Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga duvar montajı için dikkat etmeniz gereken nedir?

Mikrodalga duvar montajı için dikkat etmeniz gereken nedir?

Mikrodalga duvar montajı için dikkat etmeniz gereken nedir Birçok mutfakta yer çoğu zaman yetersizdir. Mikrodalga için bir duvar montajı genellikle birçok durumdadır. Ancak, çok dikkat edilmesi gerekiyor. Duvar montajını alırken ve takarken ne düşünmeniz gerektiğini düşünün, bu yazıyı okuyun.

Önemli noktaları

Mikrodalgayı duvar montajına monte etmek istiyorsanız bazı noktalar gereklidir. Bunlar:

  • Duvar sabitleme taşıma kapasitesi
  • Duvar / vidaların yük kapasitesi
  • Mikrodalga fırınlar için gerekli mesafeler ve havalandırma
  • Kayıt uzunluğu
  • Mikrodalgayı sabitleme

Duvar sabitleme taşıma kapasitesi

Özellikle ucuz “üniversal modeller” ile yük kapasitesi bilgilerine dikkat etmelisiniz. Mikrodalgalar inanılmaz ağırlığa sahiptir ve birçok modern, tam donanımlı model 30 kg’a kadar ağırlığa sahiptir .

 Mikrodalga duvar montajı

Kapasite dikkatli olarak her zaman: mikrodalga birinin saf ağırlığı hala yiyecek sağlar veya kapıya çeker girdiğinizde belli poz enlem bekliyoruz eklemelisiniz için. Mikrodalganın kendisi maksimum yük kapasitesinin neredeyse ağırlığına sahipse, bu son derece dardır.

Ek olarak, her zaman uzantıları dikkate almalıdır. Uzatılabilir braketler varsa, genel yükleme kapasitesi genellikle belirtilenden daha düşüktür. Uzatılmış uzatmalar ile, mikrodalga daha sonra zaten güçlü ileriye doğru eğilme eğilimindedir.

Duvar / vidaların yük kapasitesi

Tutucunun taşıma kapasitesine ek olarak, arkasındaki duvarın stabilitesini ve montaj malzemesinin taşıma kapasitesini de dikkate almak gerekir. Her ikisi de yeterince yüksek olmalı. Bazı durumlarda özel dübellerin kullanılması veya duvarın buna göre hazırlanması gerekli olabilir.

Mikrodalga fırınlar için gerekli mesafeler ve havalandırma

Mikrodalgalar, yan, arka, üst veya ön kısımda havalandırmaya sahip olabilir (ankastre cihazlar). Bu nedenle üretici her zaman mikrodalgayı monte etmek için ilgili minimum mesafeleri belirler. Bu mesafelere her durumda uyulmalıdır. Mikrodalga yeterince havalandırılmış değilse, yangın riski vardır!

Kayıt uzunluğu

Mikrodalga için emme her durumda yeterince uzun veya en azından uzatılabilir veya uzatılabilir olmalıdır. Bununla birlikte, bunun, uzantıların kullanımı nedeniyle toplam yük kapasitesini azaltabileceğini ve buna göre hesaplayabileceğini unutmayın.

Mikrodalgayı sabitleme

Mikrodalga, duvar braketine sağlam ve sağlam olmalıdır.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi