Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ?
Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ?

Sirke ile bir mikrodalga fırın temizleme

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ? Bunun evim için normal bir şey olduğunu söyleyemem, ama bir iş gezisine çıkmak zorunda kaldım. 2 hafta uzaktaydım. Kızım sorumlu bırakıldı. Tabii ki, babamla ocakta bir şeyler pişirdiler, ancak mikrodalga fırındaki yiyecekleri ısıtdılar, ve geldiğimde keşfettim.

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ? Çorba, et, çikolatalı puding kalıntısı (ve Tanrı ne biliyorsa) mikrodalga fırının yüzeyine sıkıca yapışmıştı ve lekelerin durumuna bakılırsa, oldukça uzun bir süre orada kaldı. Şey, bulaşık deterjanı yardımıyla bir şeyleri temizleyebilseydim bile, fırın sonunda biraz öyle görünüyordu.

Annem, fırını sirke ile temizlemeyi önerdi. Bu ilginç bir fikirdi. Çok temiz olduğunu düşündüm, çünkü pahalı temizlik malzemeleri almaya gerek yoktu ve sirke her zaman elinizin altındaydı, ancak elinizde olmasa bile – o kadar da pahalı değil.

Mikrodalga fırını temizlerken camı açın, böylece sirke kokusu tüm odaya yayılmaz.

İlk başta, sirkenin fırının yüzeyi ile reaksiyona girip onu çözebileceğini düşünmüştüm, ancak en sevdiğim giysinin% 9’luk çözeltisi mikrodalga fırının kaplamasına zarar veremez. Ayrıca, sirke ya tuzla kıyaslandığında çizemez.

Sıradan% 9 sirke, yumuşak bir sünger, ıslak bez ve havlu kullandım.

sirke ile bir mikrodalga fırın temizlemek

Mikrodalga fırında ısıtmaya dayanabilecek bir kabın içine su ve sirke dökün. 50/50 döktüm. Belki de konsantrasyonu değiştirmeye değer. İçeri koydum, fırını bir dakika boyunca tam güçte açtım.

Yiyecek artıkları yumuşatıldı.

Sonra süngeri sıvıda ıslattım ve fırının iç yüzeyini ovalamaya başladım. Şaşırtıcıydı, ama kir kayboldu. Zaman zaman süngeri ıslattım ve sonunda tüm yüzeyi silebilirdim.

Bana sadece 5 dakika sürdü!

Mikrodalga fırının dış yüzeyini de kolayca temizleyebilirim.

Tüm yüzeyi süngerle sildikten sonra normal suyu bir kaseye döktüm, süngeri nemlendirdim ve sirkeyi fırının iç ve dış yüzeyinden iyice yıkadım. Sonra onu havluyla sildim.

İçinde ısıtacağınız fırının ve yemeğin sirke kokusu alacağından endişeleniyorsanız, limon suyuyla temizledikten sonra fırının yüzeyini silin ve kapıyı gece boyunca açık bırakın.

İşte gidiyoruz – ocağım şimdi temiz ve taze! Tüm pisliği ve yağları temizlemek için 10 dakikalık bir zamana ihtiyacım vardı, temizlik maddesi olarak sirke ve en sevdiğim mikrodalga fırını orijinal görünümüne alma arzusu.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ?Contayı su ve sabunla silinKondenser bobinlerini yılda iki kez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi