Anasayfa / Soru Cevap / Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Temizlenmesi

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Temizlenmesi

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Temizlenmesi her belli bir yıkama işleminden sonra en az bir kez temizlenmelidir. Makinede yıkama suyunun tahliyesi esnasında düğme, kumaş havı, bozuk para gibi yabancı maddelerin pompaya girmesini önleyerek pompanın ömrünü uzatan bir filtre sistemi vardır. Filtrenin temizlenmesi faydalıdır. Filtre temizlenmezse buradaki cisimler filtreyi tıkayarak makine içindeki kirli suyun dışarıya atılmasında problem yaşanmasına sebep olur. Bu işlem için:Makinenin sağ alt köşesindeki filtre kapağını, kapağın üzerindeki işaretli alana bastırarak açılır. Filtreyi açmadan önce, makine içindeki suyun boşaltılması gerekir. Şekilde görüldüğü gibi pompa çıkış hortumu yuvasından çıkartılır. Su uygun bir kap boşaltılır. Su boşaltma işlemi bittikten sonra hortum yerine yerleştirilir. Filtre içinde kalan kalıntılar varsa temizlenir. Temizleme işi bitince filtre saat yönünde çevirerek kapatılır. Filtre kapağı bastırılarak kapatılır. Filtre ve hortum tıpası yerine tam oturmazsa su kaçırır.

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi

Çamaşır Makine Filtresi

Çamaşır makineleri için %100 etkili kireç önleyici su arıtma filtresi kullanım süresi 1-2 yıl

Filtre içeriği siliphos ham maddesi

  • Makinenizi kireç birikimine karşı korur.
  • Ekonomik bir sistemdir.
  • Deterjan tüketimini azaltır.
  • Deterjanla birlikte kireç önleyici diğer pahalı ürünlerin kullanılma ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Tesisatçıya gerek duymadan kolayca monte edilir.
  • Polifosfat tüketimi düşüktür ve suyun sertlik derecesine göre değişkenlik gösterir. (1000 litre su için ortalama tüketimi 3 ila 5 gramdır.
Siliphos kireç oluşumunu engeller ve korozyonu durdurur. Çalışma prensibi çok düşük polifosfat konsantrasyonlarının metalik yüzeylerde kireç birikimini yavaşlatmak için yeterli olmasıdır.Fosfat ve silikat içermesi nedeniyle SILIPHOS metal yüzeyinde ince bir koruyucu tabaka oluşturarak korozyonu da engellemektedir. Bu olumlu etkilerden yararlanmak için 2-3 ppm’lik bir SILIPHOS konsantrasyonu yeterlidir.Siliphos ayrıca eski borulardaki mevcut kireç birikintilerini ve hatta pas ve CaCOtabakalrını kısmen de olsa yavaş yavaş çözer. Kireç ve korozyon problemleri galvanize boruların yanı sıra bakır borularda da yaşanmaktadır. Hatta plastik borularda dahi kireç birikimleri ve tortulaşmalar görülmektedir.

Bir fikir vermesi açısından, kazanlarda ısıtma yüzeylerinin üzerindeki 1 mm’lik bir kireç tabakasının enerji tüketimini % 15 oranında artırdığı söylenebilir.

Siliphos  %100 etken maddeden oluşmaktadır. Musluk suları ve diğer tip şebeke suları için belirtilmiş dozajlarda kullanılmasının herhangi bir zararı yoktur. Tavsiye edilen dozajlar Alman içme suyu yönetmelikleri ile belirlenen sınırlar içindedir (21.05.2001 tarihli TrinkwV Yönetmeliği).

Siliphos ve Siliphos II içme sularında kullanım için öngörülen saflık açısından yürürlükteki AB standartlarına (EN 1208) ”BM Gıda ve Tarım Örgütü / Dünya Sağlık Örgütü Gıda Katkıları Ortak Uzmanlar Komitesi” şartlarına uygundur (7 ve 19 sayılı raporlar). SILIPHOS II 1991′den beri Amerikan Ulusal Hıfzıssıhha Vakfı’nın (NSF) onaylanmış ”İçme Suyu Arıtma Kimyasalları” listesindedir.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir yorum

  1. Emrah

    Açtım ama kapatamadım filtre yi su geliyor ne yapmalıyım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi