Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme
Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme birçok farklı elektronik aleti üretirken en popülerlerinden biri çamaşır makineleridir. Ancak, kesinlikle yüksek kalitede bir üne sahip olsalar da, her zaman ve tekrar hatalardan zarar görmeyecekleri anlamına gelmiyor.

Ancak, iyi haber şu ki, bu sizi endişelendirmenize izin vermek zorunda değilsiniz, çünkü her hata kodunu anlamalarına yardımcı olan ekran görüntüsü sayesinde basit ve anlaşılır.

Siemens Çamaşır Makinesi Sıfırlama

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme çamaşır makinesinin sahipleri Siemens, genellikle, makinenin hatasında ya da onarımdan sonra ekrandaki hatanın ortaya çıkmasıyla karşılaşır. Siemens hatalarının silinmesi aşağıdaki gibidir:

 1. Makine önceden kapatılmış (program seçici “Kapalı” konumunda olmalıdır)
 2. Program kontrolörü “Ekstra dönüş” işaretine döner.
 3. Dönme hızı düğmesi basılıdır ve kod ekranda görünene kadar 9 konumuna ayarlanır. Devir düğmesi serbest bırakılamaz.
 4. Ekran biter bitmez Siemens makinesini kapatabilir, ardından normal yıkamaya başlayabilirsiniz.

Çamaşır makinelerinin çoğu için, sıfırlama prosedürü hemen hemen aynı gibi görünüyor ve aşağıdaki adımları takip ederek aşağıdaki gibi gerçekleştiriliyor: Ama hata kodu size yanlış bir şey söylüyor gibi sıfırlama denemeden önce her zaman hatayı düzeltmek gerektiğini unutmayın!

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme

Ardından aşağıdaki gibi hata kodunu silin
• Program kadranını kapalı veya sıfır konumuna getirin (saat 12 konumunda olmalıdır)
• Kadranı saat 6 konumuna getirin. • Çevirme  düğmesine basın ve basılı tutun. aynı anda kadranı saat 7 konumuna çeviriniz.
• Çevirme düğmesini yaklaşık 5 saniye basılı tutun ve bırakın.
• Kadranı kapalı konumuna getirin.
• Makine tekrar açıldıktan sonra Arıza hata sıfırlanmalı veya silinmelidir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ? Ocağınızda brülörler sorunsuz bir şekilde açıldı, ancak şimdi bunlardan biri kapanmıyor. …

soru sor

34 Yorumlar

 1. ayhan ataman karşıyajka izmir

  dokumatik simens çamaşır makinesi tüm gösterge ışıkları yanıp sönmekte ve hiç çalışmıyor dokumatik panaller işlev görmemektedir . arıza neden kaynaklı olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

  • Adept

   yıkama makinesinin çalışmamasının ana nedenleri
   Kapak anahtarı arızalı, kapı anahtarı arızalı.
   Çalıştırma düğmesine ve veya zamanlayıcı arızalı.
   Yıkayıcı motoru arızalı.
   Ana kontrol panosu arızalı veya kısa devre yapmış.

   Yıkayıcı Gücünün Yıkayıcının

   duvardaki elektrik prizine takıldığından emin olun. Ayrıca, kesici kutusundaki kesici anahtarın açık olduğundan emin olun. Daha eski bir evde yaşıyorsanız, kutunuza sigorta kutusu adı verilebilir. Eğer öyleyse, sigortanın iyi durumda olduğundan emin olun.

   Kapı Anahtarı Strike (Ön Ödeme Makinesi) kapı anahtarı önden yüklemeli çamaşır makinelerinde bir güvenlik özelliğidir. Ön yükleyicilerde, kapı anahtarı kapatılmalı ve kapı kilitlenmelidir. Bu anahtar arızalanırsa, yıkayıcı çalışmaya başlamaz. Bu anahtar, kapının kapandığı çamaşır makinesinin kapı çerçevesindedir. Kapı anahtarının yıkayıcınızın çalışmamasına neden olduğundan şüpheleniyorsanız, kapı kilit tertibatına girdiği yeri dikkatlice kontrol edin. Kapının kapalı ve kilitli olduğundan emin olarak kilidin düzgün çalıştığından emin olun. Kapı anahtarının sürekliliğini bir multimetre ile kontrol edebilirsiniz. Sürekliliği kontrol ederken yıkayıcının gücünü kesdiğinizden emin olun. Süreklilik yoksa, kapı anahtarını değiştirin.

   Kapak Anahtarı (Üst Yük Yıkama)

   Bir kapak anahtarı üst yük pullar üzerindeki kapağın altında bulunan bir emniyet cihazıdır. Bu kapak anahtarı, kapak açıkken motorun çalışmasına izin vermez. Kapak anahtarı arızalıysa, çamaşır makinesi çalışmayacaktır. Su ile doldurulabilir ancak anahtar arızalandığında dönmez. Üst yükleyicilerdeki bazı kapak anahtarları ayrıca su giriş vanasını da kontrol eder. Bazı üstten yüklemeli yıkayıcılarda, eğer kapak anahtarı kötü ise, yıkayıcı suyla dolmaz. Kapak anahtarı kapağın altında. Kapağa tutturulmuş bir iğne veya itici var. Bu pim veya itici (kapak kapalıyken)kapak düğmesine basacaktır. Yıkayıcınız başlamazsa, anahtarın basılı olduğundan emin olun. Kapak şalterine basıldığında ancak rondela motoruna güç gelmiyorsa, şalter büyük olasılıkla kötüdür. Anahtarı test etmek için, yıkayıcıya giden gücü kapatın ve telleri kapak anahtarından çıkarın. Bir multimetre ile sürekliliği kontrol edin. Süreklilik yoksa, kapak anahtarını değiştirin.

   Anahtar ve Zamanlayıcı başlatın (Üst Yük Yıkama) çalıştırma düğmesi zamanlayıcısı üst yük pullar üzerindeki zamanlayıcı bir parçasıdır. Bu başlangıç ​​anahtarı zamanlayıcı topuzu dışarı çekilerek açılır. Zamanlayıcı düğmesini çektikten sonra yıkayıcı çalışmaya başlamazsa, sürekliliği bir multimetre ile test edebilirsiniz. Çamaşır makinesinden gücü kesin ve zamanlayıcı temas noktalarını bulun. Bazı üst yükleyiciler, anlık kontak tipi bir anahtar olan bir çalıştırma düğmesine sahiptir. Bu anahtar kontrol panelinde bulunur. Düğmeye basarken bu düğmeyi bir multimetre ile süreklilik açısından da test edebilirsiniz. Süreklilik için test etmeden önce yıkayıcıdaki gücü kesin. Süreklilik yoksa, başlat düğmesini ve veya zamanlayıcıyı değiştirin.

   Zamanlayıcı Düğmeleri

   Bazen zamanlayıcı topuzu yıpranır ve zamanlayıcı miline düzgün şekilde geçemez. Bu durumda, topuz hatalı. Topuz, şaftı tutamaz, bu nedenle makineyi açamaz. Aşınmış bir topuz kaymasına neden olur. Yıkayıcıya giden gücü kapatın ve zamanlayıcının arkasını kontrol edin. Zamanlayıcı milinin, çekildiğinde veya itildiğinde düğmenin içine geçtiğinden emin olun. Topuz aşınmışsa, yenisiyle değiştirin.

   Motor

   Hem üst hem de ön yük yıkayıcılarda dönen ve çalkalanan bir motor kullanılır . (Bir üst yük yıkayıcı bir ters motor kullanıyor)Motor çalkalamak için bir yönde ve diğer dönmesi için döner. Yıkama motoru açılmazsa, hatalı olabilir. Motor garip uğultu sesleri çıkarırsa, motor hatalı olabilir. Motoru test etmek için, kayışları çıkarın ve motoru çalıştırmayı deneyin. Çalışırsa, çamaşır makinesinde başka bir şeyin soruna yol açtığını bilirsiniz. Daha yeni doğrudan tahrikli pullarda, pompayı ve rakoru trans. Doğrudan tahrik motoru açılırsa, o zaman bir şanzıman sorununuz veya muhtemelen pompanız var. Doğrudan tahrik motoru çalışmaya başlamazsa, değiştirilmesi gerekir. Önden yüklemeli rondelalarda motor çamaşır sepetini nervürlü kayışla tahrik eder. Kayışı çıkarın ve motoru çalıştırmayı deneyin. Motor çalışıyorsa, sepetin döndüğünden ve onunla dış küvet sepeti arasında sıkışmış veya sıkışmış hiçbir şeyin bulunmadığından emin olun.

   Ana Elektrik Kontrol Kurulu denetim kurulu senin yıkayıcı her bileşeni kontrol eder. Ana kontrol panosu motoru, doldurma vanasını, drenaj motorunu veya kapı kilidini düzgün bir şekilde kontrol etmezse, yıkayıcı çalışmayacaktır. Kontrol kartının hatalı olup olmadığını belirlemenin tek yolu görsel olarak kontrol etmektir. Yanmış alanları veya tahtada yanmış veya hasar görmüş olabilecek bileşenleri kontrol edin. Kontrol panelinde yanık alanlar veya bileşenler bulursanız, çıkarın ve değiştirin.

   • Emre

    Siemens s10 36 F43 hata kodu çamışır makinesi motor yenilendi
    Nasıl silebilirim arıza kodunu

    • Adept

     Makineyi kapatın (0’a çevirin)
     Kapıyı açın
     Makineyi ilk programda açın
     Kapıyı kapat
     Makineyi kapatın
     Makineyi, santrifüj olan “altı saat” programında açın
     “Aşağı seçenek” düğmesine basın ve basılı tutun (Bu, ekranın solundaki düğmedir)
     Kadranı “yedi-saat” konumuna getirin (boş / boş pompa programı)
     “Aşağı seçenek” düğmesini bırakın
     Makinenin dönüş

  • aytekin

   simens iq300 camasir makinesinin durulama modunun suresi kisalmis ve tambur dönmuyor boyle olunca diger programlarda calismiyor

   • Adept

    Yıkıma motoru arızası sık yaşanan sebepleridir

  • Zeliha Duman

   Merhaba
   10.10.2020 tarihinde Siemens çamaşır makinası için çağrı merkezinizi aradım Makinada kilit resmî çıkıyordu çalıştıramıyorduk telefonda yardımcı oldular hemen çalıştı. Çok teşekkür ederim. Çalışan arkadaş çok ilgilendi ilgi ve alakanız için çok çok teşekkür ederim.

 2. Hicabi

  Siemens ıq700 marka çamaşır makinesi. Bazen Tuşları basmıyor bir süre sonra kendiliğinden bazı tuşlar yanıp sönüyor ve bir müddet sonra tuşlar aktif oluyor. Ama çalışırken eko mod kendiliğinden açılıp kapanıyor

  • Adept

   Program kartı arızası, değişmesi gerekebilir.

 3. İlyas bayram

  Siemens siwamat xl 53211 çamaşır makinesi sadece boşaltmada çalışıyor takılı kaldı pis suyu atamıyordu içindeki hortumu temizledim hani şu içinde beyaz top olan sonra geri taktım makine boşaltmada takılı kaldı lütfen acil yardım

  • Adept

   Su seviye prostatı sorunu muhtemel arıza, (tüm programlarda yapıyor ise) diger ihtimal program

 4. İlyas

  Bugün ustaya baktırdık en alttaki pompa motoru ve kart arızası kartta bazı devre elemanları yanmış

  • Tuğba

   Simens A 08.16 model çamaşır makinesi daha önce 2 saatte yıkadığı programı 3 saatten fazla yıkıyor. Dijital ekranlı değil

   • Adept

    genelde ısıtıcı gurubundan oluşan arıza, program diğer sebebidir.

 5. Murat

  Iq 500 çamaşır makinesi 3 nokta üst üste yanip bekliyor.15 dk.program 1 saati geçiyor.bir gariplik var.yani 2 nokta saniye noklari 3 nokta olup duruyor.saatlerce bekliyor

  • Su tahliye etmiyor olabilir. pompayı temizleyiniz, ısıtma sorunu diger ihtimal

  • Özlem

   Simens 12 76 programlar 1 dakikadan geri hiç düşmüyor Sürekli yikiyor. Durulamaya gecmiyor. nasıl çözüm getirebilirim

 6. Ebru

  siemens İQ500 çamaşır makinamda E 20 gösteriyor ne yapmam gerekiyor

  • çamaşır makinenizde ısıtma Arızası olduğunu gösterir.

 7. Aslı çebi

  Simena iq500 çamaşır makinesi herşey normal ama başlatmıyor makine

  • Kapı tam kapanıyor, kilitleme sesi alıyorsanız, program arızası olabilir.

 8. Seher

  Siemens IQ500 çamaşır makinesi çalışırken uyarı veriyor musluk işareti yanıp sönüyor su almakta sorunda yok ne yapmamız gerekir neden kaynaklanıyordur?

  • Su almada sorun oluştugundan uyarı verir, su girişini kontrol edin, filtreleri temizleyiniz.

  • Türkan altunbaş

   Siemens siwamat ci 54062 önceden çamaşırlarım yumusatici kokardı şimdi kokmuyor şu alırken kontrol ettim deterjanla birlikte almıyor orda sıkıntı yok neden olabilir aynı marka makine aynı deterjan ve yumusatici…birde yumusatici daha sonradan son durulumada koymayı denedim son durulama olduğunu nasıl anlarım,

   • çekmece içerisindeki çıkan plastik aksamı temizleyiniz, çekmeceyi yerinden çıkartıp tavanını bir fırca yardımı ile temizleyiniz. sorun devam ederse su ventili girişi arızalı olabilir.

 9. Aydın Kurttekin

  Siemens SIWAMAT XL 1062
  Yıkama Başladığında 35 dakika kısa programlamada 20 dakikaya geldiğinde Display Ekran sönüyor ve yarım yanıp sönüyor disply ekranda yanıp sönen işaret okunmuyor rakamların çoğu kısmı yok 1 Dakika kadar tekrar kaldığı yerden devam ediyor. Durulamaya geçmiyor bu sorunu neden yapar.
  ilginiz için teşekkür ederim.

  • Hata kodu görünmez ise, pompa kapagını acarak temizleyiniz, genel sorunu filtre tıkanlıklıgıdır.

 10. Aydın Kurttekin

  Merhaba
  Cevap için teşekkür ederim
  Pompa temiz kazan altındaki su çıkışı söküldü temizlik kontrolleri yapıldı.
  Su giriş ventilleri sağlam görünüyor.

 11. Enes

  Siemens iq500 e83 hatası nasıl giderilir hocam

 12. Sinan şardağ

  sıemens sıwamat xl 1062 çamaşır makinası herhangi bir programda misal 42 dakikaysa belli süre çalışıyor sonra duruyor. Ekranda hiç bir şey görünmüyor simsiyah. Açma dügmesindeki ışık kırmızı yanardı şimdi hiç yanmıyor.Yardımcı olabilirmisiniz . Teşekkürler

 13. yasemin turhal

  iyi günler siemens E10 46 çamaşır makinesi F 17 hatası veriyor ne yapmalıyım?

  • Erkut

   Meraba Yasemin hanım ben beyaz eşya teknik servis erkut tamirci size yardımcı olabilmemiz için 05312327689 numaran watsp dan ulaşabilirsiniz ben müşterilerimizin mağduriyetini gidermekten mutluluk duyarim iyi yaksanlar 7 24 hizmet sunmaktayim

 14. Onur can

  Kolay gelsin çamaşır makinesi sıkma yaparken durdu ve tam sıkmamıştır daha sonra program ışıkları yanıp sönüyor ve start pause butonuna ışık gelmedi pompayı kontrol ettim sorun yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687