Sirke ile Bir Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir ?

Sirke ile Bir Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir ? Aslında mikrodalga fırınınızı temizlemenin birkaç farklı yolu vardır, ancak sirke herhangi bir dirsek yağı olmadan iş yapmanın kolay (ve ucuz) bir yoludur. Sirkenin çalışmasının nedeni asidik olmasıdır. Aslında, çok asidik – sizin için bilim meraklıları için, damıtılmış beyaz sirke pH 2.4 civarında. – su ile seyreltilmesi gerekir.

Sirke ile Mikrodalga Fırın Temizleme

Sirke ile Bir Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir ? Sirke asiditesi, tutkal kalıntısı, sabun pisliği, sert su lekeleri ve mikrodalga fırının içindeki sıçrayan her şey dahil olmak üzere her türlü karışıklıklarla başa çıkmasına izin verir, özellikle görünen buhar ile birleştiğinde, kalıcı bir fikstür gibi.

Mikrodalga temizlemeden önce çok beklememek en iyisidir, her zaman yemek ısıttıktan veya hazırladıktan sonra hemen temizleyin. Bu şekilde mikrodalga hızlı ve kolay bir şekilde temizlenir.

Mikrodalga Sirke İle Nasıl Temizlenir ?

 • Mikrodalga güvenli küçük kase veya ölçüm kabı
 • Sirke
 • Sünger
 • Temiz, kuru bulaşık havlu veya temizlik bezi

Talimatlar

 1. Suyu ve sirkeyi ölçün: Mikrodalga için güvenli bir ölçüm kabına veya kaseye yaklaşık 2 bardak su ve 2 yemek kaşığı sirke ölçün.
 2. 5 dakika mikrodalga: Kâseyi mikrodalgaya koyun. Mikrodalga yüksek güçte 5 dakika boyunca sıvı kaynamaya başlar.
 3. 2 ila 3 dakika bekletin : Mikrodalga kapağını hemen açmayın; içeride hapsolmuş buhar, yiyecek suyunun gevşemesine yardımcı olacaktır. 2 ila 3 dakika bekletin.
 4. Kaseyi ve döner levhayı dikkatlice çıkarın : Kapağı açın ve ölçüm kabını veya kabını dikkatlice çıkarın. Mikrodalga fırınınızın bir pikapı varsa, dikkatlice kaldırın.
 5. Mikrodalga fırınınızı silmek için bir sünger kullanın : Mikrodalganın içini tavan ve yanlardan başlayarak silerek temizleyin ve kapıyı unutmayın!
 6. Döner levhayı silin : Çıkartıysanız, döner levhayı süngerinizle silin ve tekrar yerleştirin.
 7. Mikrodalganıza son bir temizlik yapmak için temiz bir havlu kullanın . Tüm mikrodalga fırınının üzerinden geçin – tavan, yanlar, kapı, döner tabla – bulaşık havlu ile

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi