Anasayfa / Kombi / Peteklerin Altı Soğuk Isınmıyor ?

Peteklerin Altı Soğuk Isınmıyor ?

Peteklerin Altı Soğuk Isınmıyor ? Radyatör peteklerin yarısı soğuk yarısı sıcak olma durumunda hava almayı deneyebilirsiniz sonuç alamıyorsanız biz firma olarak her türlü radyatör Peteklerin Altı Soğuk Isınmıyor sorununa çözüm üretiyoruz.

Peteklerin Altı Soğuk Isınmaz ?

Tüm bu sorulara cevap olarak İstanbul tesisat olarak önerilerimiz; Reglaj ayarı yapmak bu ayar kombiye yakın olan kalorifer petek vanalarının kısılması uzak olanlara doğru vanaların biraz daha açılması sonlara doğru tamamen açmak

peteklerin Altı Soğuk

Filtre tıkalı olabilir Peteklerdeki su kirli olabilir Cihazın yanlış ayarında sorun olabilir Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında aksama olabilir. Kalorifer tesisatınızın döşenme seklinde yapılmış bir hata olabilir Kombiye yakın petekleri kısarsanız uzak peteklere su daha hızlı ulaşır Kalorifer tesisatında herhangi bir tıkanma olabilir Bu işlemlerden sonrada olmadıysa lütfen güvendiğiniz bir kombi teknik servis çağırınız. Yada firmamızdan radyatör temizlik ekibini çağırabilirsiniz. Kalorifer peteklerini ve tesisatınızı kimyasal kullanarak temizliyoruz.

Kaloriferlerin Altı Neden Soğuk

Radyatör temizliği denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör ve petekleri geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında firmamız hem kombi eşanjörünü hem de kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizliğin nasıl yapıldığını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Kalorifer radyatör yada diğer adıyla petek temizliği siz ne diyorsanız… Bu temizlikler yılda 1 sefer yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerimize yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Temizlik işlemi makine ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır. Makineyi tesisatınızı bağlayıp yaklaşık 45 dakika kimyasal ile suyu devir daim yaptırıyoruz.

Peteklerin Yarıdan Aşağısı Neden Isınmaz

Tesisatınızı ve radyatörlerinizin içerisindeki bütün su taşları kireçler peteğin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler sökülmüş oluyor. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatınızı su ile durulama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra çoğu firmanın maliyeti artırdığı için yapmadığı radyatör ve kombi için geliştirilmiş koruma kimyasalı ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip kombi 5 dakika gibi bir kısa süre çalıştırılır. Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde bekletilir.

Kalorifer Peteklerinin Üstü Isıtıyor Altı Buz Gibi

Peteklerin altı soğuk ısınmıyor diyorsanız petek temizliğinin vakti gelmiş de geçiyor bile. Petek borularının içinde biriken çamurlaşmış pislikler, yağlar, toz yumakları inatla borulara yapışarak ısı iletimini engeller. Petekler ısınmaz siz kombinin ayarının yükseltseniz bile değişen tek faktör yüksek gelen faturalar. Bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyorsanız bize ulaşın kalorifer peteklerin kimyasal solüsyon ve petek temizleyen cihaz ile tüm boruların içinde biriken pislikleri temizliyoruz.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi