Anasayfa / Bilgisayar / Masaüstü Bilgisayar Ekrana Görüntü Gelmiyor ?

Masaüstü Bilgisayar Ekrana Görüntü Gelmiyor ?

Masaüstü Bilgisayar Ekrana Görüntü Gelmiyor , Bilgisayarın içini açıp saat piline benzeyen bir bios pili bulunmaktadır. Bunu pc zarar vermeden çıkarıp 5 dk bekleyip yerine takın bu kadar 🙂 Ekrana ışıklı bir ortamda dikkatlice ve yakından bakın. Hafif bir görüntü var ise ekranın ışığını sağlayan lamba veya lambayı besleyen yüksek voltaj invertoru arızalanmış olabilir. (En sık karşılaşılan sorun) monitor seçimi sağlayan tuş kombinasyonuna birlikte basın görüntü gelecekmi kontrol edin fn f7 BIOS ekranından Power on Display bölümünü LCD+AnalogRGB olarak değiştirmeyi deneyin.

Masaüstü Bilgisayar Ekrana Görüntü Gelmiyor ?

pc ekran

1- Ana kartın vga yani ekran kartı chipsetinde veya harici ekran kartında olabilir.
2- Bios veya ayo ciplerinden olabilir.
3- Anakartla kasa arasında kısa devreye sebep olmuş olabilir.
4- Usb slotlarından şase alıyor olabilir.
5- Güney çiplerden sıkıntı olabilir.
Bunun gibi birkaç tane daha sorunlar var fakat en ağırlıklı olarak bunlardan söz edilebilir. Sıklıkla bu sorun hangi laptop markalarında olduğunu belirtmek gerekirse; ASUS, MSI, TOSHİBA, CBOX, KEYSMART, DELL, DATRON, BENQ, CREA, CASPER, BEKO, ARÇELİK, HP PAVİLİON COMPAQ, PACKARD BELL, SONY VAIO, ACER, NEC, LG, VESTEL, IBM, FUJİTSU SİMENS, EXPER, EXCORT, SAMSUNG

Fn+F6 tuşu da ekranın ışığını kapatıyor, onu da deneyebilirsiniz. Ekran aydınlatma mekanizmasını kontrol etmeniz gerekebilir. ekran kartını slottan çıkar kağıtla slot girisini söyle bi temizle kendine gelecektir statik elektirik birikmesi bahsettiğiniz sorunu meydana getirebiliyor Anakartın üzerindeki jumperlar çıkmış olabilir geri takmayı deneyin. Ekran kartınız yanmış olabilir Yenisini taktırmanız gerekebilir.

1) UNPLUG THE LAPTOP
2) REMOVE THE BATTERY
3) HOLD DOWN THE POWER BUTTON FOR ABOUT 30 SECONDS TO 2 MINUTES
4) THEN PUT THE BATTERY BACK IN
5) START IT UP..

Bilgisayarım RESET atıyor ve SÜREKLİ RESTART ile yeniden başlıyor diyorsanız da bu ekran sorunu çözüldükten sonra bazen karşılaşabiliyor.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi