Anasayfa / Ev Aletleri İpuçları / Su Arıtma Cihazı Sistemi Nasıl Seçilir ?
Su Arıtma Cihazı Sistemi Nasıl Seçilir

Su Arıtma Cihazı Sistemi Nasıl Seçilir ?

Su Arıtma Cihazı Seçimi

Su Arıtma Cihazı Sistemi Nasıl Seçilir ? Su Arıtma Cihazı Sistemi Seçimi Su filtresi veya su arıtma veya arıtma sistemine ihtiyacınız olup olmadığını nasıl anlarsınız? Eviniz için en iyi filtreyi bulmak için neler yapabilirsiniz ve nereden başlıyorsunuz?

Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz

Eviniz için doğru su arıtma çözümünü bulmak için bu yararlı ve önemli adımlara sahibiz. Sertifikalı bir ürünün yapacağını söylediği şeyi yapacağı konusunda güvence sağlamak için güvenlik ve performans için filtreleri ve arıtma sistemlerini test ediyoruz.

Suyun İçinde Ne Olduğunu Öğrenin

Suyunuzda hangi kirletici maddelerin olabileceğini merak ediyorsanız, su kalitesi raporunuzun bir kopyasını (CCR veya tüketici güvenli raporu olarak adlandırılır) yerel su hizmet sağlayıcınızdan / yetkilinizden (ABD’de ve Kanada’daki bazı şehirlerde) alabilirsiniz. . Raporunuzu alamıyorsanız veya özel bir kuyuya sahipseniz, suyunun bağımsız olarak test edilmesini isteyebilirsiniz .

Azaltmak İstediğiniz Kirleticilere Karar Verme

Suyunuzda hangi kirletici maddelerin bulunduğunu öğrendikten sonra, su kalitesiyle ilgili endişelerinizi gidermek için onaylanmış bir tedavi çözümünü daha iyi bulabilirsiniz.

Tüm filtrelerin tüm kirletici maddeleri azaltamayacağını anlamak önemlidir. Su raporuna veya su testi sonuçlarına dayanarak, içme suyunuzda azaltmak istediğiniz kirletici maddelere karar verebilirsiniz. NSF’nin kirletici seçim rehberi , belirli kirletici maddeleri azaltmak için sertifikalandırılmış ürünleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Su Arıtma Seçeneklerini karşılaştırın

Bir dizi su arıtma çözümü mevcuttur. Evinizdeki tüm suları işleyen, evdeki mutfak muslukları gibi belirli alanlar için filtreler, su sürahi ve hatta tezgah üstü filtreler gibi daha portatif çözümlere kadar tüm ev sistemlerinden. Bazıları sadece bir kirletici azaltırken, diğerleri çok azalır.

 • Kullanım noktası (POU) sistemleri , su içtiğiniz veya suyunuzu kullandığınız suyu tedavi eder ve su sürahilerini, musluk filtrelerini ve ters ozmoz (RO) sistemlerini içerir.
 • Tüm ev / giriş noktası (POE) sistemleri , bir ikametgahı girdikçe suyu tedavi eder. Genellikle su sayacının (belediye) veya basınçlı depolama tankının (kuyu suyu) yakınında kurulurlar. Tüm ev tipi arıtma sistemleri, UV mikrobiyolojik sistemleri, su yumuşatıcıları veya klor, tat, koku ve partiküller için tüm ev filtrelerini içerir.

Bu ürünlerin NSF sertifikalı sürümleri için listelerimizi ziyaret edin:

Kullanım Noktası Filtreleri

 • Kişisel su şişeleri
 • Sürahi, dağıtıcı veya akıtma filtreleri
 • Musluk montaj filtreleri
 • Lavabo altı veya suya daldırmalı sistemler
 • Lavabo altı sistemler ayrı bir musluk tipine bağlanır
 • Musluk sistemlerini ayrı ayrı yerleştirmek
 • Buzdolabı filtreleri

Tüm Filtreler

 • UV mikrobiyolojik arıtma sistemleri
 • Su yumuşatıcılar
 • Bütün ev klorlu filtreler

ek bilgi

NSF’nin İçme Suyu Standartları Nelerdir?

NSF, içme suyu filtrelerini, her tedavi seçeneği için geçerli standartlara tabi tutar. Bir ürünün NSF işaretini, filtrenin onaylandığı standarda karşılık gelen NSF / ANSI 53 veya NSF / ANSI 42 gibi sayılarla birlikte görebilirsiniz. Üreticiler, ürünlerinin hangi kirletici maddeyi azaltacağını seçiyor ve NSF International, filtrelerinin ne yapacağını söylediği şeyi yapacağını doğrular.

Bu standartlar üreticilerin ürünlerini çeşitli kirletici maddeleri azaltmak için onaylamalarına izin verdiğinden, ambalajın hem standart adın (NSF / ANSI 53 veya NSF / ANSI 58 gibi) hem de kurşun gibi belirli kirletici azaltma taleplerinin kontrol edilmesi önemlidir. Ev su arıtma sistemlerini kapsayan protokolleri ve NSF / ANSI standartlarını gözden geçirmek için Su Arıtma Sistemleri Standartlarını ziyaret edin .

Filtrelerin Değiştirilmesi

Bir ev su arıtma sistemine karar verdikten sonra, düzgün bir şekilde çalışması için düzenli bakım yapılması gerekecektir. Filtrenizi gerektiğinde değiştirmeyi unutmayın. Bazı filtrelerde gösterge ışıkları vardır ve bazıları değiştirme için zaman aralıklarını önerebilir. Su arıtma sisteminizin yerine koyma gereksinimlerini öğrenin. Bir ev su arıtma çözümü için nihai bütçenizde devam eden değiştirme filtresi maliyetini eklediğinizden emin olun.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli Süpürgem Kötü Kokuyor

Elektrikli süpürge kötü koku yapıyor

Sayfa İçindekiler Elektrikli Süpürgesi Kötü Kokuyorİstenmeyen elektrikli süpürge kokularından nasıl kurtulurumTorbaları değiştirin / çöpleri boşaltınElektrikli süpürgeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi