Anasayfa / Püf Noktası / Sıvı Deterjanla Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır ?
Sıvı Deterjanla Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır

Sıvı Deterjanla Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır ?

Sıvı Deterjanla Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır ? Bu kullanışlı ipuçlarıyla bebek kıyafetlerini etkin şekilde yıkamayı öğrenin. Hazırlık yapmanın, bir deterjan seçmenin, lekelerle savaşmanın ve daha pek çok şeyi size doğru yolu göstereceğiz.

Sıvı Deterjanla Bebek Çamaşırları Yıkama

Düzenli çamaşırlarınız için mükemmel bir deterjan seçmek zaten yeterince büyük bir zorluktur, ancak bebek giysileri için doğru deterjan seçiminde daha dikkatli olmalısınız.

Her ne kadar bebekler küçük olsa da, her gün size yükleyecekleri çamaşırlar oldukça büyüktür, bu nedenle iş için güvenilir, güçlü ve en önemlisi yumuşak bir çamaşır deterjanı gerekir. deterjan buraya geliyor. Okumaya devam edin ve deterjanın nasıl seçileceğini ve en iyi sonuç için bebek kıyafetlerinin nasıl yıkanacağını öğrenin.

Bebek kıyafetleri deterjan seçimi

Sıvı Deterjanla Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır ? Yeni ebeveynler, özellikle bebekler ve hassas bir cilde sahip olanlar için tasarlanmış bir deterjan kullanma ihtiyacı hissedebilir. Bununla birlikte, bebeğinizin herhangi bir alerjisi veya hassas cildi yoksa, hassas ciltler için çamaşır deterjanı yerine düzenli deterjanlarla gitmesi daha iyidir, çünkü enzimler ek yararına sahiptir. Bu aktif bileşenler, çikolata, süt veya bebek maması gibi genellikle bebeklerin kıyafetlerinde bulunan en zor protein lekelerini bile yok etmeye yardımcı olarak, ebeveyn olarak işinizi çok daha kolay hale getirir.

Matic Sıvısı gibi bir sıvı deterjan, özellikle de sert suyunuz varsa, genellikle daha kolay durulanır. Yıkama Sıvısı, düşük sıcaklıklarda bile hızlı bir şekilde çözünme ve sadece bir yıkamada sert lekeleri çıkarma avantajına sahiptir. gibi güçlü bir sıvı deterjanla, yalnızca bebeklerinizin giysilerinin parlaklığını korumazsınız, aynı zamanda Matic Sıvı Deterjan 1 kg toz kadar yıkadığında çamaşır maliyetlerinizi de düşürürsünüz.

Endişelenmeniz durumunda bebeğinizin cildi normal bir deterjan için çok hassas olabilir, bebeğinizin bir parçasını kullanarak bir yıkama testi yapın. Bebeğiniz ilk önce yıkanmış giysiyi giydikten sonra, ciltte döküntü veya diğer tahriş belirtileri olup olmadığını kontrol edin.

Bebeğinizde böyle bir belirti yoksa, diğer tüm giysilerinizi düzenli deterjanla güvenle yıkayabilirsiniz. Bununla birlikte, derileri tahriş olmuş görünüyorsa, boya ve parfüm içermeyen bir deterjan denemelisiniz. Derilerinde hala kırmızı lekeler görüyorsanız, giysiyi iki kez durulamayı deneyin veya bebeğiniz en az bir yaşına gelinceye kadar bir bebek deterjanı kullanmaya başlayın.

Bebek giysileri nasıl yıkanır

Bebeğinizi giydirmeye başlamadan önce, yeni satın alınan kıyafetleri yıkamaya sokun. Bebekler, özellikle de yeni doğanlar, genellikle hassas bir cilde sahiptir, bu nedenle onları depodan evinize giderken aldıkları tüm toza ve kire maruz bırakmamak en iyisidir.

Tüm bebek kıyafetlerini daha küçük, beyaz, açık ve koyu renklere ayırın. Bez çocuk bezlerini daima ayrı bir yükte ve sıcak suyla yıkayın.

Giysileri birbirinden ayırdıktan sonra, lekeli bölgeye biraz Ariel sıvısı dökerek, en kirli eşyalara ön muameleye başlayabilirsiniz. Yükünüzü çamaşır makinesine yerleştirmeye başlamadan önce, kumaşların zarar görmemesi için giysileri ters çevirdiğinizden emin olun.

Etiketi kontrol et

Bebeklerin kıyafetlerinin etiketlerini kontrol ederek hangi döngüde ve hangi sıcaklıkta yıkanmaları gerektiğini öğrenin. Bebek kıyafetlerinin çoğu, hassas kumaşı korumak için düşük sıcaklıklarda en iyi şekilde yıkanır.  Bebeğinizin çamaşırlarını yıkarken daima kumaş bakım etiketindeki talimatları uyguladığınızdan emin olun . Örneğin çamaşır suyu, aleve dayanıklı kumaşlardan oluştuğu için çocuğunuzun pijamalarını tahrip edebilir.

Doğru sıcaklığı ve yıkama döngüsünü ayarladıktan sonra, yükün boyutuna bağlı olarak doğru miktarda Matic Liquid ölçün ve dozaj kapağını çamaşır makinasının tamburunun içine yerleştirin.

Bebek Çamaşırı Yıkama

Bittikten sonra, bebeğinizin elbisesinde deterjan kalıntısı kalmadığından emin olmak için giysileri bir kez daha durulayın.

Bebek Çamaşırı Kurutma

Aşırı suyu çıkarmak için giysileri nazikçe sıkın, daha sonra bir çamaşır hattında damla kurumasını bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi