Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme
Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme

Siemens Çamaşır Makinesi Sıfırlama

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme çamaşır makinesinin sahipleri Siemens, genellikle, makinenin hatasında ya da onarımdan sonra ekrandaki hatanın ortaya çıkmasıyla karşılaşır. Siemens hatalarının silinmesi aşağıdaki gibidir:

 1. Makine önceden kapatılmış (program seçici “Kapalı” konumunda olmalıdır)
 2. Program kontrolörü “Ekstra dönüş” işaretine döner.
 3. Dönme hızı düğmesi basılıdır ve kod ekranda görünene kadar 9 konumuna ayarlanır. Devir düğmesi serbest bırakılamaz.
 4. Ekran biter bitmez Siemens makinesini kapatabilir, ardından normal yıkamaya başlayabilirsiniz.

Çamaşır makinelerinin çoğu için, sıfırlama prosedürü hemen hemen aynı gibi görünüyor ve aşağıdaki adımları takip ederek aşağıdaki gibi gerçekleştiriliyor: Ama hata kodu size yanlış bir şey söylüyor gibi sıfırlama denemeden önce her zaman hatayı düzeltmek gerektiğini unutmayın!

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme

Ardından aşağıdaki gibi hata kodunu silin
• Program kadranını kapalı veya sıfır konumuna getirin (saat 12 konumunda olmalıdır)
• Kadranı saat 6 konumuna getirin. • Çevirme  düğmesine basın ve basılı tutun. aynı anda kadranı saat 7 konumuna çeviriniz.
• Çevirme düğmesini yaklaşık 5 saniye basılı tutun ve bırakın.
• Kadranı kapalı konumuna getirin.
• Makine tekrar açıldıktan sonra hata sıfırlanmalı veya silinmelidir.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

2 Yorumlar

 1. ayhan ataman karşıyajka izmir

  dokumatik simens çamaşır makinesi tüm gösterge ışıkları yanıp sönmekte ve hiç çalışmıyor dokumatik panaller işlev görmemektedir . arıza neden kaynaklı olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

  • Adept

   yıkama makinesinin çalışmamasının ana nedenleri
   Kapak anahtarı arızalı, kapı anahtarı arızalı.
   Çalıştırma düğmesine ve veya zamanlayıcı arızalı.
   Yıkayıcı motoru arızalı.
   Ana kontrol panosu arızalı veya kısa devre yapmış.

   Yıkayıcı Gücünün Yıkayıcının

   duvardaki elektrik prizine takıldığından emin olun. Ayrıca, kesici kutusundaki kesici anahtarın açık olduğundan emin olun. Daha eski bir evde yaşıyorsanız, kutunuza sigorta kutusu adı verilebilir. Eğer öyleyse, sigortanın iyi durumda olduğundan emin olun.

   Kapı Anahtarı Strike (Ön Ödeme Makinesi) kapı anahtarı önden yüklemeli çamaşır makinelerinde bir güvenlik özelliğidir. Ön yükleyicilerde, kapı anahtarı kapatılmalı ve kapı kilitlenmelidir. Bu anahtar arızalanırsa, yıkayıcı çalışmaya başlamaz. Bu anahtar, kapının kapandığı çamaşır makinesinin kapı çerçevesindedir. Kapı anahtarının yıkayıcınızın çalışmamasına neden olduğundan şüpheleniyorsanız, kapı kilit tertibatına girdiği yeri dikkatlice kontrol edin. Kapının kapalı ve kilitli olduğundan emin olarak kilidin düzgün çalıştığından emin olun. Kapı anahtarının sürekliliğini bir multimetre ile kontrol edebilirsiniz. Sürekliliği kontrol ederken yıkayıcının gücünü kesdiğinizden emin olun. Süreklilik yoksa, kapı anahtarını değiştirin.

   Kapak Anahtarı (Üst Yük Yıkama)

   Bir kapak anahtarı üst yük pullar üzerindeki kapağın altında bulunan bir emniyet cihazıdır. Bu kapak anahtarı, kapak açıkken motorun çalışmasına izin vermez. Kapak anahtarı arızalıysa, çamaşır makinesi çalışmayacaktır. Su ile doldurulabilir ancak anahtar arızalandığında dönmez. Üst yükleyicilerdeki bazı kapak anahtarları ayrıca su giriş vanasını da kontrol eder. Bazı üstten yüklemeli yıkayıcılarda, eğer kapak anahtarı kötü ise, yıkayıcı suyla dolmaz. Kapak anahtarı kapağın altında. Kapağa tutturulmuş bir iğne veya itici var. Bu pim veya itici (kapak kapalıyken)kapak düğmesine basacaktır. Yıkayıcınız başlamazsa, anahtarın basılı olduğundan emin olun. Kapak şalterine basıldığında ancak rondela motoruna güç gelmiyorsa, şalter büyük olasılıkla kötüdür. Anahtarı test etmek için, yıkayıcıya giden gücü kapatın ve telleri kapak anahtarından çıkarın. Bir multimetre ile sürekliliği kontrol edin. Süreklilik yoksa, kapak anahtarını değiştirin.

   Anahtar ve Zamanlayıcı başlatın (Üst Yük Yıkama) çalıştırma düğmesi zamanlayıcısı üst yük pullar üzerindeki zamanlayıcı bir parçasıdır. Bu başlangıç ​​anahtarı zamanlayıcı topuzu dışarı çekilerek açılır. Zamanlayıcı düğmesini çektikten sonra yıkayıcı çalışmaya başlamazsa, sürekliliği bir multimetre ile test edebilirsiniz. Çamaşır makinesinden gücü kesin ve zamanlayıcı temas noktalarını bulun. Bazı üst yükleyiciler, anlık kontak tipi bir anahtar olan bir çalıştırma düğmesine sahiptir. Bu anahtar kontrol panelinde bulunur. Düğmeye basarken bu düğmeyi bir multimetre ile süreklilik açısından da test edebilirsiniz. Süreklilik için test etmeden önce yıkayıcıdaki gücü kesin. Süreklilik yoksa, başlat düğmesini ve veya zamanlayıcıyı değiştirin.

   Zamanlayıcı Düğmeleri

   Bazen zamanlayıcı topuzu yıpranır ve zamanlayıcı miline düzgün şekilde geçemez. Bu durumda, topuz hatalı. Topuz, şaftı tutamaz, bu nedenle makineyi açamaz. Aşınmış bir topuz kaymasına neden olur. Yıkayıcıya giden gücü kapatın ve zamanlayıcının arkasını kontrol edin. Zamanlayıcı milinin, çekildiğinde veya itildiğinde düğmenin içine geçtiğinden emin olun. Topuz aşınmışsa, yenisiyle değiştirin.

   Motor

   Hem üst hem de ön yük yıkayıcılarda dönen ve çalkalanan bir motor kullanılır . (Bir üst yük yıkayıcı bir ters motor kullanıyor)Motor çalkalamak için bir yönde ve diğer dönmesi için döner. Yıkama motoru açılmazsa, hatalı olabilir. Motor garip uğultu sesleri çıkarırsa, motor hatalı olabilir. Motoru test etmek için, kayışları çıkarın ve motoru çalıştırmayı deneyin. Çalışırsa, çamaşır makinesinde başka bir şeyin soruna yol açtığını bilirsiniz. Daha yeni doğrudan tahrikli pullarda, pompayı ve rakoru trans. Doğrudan tahrik motoru açılırsa, o zaman bir şanzıman sorununuz veya muhtemelen pompanız var. Doğrudan tahrik motoru çalışmaya başlamazsa, değiştirilmesi gerekir. Önden yüklemeli rondelalarda motor çamaşır sepetini nervürlü kayışla tahrik eder. Kayışı çıkarın ve motoru çalıştırmayı deneyin. Motor çalışıyorsa, sepetin döndüğünden ve onunla dış küvet sepeti arasında sıkışmış veya sıkışmış hiçbir şeyin bulunmadığından emin olun.

   Ana Elektrik Kontrol Kurulu denetim kurulu senin yıkayıcı her bileşeni kontrol eder. Ana kontrol panosu motoru, doldurma vanasını, drenaj motorunu veya kapı kilidini düzgün bir şekilde kontrol etmezse, yıkayıcı çalışmayacaktır. Kontrol kartının hatalı olup olmadığını belirlemenin tek yolu görsel olarak kontrol etmektir. Yanmış alanları veya tahtada yanmış veya hasar görmüş olabilecek bileşenleri kontrol edin. Kontrol panelinde yanık alanlar veya bileşenler bulursanız, çıkarın ve değiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi