Anasayfa / Soru Cevap / Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor ?

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor ?

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor Günümüzde her alanda son derece yaygın şekilde kullanılan çamaşır makinelerine yönelik olarak. Her zaman en yeni teknolojik teçhizat ve sistemler ile deneyimli teknik ekipleri aracılığı ile müdahalelerde bulunulmaktadır. Günlük yaşantı içerisinde oldukça yoğun şekilde kullanılan çamaşır makinelerinde. Mekanik ve elektrik yapı dolayısıyla çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Arızalanmanın ana sebebi yoğun kullanım, sistemsel sorunlar veya çevresel etmenler olabilirken özellikle kullanıcıların en sık karşı karşıya kaldıkları arızalanmaların başında kesinlikle çamaşır makinesinin devamlı su alması sorunu öne çıkıyor.

Sürekli Su Alıyor

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor Ne Yapılabilir ?

Çamaşır makinesinde önce elektrikli su giriş ventili daha sonra ise su seviye anahtarı kontrol edilmektedir. Elektrikli su giriş ventillerinde arızalanma yaşanabileceğinden. ventil bobinlerinde teknik ekiplerce kontrol gerçekleştirilir. Bu kontroller sonrasında eğer arıza tespit edilirse yenisi ile doğrudan değişim uygulanarak makinede meydana gelen sürekli su alma sorunu çözüme kavuşturulur. Ancak arızalı değil ise ikincil olarak çamaşır makinesinin su seviye anahtarında bozulma oluşmuş olabileceğinden. teknik ekipler tarafından su seviye anahtarı kontrol edilir. Anahtar kontaklarında bozulma meydana geldiyse kontakların bozuk olması nedeni ile ventil bobinleri gerekli olan enerjiyi alamaz. Devamlı su alma sorununa yol açacağından yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek sorunun çözümü sağlanmaktadır.

Hakkında admin

beyaz eşya klima kombi ev aletleri uzmanı

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

2 yorumlar

  1. Seda

    Merhaba makinem surekli su aliyor kazanda donuyor nornal isleyisi devam ediyor sadece su alip donuyor ne gibi bir ariza olabilir.

    • çalışma esnasında su alıp boşaltıyor ise, su giriş ventili arızalardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir