol bulmuş bir bozuk para veya başka bir yabancı nesnedir. Suyun giysilerin dışına çıkması ve yabancı cisimleri / kamçıları kamaştırması durumunda, sık sık oluşan ses, sıkma döngüsünde duyulacaktır. Sutyen telleri favori! Zamanla giysiden çıkıp, davuldaki deliklerden rahatça otururlar. Döner tamburlara karşı kazdıkları için ayrı bir çıngırak çıngırak yapacaklar.

Motordan gürültü Aşınmış motor yatakları daha az olasıdır; Ses ayrı olduğu için eğitimsiz kulak için izole etmek daha zordur.

Motor yataklarında belirgin bir aşınma varsa, o zaman arka panelin çıkarılması ve kayışın motor / tambur kasnaklarından çıkarılmasıyla bu veya tambur yatak gürültüsü arasında ayrım yapmaya çalışılabilir. Yıpranmış yatakların ses algılandığını algılamak için silindiri döndürün, eğer değilse, şimdi motor kasnağını dikkat çekici bir aşınma ve gürültü belirtisi için döndürün.

Çeşitli çamaşır makinesi gürültüsü

Gevşek küvet ağırlığı:

Çamaşır makinenizin çaldığını duyuyorsanız ve çamaşır makinenizin altında veya çevresinde görünen gri tozu da bulursanız, hemen kullanmayı bırakın.
Çamaşır makinenizin içinde, kullanım sırasında küvet / tamburun dengelenmesine yardımcı olmak için tasarlanan genellikle iki karşı ağırlık vardır. Küvetin üstünde ve küvetin ön tarafında bir tane bulacaksınız.
Karşı ağırlığın zarar görmesi ağır hasara neden olabilir, küvet ağırlıkları ağırdır ve gevşek veya çatlaksalarsa, sık sık köşebentlerini tahrip ederek ve makinenizi ekonomik onarımın ötesine geçirerek sıkma devri sırasında küvetten koparırlar.

Transit cıvataları veya ambalajı çıkarılmamış

Makineniz yeniyse ve hareket noktasına aşırı derecede titremeye başlarsa, siz veya çamaşır makinesini takan kişinin geçiş cıvatalarını ve herhangi bir dahili ambalajı çıkardığını kontrol etmeyi düşünün. Makinenin altını kontrol edin, genellikle motoru korumak için paketin bir parçası olarak büyük miktarda polistiren yerleştirilir ve kurulum sırasında kolayca gözden kaçabilir.

Çamaşır makinesinin gürültüsüne neden olan olası arızalı bileşenler

Hasarlı pompa

Sikke gibi yabancı cisimler tarafından çamaşır makinesi pompasında hasar yaygın bir sorundur.

Yıpranmış çamaşır makinesi davul rulmanlar
Kullanıma bağlı olarak, çamaşır makinesi yatakları sonsuza kadar sürmez. Birçok modern çamaşır makinesinde, tambur yatakları artık kapalı küvetlere kapatılmıştır ve değiştirilemez. Bu durumlarda küvet ve tambur bir ünite olarak değiştirilir.

Hasarlı Kazan Mili

Nadir olsa da, davul mili örümcekler zaman zaman bozulur.

Aşınmış motor

Aşınmış bir motor nedeniyle gürültü nispeten nadir bir hatadır.

Ağırlık

Karşı ağırlıklar betondan yapılmıştır ve titreşime bağlı çatlaklar geliştirebilir.

Siemens Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Çamaşır makinesinin hala su dolu olup olmadığını kontrol edin Tamburda su varsa, çamaşır makinesi kapısı kilitli kalır.

Kırık çamaşır makinesi kapı kolu

Kırık kapı kolları yaygın bir hatadır. Kapıyı açmak için tutamağı çekerken veya sıkarken, normalden daha az direnç varsa, mandalı hareket ettiren kapı kolunun parçası kırılmış olacaktır.

Siemens Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi

Modern makineler artık yıkama programlarının, üreticinin bileşeni nasıl tanımladığına bağlı olarak bir kontrol modülü veya güç kartı aracılığıyla elektronik olarak seçilmesini sağlıyor. Daha sıklıkla, kullanıcının kullanabileceği bir çocuk kilidi işlevi vardır. Yanlışlıkla seçilmesi kolaydır ve makinenizde bir konsol ekranı veya bitişik bir gösterge ışığı ile makinenizin konsol panelinde bir anahtar sembolü varsa, genellikle yanan bir ‘anahtar’ simgesiyle gösterilir. Çamaşır makineniz için talimatlara bakın.

Çamaşır makinesi kapısının açılmamasına neden olan olası arızalı bileşenler

Kırık kapı kolu

Çamaşır makinesi kapı kolları plastiktir ve aşınmaya ve yıpranmaya eğilimlidir.

Hatalı kapı kilidi

Çamaşır makinesi kapısı kilidi, yıkama döngüsü sırasında kapının açılmamasını sağlar.

Çamaşır makinesi kapı contası siyah ve küflü

Küflü çamaşır makinesi kapı contaları karbon ayak izini azaltma girişiminin bir iki ürünüdür ve haklı olarak! Dünyayı insan tahribatından kurtarabilsek, kokan, küflü çamaşır makinesi kapı contasından kim sorumlu? Şey, çoğunuz çıkıyor! Eski günlerde hatırlıyor musun? Annem ve annem, haftada bir kez yıkamalarının çoğunu yapar ve her zaman bir kaynatın yıkanmasını içerir; Günlerinde küflü bir kapı mührü diye bir şey yoktu.

Bugün, aksine, çok daha düşük sıcaklıklarda çok daha fazla yıkarız, ve bu yüzden kokulu, küflü çamaşır makinelerine sahip olmamızın nedeni budur.

Kapı Contaları Görünecek Siyah Kalıp Nedenler

Problemin kökü çamaşır makinenizin içindeki bakteri birikimidir. Düşük sıcaklıktaki yıkamalar, bakterilerin büyümesi ve çoğalması için rahat bir ortam yaratır. Bu büyüme ile kalan kalıntı, kalıbın büyümesine izin verir.

Ayrıca, bu düşük sıcaklıklardan dolayı, çamaşırlarınızdaki deterjan ve gres kalıntıları, çamaşır makinenizde kalır ve küf gelişimi için gerekli koşulları oluşturur.

Sadece etkilenen kapı contaları değil. Ayrıca, deterjan ve yumuşatıcıyı eklediğiniz dağıtıcı çekmecesinde ve muhafazada siyah kalıp birikmesini de bulacaksınız.

Bunların görünen alanlar olduğunun farkında olmalısınız. Kapıyı her açtığınızda kapı contasındaki kalıbı görebilirsiniz. Küflü sabun çekmeceniz her doldurduğunuzda belirgindir. Ama çamaşır makinesinin içi ne olacak? Kapak contanız küflü ise, çamaşır makinenizin içinde çamaşırlarınızı yıkadığınız yer de bakteri ve küf ile kaplanacaktır!

Bakteriler çamaşır makineme nasıl girer?

Bakteriler çamaşır makinenize çoğunlukla kirli çamaşırlardan girer. Aşağıdaki düzenli çamaşırları göz önünde bulundurun:

kirli yatak örtüleri
yıkanabilir bebek bezleri
köpek kirlenme giysi üzerinde kalır
tuvalet paspasları
hayvanın yatak ve havluları
yağlı tulum

Modern deterjanlar çok daha düşük sıcaklıklarda yıkamak için tasarlanırken, kaynatma işlemi sırasında yukarıda listelenen ürünler üzerinde bulunan bakterileri öldürmezler!

Bakteri ve Siyah Kalıp Oluşumu Sonuçları

İlk olarak, bu çirkin bir şey. İkincisi, bu bir sağlık tehlikesi olabilir. Kalıp ayrıca solunduğunda akciğerleri tahriş etme potansiyeline sahip sporları da serbest bırakabilir. Eğer birikme aşırı ise, çamaşır makinenizden çıkarırken çamaşırlara aktarılabilir. Bu işaretler kıyafetlerden kurtulmak için inatçı olabilir.

Aşırı birikim zayıf olur ve kokmaya başlar. Çamaşırlarınız bittikten sonra çamaşır makinenizin tamburunda bir süre beklerseniz, elbiselerinizin koktuğunu fark edeceksiniz. Kırılmış tambur destek şaftları, genellikle çamaşır makinesinin onarımı için ekonomik olmayacak şekilde gerçek bir sorun haline gelmiştir. Bakteri birikmesi kalıntısı, tambur destek mili kollarındaki boşlukları dolduran jöle benzeri bir maddedir. Destek mili kolları metal bir alaşımdır ve bakteriler tarafından oluşturulan asitler korozyon etkisini artırır.

Çamaşır makinemdeki bakterileri nasıl tedavi edebilirim ve nasıl önleyebilirim

Sadece yıllar önce yaptığımız şeyi çoğaltarak! Şimdi ve sonra herhangi bir bakteri öldürmek yardımcı olmak için çamaşır makinesini bir servis yıkama ile koyun.

Tıkanıklıkları kontrol edin

Her şeyden önce, suyu çamaşır makinesinden boşaltmak isteyeceksiniz. Aşağıdaki videoda belirtilen işlemin ardından, bir tıkanıklık olup olmadığını da belirleyebilirsiniz.

Pompayı kontrol et

Çamaşır makineniz engellenmemişse, arıza büyük olasılıkla pompada olacaktır.

Bir çamaşır makinesinin boş olmamasına neden olan olası arızalı bileşenler

Hatalı pompa

Bir tıkanıklık engellendiğinde, bir çamaşır makinesinin boşalmasının en olası nedeni, hatalı bir pompadır.

Hatalı Modül

Yaygın bir arıza olmasına rağmen, devre kartları zaman zaman başarısız olurlar. Arızalı bir kontrol modülünü askıya alırsanız, kalifiye bir teknisyenin önerisini almak en iyisidir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

10 Yorumlar

 1. Simens IQ 700 model çamaşır makinemin ön panel kart bölümüne sıvı detarjan aktı ne yapabilirim bu konuda 1 kere açtım elektirik kaçağı vardı göstergelerde bozuk gösterdi kapattım hemen

 2. İbrahim İlbasmış

  Simens çamaşır makinası, belirlenen sürede yıkamıyor.i yaklaşık iki katı süreye çıkarıp/yeni süre ekleyerek yıkıyor. 7 kg. 1500 devir vario perfect modeli

  • Pompa kapagını acarak temizleyiniz, ısıtma arızası var ise yıkama süresini uzatır, servis kontrol etmesi gerekir.

 3. Servet BAŞ

  S 1679 8 kg siemens çamaşır makinesi su alımı yapıyorl lakin makina çalışmıyor resetleme yaptım lakin duzelmedi

 4. Servet BAŞ

  F 43 arıza kodu veriyor reset yapamıyorum reset nasıl yapılıyor

 5. Kerim ünlü

  Q700 çamaşır makinesi tambur ışığı yanıp sönüyor sebebi nedir

  • aysegül

   siemens 9 kg çamaşır makinam fişi çekik oldugu halde siren sesi geliyor ve çok rahatsız edici susmuyor bir türlü kısa 15 dk program yaptırdım düzelmedi fişi çıkık bagırıyor

 6. Merhaba Siemens iq 800 çamaşır makinesi speed perfekt ve eco perfekt tuşları çalışmıyor sebebi ne olabilir acaba şimdiden teşekür ederim…

 7. Arif TELKIRAT

  Siemens çamaşır makinesi pamuklu renkli programında süre azaltımı yapamıyorum. Diğer programlarda yapılabiliyor. Yardımcı olur musunuz? Birde yumuşatıcı almıyor neden olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06