Anasayfa / Soru Cevap / Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinden Su Kaçırıyor ?

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinden Su Kaçırıyor ?

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinden Su Kaçırıyor. Çamaşır makineleri evlerimizin vazgeçilmez ürünleri olarak bilinmektedir. Fakat bazı sorunlarından dolayı sizlere olumsuzluklar verebilirler. Bunlardan bir tanesi de çamaşır makinesinin su kaçırmasıdır.

Deterjan Çekmecesinden Su Kaçırıyor ?

Çamaşır makinesinin su kaçırması makineyi ve musluğu kapattıktan sonra su geliyor ise, muslukta kaçak var ise, deterjan kutusundan gelen suyu kaçırabilir. Çalışırken lastikte sorun var ise çamaşır makinesi su kaçırması gerçekleşmektedir. Bunların dışında bile birçok su kaçırma olayı bulunmaktadır.

Sizde bu gibi durumlarda teknik servis çağırmanız gerekmektedir. Beyaz eşya teknik servisimiz her müşteriye aynı hizmeti sağlamaktan gurur duymaktadır. Sizde bizlerin hizmetlerinden yararlanarak tekrar çamaşır makinelerinize kavuşabilirsiniz.

Evde arıza yaptığında en çok sıkıntı yaratan makinelerden birisi çamaşır makinesidir. Çamaşır Makinesinin en sık karşılaşılan sorunlarından birisi ise su akıtma problemidir. Bir çamaşır makinesi su akıtıyor ise servisi çağırmadan önce bazı kontrolleri yapmak gerekir. Hem ekonomik anlamda hem de zaman kazanmak açısından yarar sağlayacağınız bu kontroller su akıtma problemlerinde şu şekilde sıralanabilir:

çekmecesinden su kaçırıyor

Servis Çağırmadan Önce Yapılabilecek İşlemler

Öncelikle çamaşır makinesinin su akıtma problemi nereden kaynaklanıyor onu bilmek gerekir. Elbette ilk olarak aklımıza suyun makineye ulaşmasını sağlayan hortumlar düşünülmelidir.

Çağrı merkezini aramadan önce çamaşır makinesinin arkasında temiz suyun alındığı ve çeşmeye bağlı olan bir ya da iki hortum vardır. Bu hortumların bağlantı noktalarını kontrol etmek gerekir. Bağlantıları iyi yapılmamış ya da zamanla gevşemiş bağlantılar su kaçağına neden olabilir. Hortumlar gevşemiş ise sıkılayın.

Temiz su girişlerinde su akıtma sorunu yoksa bu kez pis su tahliyesi aklımıza gelmelidir. Gidere bağlı olan ve akerdeon tipi borulardan yapılan tahliye hortumları zaman içinde yıpranmış, aşınmış ve özellikle de derin izlerin olduğu yerlerden su kaçırıyor olabilir. Pis su tahliye borusunu, ön paneldeki tahliye pompasının olduğu alan da dahil olmak üzere kontrol etmek gerekir. Sorun bu hortumdan kaynaklanıyorsa pis su tahliye hortumunu değiştirmek çözüm olabilir.

Sorun tahliye borusundan da değilse, deterjan çekmecesi kontrol edilmelidir. Zamanla deterjan gözünde artıklar birikmiş ve yanlardan su kaçırmaya başlamış olabilir. Deterjan gözünü yerinden çıkarın ve artıklar iyice temizlenmelidir. Tüm bu işlemler sonrasında cihaz hala su akıtıyor ise servisi arayarak teknik servis talebinde bulunmalısınız.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi