Anasayfa / Bilgisayar / Tablet Format Atma (VİDEO ANLATIM)

Tablet Format Atma (VİDEO ANLATIM)

Tablet Format Atma (VİDEO ANLATIM)

Tabletlere format nasıl atılır ?

Tablet Format Atma (VİDEO ANLATIM) , Tabletlere format atmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririz. Tabletlere format atmanın 2 basit yolu vardır. Eğer şifrenizi unutmadıysanız tabletinizi açıp öncelikle verilerinizi yedekleyiniz. Daha sonra ise ayarlar seçeneğine tıklayıp ‘Yedekle ve sıfırla’ kısmına tıklayınız. Açılan sayfada ‘Fabrika verilerine sıfırla’ seçeneğini seçerseniz tabletiniz ilk haline gelecektir. Eğer ki tabletinizin şifresini unuttunuz ve açamıyorsanız o zaman ikinci seçeneği denemeniz gerekmektedir.

tablete format nasıl atılır

İkinci yöntem:

1. Tabletin ses açma (Ses +) tuşuna basılı tutarak power tuşuna basılı tutup tablet açılına kadar biraz bekleyin.

Ekrana karnı bağırsakları parçalanmış deşilmiş şekilde Android Logosu gelecek ve biraz sonra ekrana birkaç yazı gelecek.

2. Yazılar geldikten sonra ses kısma (Ses – ) tuşu ile yazıları seçebilirsiniz. Ses kısma tuşuna basarak “Wipte data/factory” yazısının üzerine geliniz ve Power tuşu ile (Açma tuşu) seçiniz. Yani Okeyleyiniz.

3. Yine bir sürü liste şeklinde yazı gelecek karşınıza yine ses kısma (Ses – ) tuşu ile “yes, delete……” seçeneğinin üzerine geliniz ve Power (açma tuşu) ile seçiniz. Yani Okeyleyiniz.

4. Bu işlemden sonra tabletiniz kapanıp sonra tekrar açılacaktır. Bu açılma işlemi uzun sürebilir, çünkü format atmaya başlamıştır.

Tabletlere format atmak bu kadar basit!

Not: Bazı tabletlerde bu aşamalar bazen hata verebilir ve etkisiz kalabilir. Bu durumda yetkili bir servise göndermenizi öneririz.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi